Dodany: 16.09.2009 10:56|Autor:

Książka: Weź moje serce
Higgins Clark Mary
Notę wprowadził(a): Isgenaroth

Natalie Rainer, jedna z najjaśniejszych gwiazd Broadwayu, odkrywa przypadkowo, kto zabił jej dawną współlokatorkę, Jamie Evans. W czasach, gdy obie były początkującymi aktorkami, Jamie zaangażowała się w związek z tajemniczym żonatym mężczyzną, do którego zwracała się, używając jedynie pseudonimu. Wiele lat potem Natalie niespodziewanie spotyka kochanka przyjaciółki i nazywa dawnym, sekretnym imieniem. Kilka dni później martwe ciało Natalie zostaje odnalezione w jej własnym domu. Policja podejrzewa agenta aktorki i zarazem jej męża, Gregga Aldricha, ale nie zostaje wniesione przeciwko niemu żadne oskarżenie, do chwili, gdy dwa lata później Jimmy Easton, znany kryminalista, nagle oświadcza, że Aldrich starał się wynająć go do zabójstwa żony.

Sprawa jest wielkim wyzwaniem dla Emily Wallace, atrakcyjnej asystentki prokuratora. W trakcie procesu wychodzi na jaw, że Emily przeszła operację transplantacji serca i odczuwa dziwne wspomnienia dotyczące Aldricha… Zaaferowana sprawą i własnymi przeżyciami nie zauważa, że jej własne życie jest w niebezpieczeństwie.

[Prószyński i S-ka, 2009]