Dodany: 23.03.2015 12:56|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Martin bliski ukończenia „Wichrów zimy”?

George R.R. Martin opublikował na swoim blogu nowy wpis, w którym zapowiada, że nie pojawi się na corocznym festiwalu ChaseCom Expo w Saratodze oraz Comic-Conie w San Diego. Jak pisze, powodem jest skupienie się na pisaniu „The Winds of Winter”.

„Mam zbyt wiele pracy. Najbardziej pochłania mnie „Son of Kong” [Martin tak określa "Wichry zimy" - przyp. red]. Nie obiecuję jednak, że ukończę „The Winds of Winter” przed wspomnianymi wydarzeniami”.

Tego typu wieści są bardzo obiecujące, biorąc pod uwagę, że autor rzadko wprowadza zmiany w swoim kalendarzu, a już prawdziwym wyjątkiem jest rezygnacja z udziału ulubionych imprezach.

Na kolejną część sagi fani czekają od 2011 roku, czyli wydania “Tańca ze smokami”. Niedawno wydawca książek Martina poinformował, że w 2015 roku na pewno nie ukaże się żadna z jego książek (pisaliśmy o tym w wiadomościach: „Wichry zimy” – George’a R.R. Martina – nie w tym roku).

Zarówno George R.R. Martin jak i producenci „Gry o tron” chcą uniknąć sytuacji, w której serial zacznie opisywać wydarzenia, jakie znajdą się w książkach. Istnieje, więc szansa, że „Wichry zimy” wydane zostaną na początku 2016 roku, przed premierą 6. sezonu „Gry o tron”.

Źródło: naekranie.pl , zdj. Gage Skidmore, lic. CC, Wikipedia.

Oprac. Małgorzata_

Oprac. Małgorzata_