Dodany: 22.03.2015 20:11|Autor: UzytkownikUsuniety03​012023150957

Książka: Malowany ul
Bahdaj Adam (pseud. Damian Dominik)

Poczytaj mi, proszę!

Jako że ten zbiór opowiadań jest dla mnie pierwszym spotkaniem z serią "Poczytaj mi mamo", chciałbym wyrazić mój entuzjazm i fascynację tym projektem. Dla młodych wielbicieli literatury styczność z historiami tak różnymi od tych, które czytają zazwyczaj będzie niezapomnianą przygodą, a dorośli czytający opowiadania Bahdaja swoim pociechom przeniosą się w dawne czasy, co, jak wszyscy wiedzą, sprawia im niewypowiedzianą radość.

Pomysł na zebranie wszystkich tych historii w ich pierwotnej formie jest niesamowicie trafiony i skazany na sukces. Moim największym zainteresowaniem cieszyły się oczywiście okładki i ilustracje pierwszych wydań najpopularniejszych bajek dla dzieci. Może nie odczuwam tego tak mocno, jak należy, ale jestem pewien, że dorośli skaczą z radości, widząc książki swojego dzieciństwa zebrane w jednym miejscu.

Zadbano oczywiście o to, żeby w księdze piątej znalazły się bajki, które nie tylko sprawią młodszemu czytelnikowi mnóstwo radości, ale i czegoś go nauczą. Czytane historie, których szkraby słuchają z zapartym tchem, wywołują wiele emocji: radość, fascynację, smutek. I zwieńczone są morałami, których trudno nie zauważyć. Myślę, że młodsi odbiorcy z łatwością odkryją ich sens, a wielu z nich z pewnością te nauki weźmie sobie do serca. To jest chyba najwspanialsze w tych opowiadaniach.