Dodany: 13.09.2009 21:46|Autor: Agael

Pragnienie

Nowa książka Érica-Emmanuela Schmitta to zbiór opowiadań pełen ciepła, ale i smutku. Pięć historii, które łączą motywy miłości i śmierci. Portrety pięciu kobiet, które marzą, kochają i cierpią.

Pięknie odmalowane postacie, lekki styl oraz mała objętość opowiadań powodują, że to wspaniała pozycja na popołudniowy odpoczynek od gwaru.

Trudno mi tylko określić, która z historii podoba mi się najbardziej. Czy tytułowej Marzycielki, która ryzykuje, by zrealizować swoje pragnienia? Czy Gabrielli, która zwątpiła w miłość? Pielęgniarki i ślepca? A może kobiety, która czeka od ponad 15 lat z bukietem kwiatów na trzecim peronie dworca w Zurychu? Każde z opowiadań nakazuje nam bowiem spojrzeć głębiej, zobaczyć wyraźniej. Bohaterowie tego zbioru to zwykli, szarzy ludzie mający zwykłe marzenia - takie jak każdy z nas. Bo któż nie pragnie miłości?

Wyświetleń: 1922
Użytkownik: Alele 10.06.2011 14:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Nowa książka Érica-Emmanu... | Agael
Ponieważ w zbiorach opowiadań autora wydanych w Polsce niektóre opowiadania się powtarzają (np. "Marzycielka z Ostendy" pojawia się również w "Historiach miłosnych"), więc pozwolę sobie wyszczególnić zawartość tej książki:

"Marzycielka z Ostendy"
"Zbrodnia doskonała"
"Ozdrowienie"
"Kiepskie lektury"
"Kobieta z bukietem"

Informacja dla kupujących książki Schmitta: Zwracajcie uwagę nie tylko na tytuł, bo opowiadania tego autora (chyba z uwagi na dużą popularność) często się dublują.