Dodany: 12.09.2009 11:13|Autor:

Ostrzeżenie: ta książka może sprawić, że zwolnisz się z pracy.

Ta książka to kompas do nowego świata. Nie czekaj, aż cię awansują i dadzą ci podwyżkę. Jeśli chcesz się uwolnić od wyścigu szczurów, podróżować po świecie, zarabiać wielokrotnie więcej bez wypruwania sobie żył lub po prostu korzystać z życia przy mniejszym obciążeniu pracą, to przeczytaj tę książkę i zacznij działać.

To książka o tym, jak zerwać z niewolniczym modelem "pracuję - oszczędzam - odchodzę na emeryturę - umieram". To rzecz o tym, jak po mistrzowsku korzystać z nowej waluty - czasu oraz mobilności - i zapewnić sobie luksusowy styl życia, tu i teraz.

Autor, Timothy Ferriss, jest modelowym przykładem wolnego człowieka w nowym świecie pracy połączonej z pełnią życia. Mówi sześcioma językami, kieruje międzynarodową firmą przez Internet, ustanowił światowy rekord w tangu, ma tytuł mistrza kraju w chińskim kick boxingu i gra w popularnym serialu telewizyjnym w Hongkongu. A wiesz, ile ma lat? Trzydzieści! Pójdź w ślady Tima Ferrissa i dowiedz się:

- Jak wyćwiczyć szefa, by wyżej od obecności cenił wyniki.
- Jak zdobyć wewnętrzną siłę, by skończyć z pracą, której nie da się naprawić.
- Jak stać się selektywnym ignorantem w pracy i zaoszczędzić na tym mnóstwo czasu.
- Jak mieszkać za darmo na całym świecie i latać ze zniżką 50-80 procent.
- Jak wypełnić życiową pustkę i stworzyć sobie bogate życie poza pracą i biurem.

"Ta książka to spis trików i recept, które możemy zacząć stosować bez względu na to, w jakim momencie życia się znajdujemy - i jeśli tylko się na to zdecydujemy, będziemy przyjemnie zaskoczeni i odniesiemy wiele korzyści. Dzięki wykorzystaniu udzielonych nam przez autora wskazówek będziemy mogli dostrzec kluczowe zależności i uzyskać lepsze efekty naszej pracy, co przeniesie się na zarobki, a w dalszej perspektywie na sukcesy w życiu osobistym - w dziedzinie dla wielu z nas najważniejszej".
Anna Marynowska, CEO Marketing E-LADY

[Wydawnictwo MT Biznes, 2008]