Dodany: 03.03.2015 11:55|Autor:

nota wydawcy


Zapis postępującego od 1989 r. procesu „wygaszania” poszczególnych segmentów naszego państwa: gospodarki, suwerennej polityki zagranicznej, obronności, służby zdrowia, edukacji… Starannie dobrany zespół autorów – fachowców w poszczególnych dziedzinach – przedstawia historię likwidowania Polski: 26 lat wyprzedawania i niszczenia przemysłu stoczniowego, górniczego i hutniczego, kolejnictwa, rolnictwa, lasów, handlu i mediów.
Eksperci piszą też o upadku kultury, atakach na tradycyjną rodzinę, niskim poziomie szkolnictwa i słabości społeczeństwa obywatelskiego.

Adam Bujak – wygaszanie Krzyża, fotografie jako celny komentarz do tekstów
Prof. Bogdan Chazan – wygaszanie służby zdrowia
Prof. Piotr Gliński – wygaszanie społeczeństwa obywatelskiego
Marek Gróbarczyk – wygaszanie gospodarki morskiej
Andrzej Jaworski – wygaszanie stoczni
Prof. Janusz Kawecki – wygaszanie szkolnictwa wyższego
Jerzy Kłosiński – kronika wygaszania Polski od 1989
Dr Grzegorz Kwaśniak – wygaszanie sił zbrojnych
Antoni Macierewicz – wygaszanie obronności
Krzysztof Masłoń – wygaszanie literatury i czytelnictwa
Prof. Piotr Naimski – wygaszanie energetyki polskiej
Prof. Andrzej Nowak – wygaszanie pamięci narodowej
Ks. prof. Dariusz Oko – wygaszanie rodziny
Wojciech Reszczyński – wygaszanie polskich mediów
Prof. Marek Sitarz – wygaszanie kolejnictwa
Leszek Sosnowski – wygaszanie zarządzania na przykładzie górnictwa
Temida Stankiewicz-Podhorecka – wygaszanie polskiej kultury i teatru
Prof. Krzysztof Szczerski – wygaszanie polskiej dyplomacji
Janusz Szewczak – wygaszanie polskiej bankowości
Prof. Jan Szyszko – wygaszanie lasów państwowych
Prof. Artur Śliwiński – wygaszanie polskiej własności

Ci wybitni patrioci analizując postępującą gwałtownie degrengoladę państwa, potrafią zarazem dać odpowiedź na pytanie: co robić, by zatrzymać dokonujący się na naszych oczach kolejny rozbiór Polski. Nie jest bowiem tak, że Polska znajduje się już w sytuacji bez wyjścia, zdana na cudzą łaskę lub niełaskę, że nie ma w tym kraju ludzi, którzy potrafią zaradzić postępującemu złu. Tak nie jest – trzeba tylko tych ludzi zacząć uważnie słuchać.

Dokumentalny zapis tragicznego stanu, w jakim znalazła się Polska po ponad dwóch dekadach transformacji ustrojowej. Raport otwarcia dla sił, które podejmą niezbędne zadanie odbudowy naszego kraju. Poruszająca lektura!

[Biały Kruk, 2015]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 2279
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 14
Użytkownik: Roma_M 29.03.2017 12:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Zapis postępującego od 19... | LouriOpiekun BiblioNETki
Boże, co z brednie!
Użytkownik: janmamut 30.03.2017 17:37 napisał(a):
Odpowiedź na: Boże, co z brednie! | Roma_M
Pewnie. Bez wątpienia bredniami jest, że armię mamy teraz tak silną, że trzeba wynajmować firmę ochroniarską do pilnowania koszar, a danie na kolokwium zadań, które kiedyś były na egzaminie wstępnym na uczelnię, prowadziłoby do tego, że 90 % piszących by nie zdało.

Użytkownik: Szeba 31.03.2017 09:39 napisał(a):
Odpowiedź na: Pewnie. Bez wątpienia bre... | janmamut


Teraz? Ale _dokładnie_ teraz? O.
Użytkownik: janmamut 31.03.2017 21:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Teraz? Ale _dokładnie... | Szeba
Proces degradacji widać przez co najmniej 20 lat. Więc jeśli Twoje pytanie było sugestią, że dopiero obecna ekipa popsuła, to: nie.
Użytkownik: Szeba 27.04.2017 19:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Proces degradacji widać p... | janmamut
Nie, zapytałam, bo wydało mi się, że to ty coś takiego zasugerowałeś.
A jeśli chodzi o teraz teraz, to coś mi mówi, że następnych lat czekania na efekty nie będzie aż dwadzieścia.
Użytkownik: jakozak 29.03.2017 13:07 napisał(a):
Odpowiedź na: Zapis postępującego od 19... | LouriOpiekun BiblioNETki
Chętnie przeczytam, bo to najprawdziwsza prawda.
Użytkownik: hburdon 29.03.2017 13:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Chętnie przeczytam, bo to... | jakozak
Mam nadzieję, że podzielisz się wrażeniami. Szczególnie ciekawa jestem, co prof. Szyszko ma do powiedzenia o niszczeniu lasów.
Użytkownik: misiak297 29.03.2017 13:23 napisał(a):
Odpowiedź na: Mam nadzieję, że podzieli... | hburdon
I ksiądz Oko o zamachach na rodzinę...
I tak dalej...
Użytkownik: Marylek 29.03.2017 19:13 napisał(a):
Odpowiedź na: I ksiądz Oko o zamachach ... | misiak297
Eksperci: Chazan, Macierewicz, ks. Oko, Szyszko... Taaak, każdy to ekspert w swojej dziedzinie. A lista jest długa. A papier cierpliwy.
Apage!
Użytkownik: Anna125 29.03.2017 20:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Zapis postępującego od 19... | LouriOpiekun BiblioNETki
No cóż, wybitni patrioci wygaszą nam Polskę :(. Za dwa i pół roku nie będzie co zbierać.
Szyszko zajął się już drzewami, naszą obronność właśnie skasował pan Maciarewicz, a Chazan zapewnił nam zmniejszenie dofinansowania do patologii ciąży (już się stało), a dodatkowo każe kobietom rodzić bez znieczulenia, ponieważ to jest zdrowsze (ostatnio widziałam zdjęcie komisji, specjalnej w sejmie dyskutującej na tematy dotyczącej kobiet - kobiety w tym zespole oczywiście nie ma, bo i po co, przecież mężczyżni znają się lepiej). Gliński zapisze się krzewieniem kultury katolickiej i narodowej (tyle mamy jeszcze na tym polu do zrobienia), Jaworski poustawia nam jeszcze drugą setkę osób w spółkach skarbu państwa, ponieważ demokracja oznacza demokratyczne wzbogacanie się, a przecież trzeba się śpieszyć, aby dogonić peleton.
Ksiądz Profesor Oko, garść cytatów:
"...Można powiedzieć, zatrzymaliśmy gender, bo jesteśmy najbardziej wierzącym narodem Europy...
"...Polacy wygrali 10 proc. najważniejszych bitew świata - zatrzymaliśmy muzułmanów i bolszewików..."
"...Jestem szczęśliwy, że doszło do tego Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, u nas naród i wiara są złączone, to jest bezcenne..."
Wojciech Reszczyński krytykujący TP, ponieważ nie jest Gazeta Polską i posługujący się kłamstwem, że JPII krytykował TP.
Koniec, nie chcę zamieszczać więcej cytatów i wypowiedzi poszczególnych osób, ponieważ to dla mnie gorszące. Niestety jestem wierząca więc boli postawa polskiego kościoła i faryzejskie sztandary jego członków.
Zastanawiam się też cały czas, czy to szaleństwo, czy metoda? Tu nie chodzi o idee, czy wartości, to co mówią przeczy i nauce, i faktom, i temu w co wierzę.
Użytkownik: Lykos 31.03.2017 23:16 napisał(a):
Odpowiedź na: No cóż, wybitni patrioci ... | Anna125
Mówi się, że dżentelmeni (gentlewomen chyba też?) nie dyskutują o faktach. To, co tu zamieściłaś, to przeważnie Twoje (?) interpretacje i sądząc z ładunku emocjonalnego, raczej Cię nie przekonam. Ale jako pars pro toto jedno mogę Ci zaproponować:
"Rok 1989 przyniósł w Polsce głębokie zmiany związane z upadkiem systemu komunistycznego. Odzyskanie wolności zbiegło się paradoksalnie ze wzmożonym atakiem sił lewicy laickiej i ugrupowań liberalnych na Kościół, na Episkopat, a także na Papieża. Wyczułem to zwłaszcza w kontekście moich ostatnich odwiedzin w Polsce w roku 1991. Chodziło o to, aby zatrzeć w pamięci społeczeństwa to, czym był Kościół w życiu Narodu na przestrzeni minionych lat. Mnożyły się oskarżenia czy pomówienia o klerykalizm, o rzekomą chęć rządzenia Polską ze strony Kościoła czy też o hamowanie emancypacji politycznej polskiego społeczeństwa. Pan daruje, jeżeli powiem, iż oddziaływanie tych wpływów odczuwało się jakoś także w 'Tygodniku Powszechnym’. W tym trudnym momencie Kościół w ‘Tygodniku’ nie znalazł, niestety, takiego wsparcia i obrony, jakiego miał poniekąd oczekiwać: 'nie czuł się dość miłowany’ – jak kiedyś powiedziałem (...)”. Jacek Moskwa "Droga Karola Wojtyły", tom 3, s. 277. List ten został opublikowany 15 maja 1995 roku.
Użytkownik: Anna125 01.04.2017 02:44 napisał(a):
Odpowiedź na: Mówi się, że dżentelmeni ... | Lykos
Oczywiście, że jest ładunek mój emocjonalny, chociaż nazwałabym go raczej uczuciowym, ponieważ bolą mnie procesy destrukcyjne.
Niestety zamieściłam fakty (nie masz pojęcia jak się pilnuję obecnie, aby pisać to, o czym wiem, to co się jest), a nie interpretacje i to zdarzenia mnie bolą, Niepotrzebne zachowania, kłamanie, głupota i bezmyślność - bez przewidywania ich konsekwencji. Zauważ, źe nie przypisuję złej woli. Interpretuję, źe większość działa w imię wyższego dobra (czy, logicznie dyskutowałabym).
List, który zamieściłeś jest faktem lecz poglądy w nim wyrażone stanowią ocenę sytuacji i jej interpretację z określonych pozycji i w dodatku w roku 1991. Mamy w tej chwili rok 2016. I kiedy widzę grono panów dyskutujących w gronie dwudziestu na temat kobiecych praw, czy powinności to się dziwię. Dziwi mnie również wiele innych rzeczy, ktore zdają się nienormalne, niesprawiedliwe, agresywne, małostkowe i głupie.
TP miał swoich nieprzyjaciół lub oponentów, polemistów lecz warto spojrzeć na redaktorów, którzy w nim wtedy pracowali, na naczelnych, kim byli, jakimi sa osobami.
Kościół w życiu naszego narodu pełnił różne funkcje, nie zawsze były one zaszczytne - zerknij historycznie. Kościół wspierał odzyskanie wolności lecz dlaczego nie wycofał się potem.
Zastanawia mnie też myśl o obronie Kościoła i jego trudnym momencie (wiem, wtedy tak sie uważało). Jednakże, co kościół stracił i dlaczego? Włości - nie (cały czas pracowała komisja ds odzyskania); lekcje religii weszły do szkół, chociaż światli księża, zakonnicy przestrzegali przed tym. Stracił rząd dusz? Pytanie, czy go miał? Pytanie o jaką wiarę i wartości chodzi? Pozorne w większości, moim zdaniem.
Użytkownik: Lykos 01.04.2017 22:04 napisał(a):
Odpowiedź na: Oczywiście, że jest ładun... | Anna125
Zacznę od tego, że Cię lubię i cenię twoje wypowiedzi w sprawach literackich. Druga rzecz – to niewłaściwość dyskusji politycznych w Biblionetce. Ale trudno mi zaakceptować Twoją emocjonalną wypowiedź, w której podajesz interpretacje (według mnie nieuprawnione) jako fakty. To nie są fakty. To mogą co najwyżej być „Fakty” TVN. A to jest duża i istotna różnica. Nawiasem mówiąc, charakterystyczne jest zniekształcanie nazwiska ministra Macierewicza, typowe dla środowiska lewicowo-liberalnego.

W moim poprzednim głosie w dyskusji starałem się Ci wykazać, że nie wszystkie Twoje „fakty” są prawdziwe. Wybrałem przykład, który wydawał mi się najłatwiejszy do zakwestionowania. Według Ciebie W. Reszczyński posłużył się kłamstwem, że JPII krytykował „Tygodnik Powszechny”. Podałem Ci przykład, że jednak papież krytykował TP. Czyli – Reszczyński napisał prawdę, a Ty to ignorujesz. I nie ma nic do rzeczy, że teraz mamy rok 2017, chociaż dzisiaj JPII rzeczywiście nie krytykuje „Tygodnika”, z przyczyn oczywistych.

Podobnie można zakwestionować inne Twoje „fakty”. Według mnie prof. Szyszko należy do najlepszych ministrów ochrony środowiska i zapewne ma rację w sprawie ochrony Puszczy Białowieskiej. Jeżeli chodzi o tak zwaną lex Szyszko, opozycja ją bezzasadnie demonizuje. Mój syn studiuje ogrodnictwo. Jako ćwiczenie miał podać, ile kosztuje pozwolenie na wycięcie drzewa pod rządami starej ustawy. Uschła nam tuja. W pierśnicy miała ok. 25 cm obwodu. Tuja należy do drzew wolno rosnących (trzecia grupa drzew), więc jej wycinka była szczególnie droga. Nie pamiętam już konkretnej wyceny, ale było to tysiąc kilkaset zł, mimo że rosła na terenie gospodarstwa rolnego („najtańsza” lokalizacja; w mieście byłoby to droższe, a jeszcze droższe – na terenie zabytkowym). Ponad tysiąc złotych za wycięcie własnego drzewa na własnym terenie! Zastanawiamy się też nad usunięciem samosiejek jesionu i orzecha włoskiego, których rozrost zagraża ścianom budynków gospodarczych. Tak że ja uważam się za beneficjenta tej ustawy. Sądzę, że w podobnej sytuacji może być kilka milionów ludzi w Polsce.

Przypominam też, że prof. Szyszko doprowadził do uznania w Porozumieniu paryskim, że zalesianie w Polsce należy uznać za istotny czynnik w bilansie CO¬2. A tutaj – mamy istotne sukcesy. To jest fakt.

Podobnie można dyskutować o innych Twoich „faktach”. A odnośnie książki – jeżeli bolą Cię procesy destrukcyjne, to ta książka jest właśnie dla takich ludzi jak Ty. Może drażnić Cię klerykalizm niektórych rozdziałów, niektóre można traktować jako dyskusyjne, ale większość w zasadzie dobrze opisuje proces „wygaszania” wielu dziedzin życia w Polsce. Posługując się faktami, jak najbardziej.

Nie wiem, czy dożyję, ale chciałbym umówić się z Tobą na dyskusję za dwa i pół roku.
Użytkownik: Anna125 02.04.2017 00:04 napisał(a):
Odpowiedź na: Zacznę od tego, że Cię lu... | Lykos
Też lubię Ciebie i cenię. Rozmowa nie nadaje się na bbnetkowe forum i w ogóle na forum. Nadaje się tylko na osobistą rozmowę. Wiedzy niestety nie czerpię z TVN, aczkolwiek czasami ja oglądam. I naprawdę wolałabym nie wiedzieć tego, co wiem. Kłopot z Reszczyńskim polega na tym, że przytacza opinię JPII stwarzając wrażenie, że papieżowi TP się nie podobał i tu już idzie daleko za daleko.

Odpowiem nie na gruncie polityki, aczkolwiek w pewnym sensie ciągle na nim pozostając.
Widzisz, tak jak twierdził Faucault ważniejsza, więcej mówiąca o społeczeństwie, kulturze i organizacji jest jego analiza pod kątem grup, jednostek, które się wyklucza, niż tych, z których składa się społeczeństwo, bądź powinno się składać (brr).
Po drugie "szaleństwo jest cieniem rozumu". W historii Europy zmieniał się sposób podchodzenia do relacji pomiędzy szaleństwem i rozumem. W naszej nowoczesności są to już byty odrębne, żyjemy pod presją rozumu i postępu, chociaż tak wiele razy zaprowadził nas na manowce (systemy totalitarne, eugenika, rasizm), a jednocześnie znamy wielu, których szaleństwo niosło rozwój naszej kulturze (klasyczne przykłady matematyków, pisarzy Nitzsche, Hölderlin, Van Gogh, Bosh, Arte i wielu innych). Ratunkiem jest dopuszczenie wątpliwości, a nie pewność granicząca z pychą, że wiemy najlepiej. Lekarstwem można zabić pacjenta.
Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: