Dodany: 27.02.2015 19:29|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Nie tylko książki: Filmowe premiery tygodnia

W weekend po Oscarach wiele kin decyduje się urozmaicić swój repertuar produkcjami wyróżnionymi przez Amerykańską Akademię Filmową. Dla spóźnialskich pojawią się seanse nagrodzonej w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny „Idy” oraz wyróżnionego w czterech kategoriach „Birdmana”. A jak prezentują się nowości?

Na pewno dużą popularnością będzie się cieszyła kolejna animowana ekranizacja znanego także u nas komiksu. Dwaj niezłomni Galowie wracają by bawić publiczność w obrazie „Asteriks i Obeliks: Osiedle bogów”. Nie bez znaczenia w tym przypadku jest rodzima ścieżka dialogowa.

Nominowaną do Oscara Marion Cotillard zobaczymy w filmie „Dwa dni, jedna noc". Główna bohaterka, Sandra, musi stawić czoła nie lada wyzwaniu. Podczas jednego weekendu ma przekonać współpracowników, by zrezygnowali z premii. Jest to bowiem dla niej jedyna szansa na utrzymanie posady.

„Disco Polo” – przebojowa komedia Macieja Bochniaka odsłania kulisy pracy i kariery topowych wykonawców tego popularnego gatunku muzycznego. Nazwiska Joanny Kulig, Piotra Głowackiego, Tomasza Kota oraz Dawida Ogrodnika gwarantują dobrą zabawę.

Marjane Satrapi – autorka komiksów i reżyserka („Persepolis”, „Kurczak ze śliwkami”) – prezentuje swój najnowszy film. W kryminale „Głosy” będziemy towarzyszyć sympatycznemu schizofrenikowi (w tej roli Ryan Reynolds), który po dokonaniu przypadkowego zabójstwa zasięga porady swoich domowych zwierzaków.

Nowozelandzka produkcja „Co robimy w ukryciu” przybliża losy grupy znudzonych długim i barwnym żywotem przeciętnego krwiopijcy. Jak wygląda dzień z życia ośmiuset letniego wampira? Niezwykle zabawnie.

Zapraszam do kin!

Marcin Andrys