Dodany: 26.02.2015 12:29|Autor: WiadomościOpiekun BiblioNETki

Wybierz bohaterkę kolejnej edycji akcji Warszawa czyta

WARSZAWA CZYTA to szereg organizowanych oddolnie akcji, których celem jest dyskusja, interpretacja lub twórcze rozwinięcie wątków jednej książki. Całe miasto na kilka dni zmienia się w dyskusyjny klub czytelniczy. Wybrana książka staje się tematem różnego rodzaju wydarzeń, a przede wszystkim rozmów, dyskusji, a czasem może kłótni.

W pierwszej edycji akcji omawianą książką były Cwaniary Sylwii Chutnik, w ubiegłym roku Niewidzialne miasta Itala Calvina.

Do 27 lutego, na stronie organizatora: warszawaczyta.org można zagłosować na jedną z czterech książek proponowanych na ten rok:

Chamowo Mirona Białoszewskiego

Wniebowstąpienie Tadeusza Konwickiego

Szum Magdaleny Tulli

Jak zostałam wiedźmą Doroty Masłowskiej

Czytanie najfajniejsze jest wtedy, kiedy jest wstępem do dyskusji. Dlatego właśnie zainicjowaliśmy akcję WARSZAWA CZYTA – aby rozmawiać o książce, dzielić się wrażeniami, ale też odczytywać na różne sposoby współczesną Warszawę, jej problemy i wyzwania, przed którymi stoi. Porozmawiajmy, czego naszemu miastu brakuje, czego ma za dużo, jak chcielibyśmy je zmieniać, jak chcielibyśmy w nim żyć. - informują organizatorzy akcji - Wierzymy, że wspólna lektura i akcje z nią związane mogą stać się katalizatorem lokalnych działań, sposobem na integrowanielokalnych społeczności, drogą do przypomnienia lokalnych tożsamości. Chcemy to robić w Warszawie!

Chcemy również promować warszawskie czytelnicze kluby dyskusyjne oraz biblioteki jako miejsca, które stanowią bardzo ważny element społeczno-kulturowej infrastruktury miasta.

Źródło: warszawaczyta.org

Oprac. KJB