Dodany: 24.02.2015 21:05|Autor:

Antologia polskiego rapu - cała prawda o polskim hip-hopie.

Naszym zamysłem jest przedstawienie historii polskiego rapu w taki sposób, aby było to istotne źródło wspomnień i informacji dla osób, które związane są z tą muzyką od wielu lat, jak i – a może przede wszystkim – prawdziwa kopalnia wiedzy, przystępnie podanej, dla osób niemających jak dotąd z hip-hopem do czynienia, kojarzących go z pojedynczych nagrań, bardzo często posługujących się krzywdzącym dla artystów oraz fanów gatunku schematem stereotypów.

"Antologia polskiego rapu" przedstawia dwudziestoletnią historię polskiego rapu. Zawiera opisy 200 wyjątkowych utworów oraz biogramy 50 czołowych polskich artystów. Jej autorami są Dominika Węcławek, Marcin Flint, Tomek "CNE" Kleyff, Andrzej Cała i Kamil Jaczyński.

Dodatkowo w książce znajdują się wywiady o historii polskiego rapu (m.in. z Kazikiem Staszewskim i Aśką Tyszkiewicz) oraz posłowie Sebastiana "DJ 600V" Imbierowicza. Szatę graficzną zaprojektował Grzegorz "Forin" Piwnicki oraz studio Truest.pl. Do książki dołączony jest słowniczek wyjaśniający znaczenie pojęć odnoszących się do kultury hip-hop.

Wydanie kolekcjonerskie "Antologii polskiego rapu" oprócz książki i słowniczka zawiera płytę winylową z dwoma kompozycjami autorstwa DJ-a Eproma i DJ-a Falcona1 oraz plakat prezentujący relacje pomiędzy raperami, którzy stworzyli utwory opisane w "Antologii". Całość zapakowana jest w atrakcyjne pudełko wyłożone w środku panelami akustycznymi.

[Narodowe Centrum Kultury, 2015]