Dodany: 21.02.2015 17:52|Autor: emik84

Książka: 10 błędów popełnianych przez dobrych rodziców
Steede Kevin

Najczęstsze błędy rodzicielskie

Każdy rodzic chce dla swoich dzieci wszystkiego, co najlepsze. Z własnego doświadczenia wiem jednak, że nie zawsze wychodzi to tak, jak byśmy chcieli. Często bowiem przy dobrych intencjach popełniamy najróżniejsze błędy wychowawcze. Ten właśnie ważny aspekt porusza autor książki „10 błędów popełnianych przez dobrych rodziców”, psycholog kliniczny specjalizujący się w leczeniu zaburzeń zachowania u dzieci i młodzieży.

Na stronach tego niewielkiego poradnika zarówno przyszli, jak i obecni rodzice znajdą w kolejnych rozdziałach omówienie najczęściej popełnianych błędów wychowawczych. Autor porusza takie tematy, jak samodzielność dziecka, poczucie bezpieczeństwa, wzajemne zrozumienie czy dyscyplina. Podpowiada, jak postępować z maluchami, aby ich dzieciństwo było radosne i pełne miłości, aby rodzicielstwo nie tylko kojarzyło się nam, rodzicom, z obowiązkami i nieprzespanymi nocami, ale przede wszystkim dawało radość i spełnienie.

Książka podzielona jest na 10 rozdziałów, a w każdym autor charakteryzuje jeden z rodzicielskich błędów. Na końcu podsumowane są one krótkim testem, abyśmy odpowiadając na pytania w nim zawarte mogli uzmysłowić sobie własne postępowanie i ustosunkować się w ten sposób do wskazówek autora.

Rodzicielstwo to przecież ciągła nauka, a doświadczenie zdobywa się latami. Na starcie bowiem brakuje go nam wszystkim, bez wyjątku. Naprawdę każdy rodzic popełnia błędy wychowawcze, jedni więcej, inni mniej. Najgorsze, że odbija się to na naszych maluszkach. Myślę więc, że warto sięgnąć po tę właśnie publikację i czerpać wiedzę z doświadczenia innych, by nie popaść czasami z jednej skrajności w drugą.

Zachęcam gorąco do lektury.

[Recenzja została opublikowana również na moim blogu]