Dodany: 21.02.2015 15:47|Autor: Lilith1980

Książki i okolice> Zestawienia tematyczne

Wojna Dwóch Róż - historia Anglii

Czytam właśnie Córka Twórcy Królów (Gregory Philippa) , z całej serii pozostał mi jeszcze jeden tom, chronologicznie ostatni, i chciałabym więcej.
Na pewno przeczytam Kochanice króla (Gregory Philippa) i pozostałe tomy, kiedyś miałam w rękach Diabelski pomiot: [Ryszard III] (Bidwell George Chandos) i na pewno zrobię powtórkę, niedawno czytałam Córka czasu (Tey Josephine (właśc. MacKintosh Elizabeth)) i to dzięki niej zainteresowałam się tym okresem historii.
Chętnie przeczytam powieści, opracowania historyczne, biografie. Może być okres wcześniejszy, albo późniejszy - proszę o podsunięcie jakichś tropów.
Użytkownik: ewawkaloszach 22.02.2015 17:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Czytam właśnie Córka Twór... | Lilith1980
Mogłabym napisać, że za Gregory przepadam niemalże jak za lodami jagodowymi, ale odrobinkę jej twórczości jeszcze brakuje :) a tak poważnie przeczytałam jej wszystkie książki, włącznie z "Domem cudzych marzeń" (współczesne kryminalno - psychologiczne perypetie pewnej kobiety, która zatraca się w uczuciach do mężczyzny) oraz "Żoną oficera" (ciężka powieść a właściwie studium przypadku - kobiety, na której stosowano przemoc psychiczno - fizyczną, ale również dobry kawał materiału psychologicznego pewnego oficera i jego przyjaciela, na których odcisnęła piętno wojna).
Jeśli masz ochotę na coś w klimacie historyczno - miłosnym z odwagą i zaskakującym obrotem akcji polecam "Papieżycę Joannę" (Donna Woolfolk Cross) - majstersztyk. Czytając przerobiłam wszelkie emocje podczas kolejnych stron. Piękna książka, czytałam ją 3 razy. Polecam również:
"Księga powietrza i cieni" - Michael Gruber,
"Władca Barcelony" i II część "Morze ognia" - Chufo Lloréns,
"Niebezpieczne dziedzictwo. Rywale Tudorów i mroczne sekrety Tower"-Alison Weir,
"Sekret Tudorów. Kroniki nadwornego szpiega Elżbiety I" - Christopher W. Gortner (klimatem i stylem zbliżone do Gregory),
"Wyznania Katarzyny Medycejskiej" - Christopher W. Gortner
"Spisek Tudorów" - Christopher W. Gortner,
Poszukuję książki : Tudorowie. Prawdziwa historia niesławnej dynastii" - G.J. Meyer. Ponoć jest bardzo dobra, ale jeszcze nie czytałam, jak tylko znajdę i przeczytam dam znać :),