Dodany: 13.02.2015 13:46|Autor: nialla

Czytatnik: Cytaty

„Potępieni”/„Damned” - Chuck Palahniuk

„Bylibyście bardzo naiwni, licząc na prawdomówność ludzi w Piekle. Na Ziemi zresztą też.”

„Dla obydwu płci okres dorastania jest czymś w rodzaju Epoki Lodowcowej Zidiocenia.”

„Może i jestem pulchna, płaska jak deska, krótkowzroczna i nieżywa, ale nie jestem debilką”

„Nadzieja to uporczywy i trudny do wypalenia feler, którego powinniście się pozbyć. Jest jak uzależnienie, z którego trzeba się wyrwać.”

„[...] smutna prawda jest taka, że większość ludzi jest wobec was równie fałszywa po śmierci, jak była fałszywa za życia. Jeśli tylko można dzięki temu coś zyskać, to wszyscy, którzy was nienawidzili, będą rozdzierać szaty i omdlewać, pochlipując z lipnego żalu.”

„W Piekle torturuje nas własne przywiązanie do określonej tożsamości.”

„Nasza śmierć – coś gorszego niż zawalenie oceny na semestr, aresztowanie przez policję czy zrobienie dziecka partnerce z balu – to może być największa i totalnie niezmywalna plama, jaką można dać w życiu.”

„Jedynym powodem, dla którego Piekło jest dla nas Piekłem, powtarzam do znudzenia, jest nasze oczekiwanie, że będziemy się tu czuli jak w Niebie.”

„Jestem, jaka jestem, ale miałam dość rozsądku, żeby nie być tobą.”

„Niesamowite, jak świadomość, że nie ma się już nic do stracenia, podbudowuje pewność siebie.”

Potępieni (Palahniuk Chuck)