Dodany: 16.01.2015 11:01|Autor:

Książka: Wywiad ze śmiercią
Wancerz Michał
Notę wprowadził(a): parilicium

Książka jest wywiadem przeprowadzonym z mężczyzną, który w wyniku wypadku samochodowego poniósł śmierć, jednak po czterech godzinach powraca do świata żywych. Podłączony był do najnowszej aparatury monitorującej wszelkie funkcje życiowe, które ewidentnie stwierdzały zgon pacjenta.

Najciekawsze jednak jest to, że ów człowiek powrócił z innego świata bogatszy o wiedzę nam nieznaną, a którą postanowił się z nami podzielić, pozostając jednak osobą anonimową. Tajemniczy rozmówca twierdzi, że wie jak powinniśmy żyć, wie co dzieje się z nami po śmierci i co wydarzy się w przyszłości. Posiada też ponoć wiedzę dotyczącą naszego miejsca we Wszechświecie oraz na temat naszej duchowości i cielesności.

Książka na pewno wzbudzi wiele kontrowersji w środowiskach religijnych i naukowych lub zostanie przez nie zignorowana, czego świadom jest sam autor – Michał Wancerz i jego anonimowy rozmówca. Można ją przeczytać zachowując dystans do zawartych w niej treści i potraktować jako ciekawostkę, ale równie dobrze można uwierzyć w przekazywane w niej informacje. To oczywiście indywidualna sprawa wyboru, ale też umiejętności perswazyjnych głównego bohatera.

[Psychoskok, 2014]