Dodany: 09.01.2015 14:18|Autor: galenlomiel

Czytatnik: Czytalnia

4 osoby polecają ten tekst.

Droga Biblionetko albo co najbardziej tu lubię


Wiele osób chwali sobie Biblionetkę przede wszystkim za system rekomendacji książek. Szczerze muszę przyznać, że osobiście dość rzadko z niego korzystam. Dużo bardziej - albo w ogóle najbardziej - lubię ten dział forum, który nazywa się "Zestawienia tematyczne". Uwielbiam ten moment, kiedy po odłożeniu książki nie muszę płakać ze zgryzoty, bo taka była fajna, ale skończyło się, the end, nie ma. Można wtedy zawsze zapytać na rzeczonym podforum, czy ktoś może nie czytał albo nie słyszał chociaż o czymś podobnym, po czym następuje lista zalet właśnie przeczytanej książki.

I, a jakże, ktoś słyszał, najczęściej niejeden ktoś! Trzy lata temu zapytałam współBiblionetkowiczów, czy ktoś nie zna przypadkiem książki o kobiecie, która przeprowadza się na wieś, by odkryć, że w jej domu straszy. Znajomi śmiali się ze mnie trochę, że kto by tam takie szczególne upodobanie czytelnicze pomógł mi rozwiązać, a tu proszę!

Część z poleconych mi książek przeczytałam, części jeszcze nie, głównie dlatego, że nadal ich nie znalazłam. Ale szukam. To miła świadomość, że zawsze znajdzie się jeszcze i jeszcze coś w temacie, który nas jakoś fascynuje albo po prostu pozwala spędzić miłe popołudnie z książką.

Dziękuję!

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 1174
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 4
Użytkownik: Pok 09.01.2015 20:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Wiele osób chwali sobie B... | galenlomiel
Z systemu rekomendującego też rzadko korzystam, za to bardzo cenię sobie zliczanie średniej ocen dla danej książki. Tak samo własna lista przeczytanych i ocenionych książek jest niezwykle pożyteczną sprawą. Schowek też się przydaje :)

Podoba mi się też spokojna, zrównoważona atmosfera panująca w całej biblionetce. Z forum najbardziej lubię dział "książki w ogóle", a najbardziej zestawienia miesięczne i coroczne. Można natrafić na całe masy interesujących lektur.

I tak poza tym wszystkim to bardzo cenię sobie przejrzysty styl strony. Jest prosto, ładnie i klarownie, bez niepotrzebnych udziwnień.
Użytkownik: galenlomiel 09.01.2015 21:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Z systemu rekomendującego... | Pok
Ja co do średniej to mam różnie - ale to pewnie zależy w dużej mierze od napadów nagłego zachwytu (albo wręcz odwrotnie) odnośnie danej książki. Ale fakt, często-gęsto sugeruję się średnią oceną; pozwala to jednak zredukować listę potencjalnych lektur :).

Och, lista przeczytanych i schowek też są świetne. Tylko że wiesz, to można robić sobie zawsze w kalendarzu (jasne, to mnie wygodne), a ludzi umiejących i chcących (!) Ci polecić książkę w interesującym Cię temacie trudniej spotkać :).

I w sumie u mnie przeglądanie jakiegokolwiek zakątka forum kończy się wrzuceniem co najmniej jednej nowej pozycji do schowka ;).
Użytkownik: Pok 09.01.2015 21:52 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja co do średniej to mam ... | galenlomiel
Też często oceniam książki inaczej, niż to sugeruje średnia. Ale jako pewien punkt odniesienia jest to straszliwie przydatna rzecz. Jeśli widzę, że książka wpasowuje się tematycznie i gatunkowo w moje gusta i ma w dodatku wysoką średnią, to mogę spokojnie zakładać, że wrażenia z lektury będą przynajmniej dobre.
Użytkownik: galenlomiel 10.01.2015 00:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Też często oceniam książk... | Pok
Dokładnie. Aczkolwiek tak jak pisałam - raz na jakiś czas zdarza mi się, że mam wrażenia zupełnie odwrotne do średniej i wtedy głowię się, czemu ta książka aż tak się podoba/nie podoba innym czytelnikom.
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: