Dodany: 31.12.2014 20:10|Autor: Pani_Wu

Podsumowanie 2014 roku:

Przeczytane w 2014 roku:

styczeń
1. Biała gorączka (Hugo-Bader Jacek) 5,5 - dobry początek roku
2. Lewa strona życia (Genova Lisa) 5,5 (post na blogu http://zapiskinaserwetkach.blogspot.com/2014/01/os​try-zakret-w-lewo.html)

3. Wymówkom precz!: Jak pozbyć się złych nawyków myślenia i osiągnąć pełne zadowolenie z życia (Dyer Wayne W.) 4,0
4. Księżniczka z lodu (Läckberg Camilla (właśc. Läckberg Jean Edith)) 3,0
5. Arlin (Atamańczuk Adrian) 5,0
6. Szkoła żon (Witkiewicz Magdalena) 2,0
7. Opowieści ostateczne (Różański Leszek) 5,0 (Regionalna, cudna! Czarny humor i niesamowity klimat.)
Opinia na blogu: http://zapiskinaserwetkach.blogspot.com/2014/01/te​cza-na-nocnym-niebie-czyli-opowiesci.html

oraz tu: Tęcza na nocnym niebie, czyli „Opowieści ostateczne” ,

spotkania promocyjne Opowieści Ostateczne w Muzeum Karkonoskim, http://zapiskinaserwetkach.blogspot.com/2014/02/op​owiesci-ostateczne-w-muzeum.html

oraz Opowieści ostateczne na trzy sposoby

8. Kometa nad Doliną Muminków (Jansson Tove) 5,0
9. Ballada o ciotce Matyldzie (Witkiewicz Magdalena) 3,5
10. Skrzydło anioła: Historia tajnego ośrodka dla koreańskich sierot (Krysowata Jolanta) 5,5
11. Bezcenny (Miłoszewski Zygmunt) 4,5

Luty
12. Kuzynki (Pilipiuk Andrzej (pseud. Olszakowski Tomasz)) 4,0
13. Księżniczka (Pilipiuk Andrzej (pseud. Olszakowski Tomasz)) 4,0
14. Cmono: Rozmowy z pisarzami (antologia; Jankowicz Grzegorz, Alameddine Rabih, Ashbery John i inni) 4,0
15. Pruskie Termopile: Bitwa pod Kamienna Górą w 1760 roku (Primke Robert, Szczerepa Maciej, Szczerepa Wojciech) 5,0
16. Dziedziczki (Pilipiuk Andrzej (pseud. Olszakowski Tomasz)) 3,5
17. Ofiarowana: Moje życie w sekcie scjentologów (Miscavige Hill Jenna) 4,0 (czytatka Ku przestrodze)

18. Grecka mozaika (Cygler Hanna (właśc. Kanthak Anna)) 4,5
19. Nie każdy jest Rain Manem (Teluk-Lenkiewicz Anna) 2,5 (czytatka Twardy orzech)

20. Ida sierpniowa (Musierowicz Małgorzata) 5,0
21. Zbrodnia w błękicie (Kwiatkowska Katarzyna (ur. 1976)) 5,0
22. Tajemnica Filomeny (Sixsmith Martin) 4,5

Marzec
23. Meandry miłości (Bulicz-Kasprzak Kasia) 4,0
24. Korytarz (Ławrynowicz Marek) 4,5
25. Bezsenność w Tokio (Bruczkowski Marcin) 5,5
26. Przeznaczenie (Christie Agatha (pseud. Westmacott Mary)) 4,0 (recenzja Nemezis – bogini zemsty, sprawiedliwości i przeznaczenia)

27. Nazywam się Czerwień (Pamuk Orhan) 5,0

28. Moja bratowa Annabel (Besson Patrick) 4,5 (wpis na blogu: http://zapiskinaserwetkach.blogspot.com/2014/03/me​ska-wersja-romansu.html czytatka: Moja bratowa Annabel (Besson Patrick))

Kwiecień
29. Nocny pociąg do Lizbony (Mercier Pascal (właśc. Bieri Peter)) 5,5 (opinia Podróż w głąb własnej duszy)

30. Carska manierka (Pilipiuk Andrzej (pseud. Olszakowski Tomasz)) 4,5 (opinia „Carska manierka” i inne opowiadania )

31. Lektor (Schlink Bernhard) 5,5
32. Wymarzony dom (Kordel Magdalena) 5,0
33. Tatami kontra krzesła: O Japończykach i Japonii (Tomański Rafał) 5,0
34. Niemieccy artyści w Karkonoszach w latach 1880-1945: Przyczynek do badań nad Heimatkunst (Rome-Dzida Agata) 5,5
Czytatka: "Artyści pod Śnieżką na przełomie XIX i XX wieku" - opinia pana Romualda Witczaka
Moja czytatka: Niemieccy Artyści w Karkonoszach

35. Tajemniczy pan Quin (Christie Agatha (pseud. Westmacott Mary)) 5,5 (czytatka: Tajemniczy pan Quin (Christie Agatha (pseud. Westmacott Mary)))

Maj
36. Palacz zwłok (Fuks Ladislav) 6,0
37. Imieniny (Musierowicz Małgorzata) 5,0
Wpis na blogu: http://zapiskinaserwetkach.blogspot.com/2014/05/im​ieniny-na-roosevelta.html

38. Sprawa niedobudzonej żony (Gardner Erle Stanley) 4,0
Wpis na blogu: http://zapiskinaserwetkach.blogspot.com/2014/05/sp​rawy-perryego-masona.html

39. Sprawa zielonookiej siostry (Gardner Erle Stanley) 4,5

40. Morderstwo na polu golfowym (Christie Agatha (pseud. Westmacott Mary)) 4,5
41. Powrót niedoskonały (Bruczkowski Marcin) 4,0

Czerwiec
42. Spacery z Matką Naturą - niezwykłą zielarką: Część II (Nienartowicz Maria) 5,0
43. Powrót na Staromiejską (Mulczyńska Anna) 5,5 (Świetne babskie czytadło o miejscach z duszą i ludziach z pasją.)
44. Opiekunka czyli Ameryka widziana z fotela (Olejniczak Lucyna) 4,0
45. Życie zaczyna się po sześćdziesiątce (Ollivier Bernard) 4,0
46. Kot, który wąchał klej (Braun Lilian Jackson) 4,0
47. 2586 kroków (Pilipiuk Andrzej (pseud. Olszakowski Tomasz)) 4,0
Klika słów na blogu: http://zapiskinaserwetkach.blogspot.com/2014/06/pe​rskie-oczko-pilipiuka.html

48. Zabójstwo Rogera Ackroyda (Christie Agatha (pseud. Westmacott Mary)) 6,0 (podniosłam ocenę, powtórna lektura po latach, recenzja Przestępstwo autorki kryminałów)

49. Dopóki starczy światła (Christie Agatha (pseud. Westmacott Mary)) 4,0
50. Kopaniec: Kalendarium czyli Niekompletny spis wydarzeń ważnych i zupełnie nie (Różański Leszek) 5,0 Czytatka Kopaniec: Kalendarium czyli Niekompletny spis wydarzeń ważnych i zupełnie nie (Różański Leszek)

Lipiec
51. Zaułki zbrodni (antologia; Michalewska Adrianna, Jankowska Marta (ur. 1986), Sowik Krzysztof i inni) 4,0 (czytatka Wrocławskie zaułki )

52. Zamki, ruiny i legendy (Gręźlikowski Rafał) 6,0 (czytatka Zero Barier – zamki, ruiny i legendy , ALBUM)

53. Izerskie klimaty (Wiklik Cezary) 5,0 (opinia "Droga jest zaproszeniem")

54. Szczęście all inclusive (Mirek Krystyna) 4,5 (czytatka Greckie wakacje)

55. Coraz mniej olśnień (Grabowska Ałbena (Grabowska-Grzyb Ałbena)) 4,5 (czytatka Macocha)

56. Znaki szczególne (Wilk Paulina) 4,5 (czytatka Garść cytatów)
57. Sprawa podzielonego domu (Gardner Erle Stanley) 5,5 (Dom pełen niespodzianek)

58. Sprawa opieszałego Kupidyna (Gardner Erle Stanley) 4,5 (Biuro matrymonialne Perry'ego Masona)

sierpień
59. Klasa (Rettinger Dominik W.) 5,5 (Kumple z klasy)

60. Modlitwa o deszcz (Jagielski Wojciech (ur. 1960)) 5,0
61. Długa Ziemia (Pratchett Terry, Baxter Stephen) 4,0 (Za mało dla mnie Pratchetta, a zbyt dużo Stephena Baxtera w tej książce. A ja po prostu wolę Pratchetta "w stanie czystym" :))

62. Wymarzony czas (Kordel Magdalena) 4,5 (Wymarzony czas w Malowniczem)

63. Dziewczynka z balonikami (Turzyniecka Agnieszka) 5,5 (wypowiedziałam się pod recenzją oliny: Kalejdoskop z czarnymi szkiełkami)

64. Zapiski oficera Armii Czerwonej (Piasecki Sergiusz) 5,5 (wypowiedziałam się pod notą wydawcy nota wydawcy)

65. Lewą ręką przez prawe ramię (Aarø Selma Lønning) 3,5
66. Dom nad brzegiem oceanu (Jaksik Urszula) 4,0

wrzesień
67. Na całym świecie tylko Ona: Zakazana miłość księżniczki Elizy Radziwiłł i Wilhelma Pruskiego (Gersdorff Dagmar von) 5,5 (opinia: Szekspirowska tragedia u stóp Karkonoszy)

68. Inicjały zbrodni (Hannah Sophie) 3,0 (opinia: Nie, nie, nie i jeszcze raz nie!)

październik
69. Kot, który miał 60 wąsów (Braun Lilian Jackson) 3,0 (60 wąsów Koko)

70. Rok w rozmowie: Pisarze krytycznym okiem (antologia; Czechowicz Jarosław, Malanowska Kaja, Grzela Remigiusz i inni) 5,0 (O pisaniu, modelowym czytelniku, a także o tym, co obecnie znaczy być Polakiem…)

71. Tragedia w trzech aktach (Christie Agatha (pseud. Westmacott Mary)) 5,0 (Kto czyha na życie Herkulesa Poirot?)

72. Idealne życie (Kołczewska Katarzyna) 3,5

listopad
73. Pojedynek uczuć (Mirek Krystyna) 4,0
74. Małgorzata idzie na wojnę (Lubawski Wojciech, Natkaniec Tomasz) 4,5 ( Gdzie diabeł nie może...)

75. Prowincja pełna marzeń (Enerlich Katarzyna) 3,0 (Sypiając z wrogiem…)

76. Niespodziewany gość (Christie Agatha (właśc. Osborne Charles)) 5,0 (Angielska mgła)

grudzień
77. Abel i Kain (Kwiatkowska Katarzyna (ur. 1976)) 4,5
78. Kogel-Mogel czyli Dolnośląski galimatias historyczny (Lubicz-Woyciechowski Marek) 4,0 (Kogel-mogel po dolnośląsku)

79. Podróż na liściu bazylii (Mazurek Krzysztof) 4,0
Wpis na blogu: Pesto genovese i tajemna księga http://zapiskinaserwetkach.blogspot.com/2014/12/pe​sto-genovese-i-tajemna-ksiega.html

"Zgubiłam" przeczytaną w lipcu 80. Lubomierz: Kronika z wieży ratusza (< autor nieznany / anonimowy >) 5,5