Dodany: 12.12.2014 20:25|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

„Mały książę” trochę inaczej - zwiastun filmu i zapowiedź komiksu

„Mały Książę” Antoine'a de Saint-Exupéry to jedna z tych książek, których się nie zapomina. Niepozorna książeczka, zdawałoby się że dla dzieci, kryje w sobie drugie dno i daje wiele możliwości interpretacyjnych. Ta niesamowita opowieść o miłości, przyjaźni, odpowiedzialności i samotności został uznana za arcydzieło literatury światowej i od ponad 70 lat stanowi jedną z ulubionych lektur wielu pokoleń dzieci i dorosłych na całym świecie. Przez wiele osób umieszczana jest wśród najważniejszych lektur życia. Jednym słowem jest to pozycja, która pozostawia niezwykle cenne i niezapomniane wrażenia oraz wspomnienia. Czytelnicy zawsze mają wielkie obawy w przypadku adaptacji książek tego typu.

A teraz znaleźli się odważni twórcy, którzy zdecydowali się przenieść na duży ekran historię o chłopcu, który chciał oswoić lisa. Reżyserii podjął się Mark Osborne, twórca „Kung Fu Panda”. Film będzie animacją, w której połączone zostaną dwie techniki – grafika komputerowa i animacja poklatkowa. W sieci pojawił się pierwszy zwiastun tego filmu, którego światowa premiera zapowiedziana jest na 7 października 2015 roku.

W filmie pojawią się oryginalne ilustracje do książki. Oprócz historii, którą znamy z książki pojawi się także wątek dodatkowy. Wszystko to brzmi intrygująco, ale także niepokojąco, szczególnie, dla tych, którzy przejawiają wyjątkowo emocjonalne uczucia do tej lektury. Trailer jest piękny i daje nadzieję, że film może być wspaniałą adaptacją tej niesamowitej książki.

Data filmowej premiery jest bardzo odległa. Wszystkim tym, którzy mają ochotę przypomnieć sobie „Małego księcia” niekoniecznie w wersji oryginalnej, polecamy niezwykłą adaptację Joanna Sfara, który nadał jej formę powieści graficznej - Mały Książę: Na podstawie książki Antoine'a de Saint-Exupéry'ego (Sfar Joann). Wydawnictwo Znak zapowiedziało właśnie wznowienie tego komiksu na styczeń 2015 roku.

Oprac. KJB

Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 12.12.2014 22:16 napisał(a):
Odpowiedź na: „Mały Ksią... | UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki
Dodam jeszcze odnośnik do komiksu w bazie: Mały Książę: Na podstawie książki Antoine'a de Saint-Exupéry'ego (Sfar Joann)
Jakoś mi go brakowało w tym newsie. :-)
Użytkownik: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki 12.12.2014 23:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Dodam jeszcze odnośnik do... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
Aj, racja. Już uzupełniłam.

Sylwia_