Dodany: 2014-11-26 12:56|Autor:

Książka: Labirynt Lukrecji
Chylińska Agnieszka
Notę wprowadził(a): Szeba

1 osoba poleca ten tekst.

z okładki


Tajemniczy labirynt i dziewczynka, która postanowiła, że przestanie mówić.

Pięknie ilustrowana baśniowa opowieść o Lukrecji i jej rodzicach mieszkających w starej kamienicy. O jesiennej szarudze i wiosennym ociepleniu, o wyczekiwanych z niecierpliwością zagadkowych kopertach i tęsknocie za szczęściem.

[Pascal, 2014]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 2310
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 2
Użytkownik: Szeba 2014-12-07 22:04 napisał(a):
Odpowiedź na: Tajemniczy labirynt i dzi... | Szeba
Rozczarowanie. Myślałam, że osoba tak pełna energii, inteligentna i elokwentna, żeby nie rzec wyszczekana napisze taką właśnie książkę - żywą, dowcipną, gęstą, rozbrykaną itp. Duże było moje zdziwienie, że tak nie jest. Jest trochę nudnawo, co więcej czułam, że można było tego uniknąć, bo pomysł jest, ale jest też cały czas wrażenie trzymania się w jakichś ramach, w jakichś ryzach, hamowanie, grzeczne trzymanie się ścieżki i dokrawanie do, nie wiem, założonej z góry ilości stron? Tam, gdzie mogło się coś ciekawie rozwinąć opowieść właśnie zamiera, dostajemy kolejne zdarzenie, z większym lub mniejszym sensem wynikające z innych, które też za chwilę zostaje ucięte itd. Jest też pewna nieporadność językowo-fabularna, być może wynikająca z dobrych chęci, ale ja bym powiedziała - kobieto, puść te wodze lepiej i idź na całość ;)
Zakończenie, to odrębna sprawa. Jest dziwne, co najmniej dwuznaczne. Nie wiem do końca o co chodziło autorce, ale Uwaga: po kliknięciu pokażą się szczegóły fabuły lub zakończenia utworu Ogólnie, zapowiada się fantastycznie i mrocznie, tajemniczo, a potem jest po prostu zwyczajnie.
Użytkownik: Matosz 2016-01-21 11:05 napisał(a):
Odpowiedź na: Rozczarowanie. Myślałam, ... | Szeba
Mnie też rozczarowała książka. Że nudnawo-to jedno. A drugie-nie do końca było wiadomo, co Autorka ma na myśli, dwuznaczność, niedopowiedzenia aż przesadne...
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: