Księgarnia godna polecenia

Ogólne> Offtopic

Autor: chen

Data dodania: 2014-11-11 16:39

1 osoba poleca ten tekst.

Dużo podróżuję z moimi dziećmi, żeby pokazać im trochę Polski, trochę Europy. Tym razem pojechaliśmy do Rabki. Pogoda pozwoliła nam trochę pochodzić po Gorcach, pobawić się w Parku Zdrojowym i zwiedzić skansen kolejowy w Chabówce.
Znaleźliśmy też czas, by zobaczyć Calineczkę w Teatrze Rabcio i odwiedzić Kawiarnio-księgarnię na ul. Podhalańskiej.
W kawiarni napiliśmy się kawy i pysznej czekolady, natomiast księgarnia... rzuciła mnie na kolana. Książek dla dorosłych znaleźliśmy w niej niewiele, natomiast w dziale literatury dziecięcej można było spędzić parę dni. Były tam pozycje starannie wybrane, z najlepszych wydawnictw dla dzieci. Seria o Basi, Pan Kuleczka, Maja i Lasse, Czytam sobie... z tym wyszliśmy, ale byli też Mistrzowie Ilustracji, serie Mizielińskich i wiele innych. Jedynym ukłonem w stronę mniej ambitnych książeczek były wszelkiego typu łamigłówki, zgadywanki i kolorowanki.
Życzyłabym sobie podobnej księgarni w moim mieście, bo jedynym kryterium wyboru byłby wiek dzieci, nie musiałabym się zastanawiać nad wartością zawartości :)
A i obsługa była miła...
Jeżeli będziecie w Rabce z dziećmi, zajrzyjcie.
A cz Wy znacie równie miłe miejsca, które warto polecić?

Użytkownik: kasiab123 2015-01-28 18:15 napisał(a):

Odpowiedź na: Dużo podróżuję z moimi dz... | chen Pokaż rodzica

Niestety, nie znam takich miejsc... Bardzo fajna księgarnia. A, też kiedyś przeczytałam parę książek
Lassego i Mai. Polecam dzieciom ! To takie kryminały, tylko o tym, że ktoś coś kradnie, a Lasse i Maja rozwiązują zagadkę. :)