Dodany: 10.11.2014 23:58|Autor:

„JAK KROK PO KROKU WPROWADZIĆ TRWAŁĄ ZMIANĘ W RELACJI Z DZIECKIEM. PRAKTYCZNY PORADNIK” to książka, która pomoże nie tylko młodym rodzicom wypracować głęboką i silną więź z dzieckiem. Nauczy, jak postępować, gdy nie skutkują już ani prośby, ani groźby. Profesor Kazdin nie ocenia rodziców, nie krytykuje, ale daje wskazówki, jak skutecznie rozwiązywać problemy, które codziennie napotykają w wychowywaniu dzieci.
Krok po kroku uczy, co i jak mówić, jak stawiać granice, jak wymagać, ale też jak nagradzać, jak okazywać dzieciom miłość i troskę, jak być dla nich wsparciem.

UCHROŃMY NASZE DZIECI PRZED BŁĘDAMI NASZYCH RODZICÓW!

w książce znajdziecie m.in. porady, jak postępować:

Kiedy dziecko zachowuje się w sposób trudny do zaakceptowania:
- Używajcie strategii. Starajcie się dopasować prośby i oczekiwania kierowane pod adresem dziecka do jego aktualnego nastroju i samopoczucia.
- Bądźcie łagodni. Mówcie ze spokojem i z bliska.
- Bądźcie elastyczni. Proponujcie rozwiązania, które dziecko będzie w stanie przyjąć.

Gdy czujecie, że musicie wymierzyć karę... lepiej dajcie nagrodę!
- Twórcze kary, które „odpowiadają zbrodni”, nie sprawdzają się.
- Uwierzcie nauce: to nagroda (dana we właściwym momencie i we właściwy sposób), a nie kara przyniesie oczekiwane rezultaty.

Alan E. Kazdin - doktor nauk medycznych, profesor psychologii i psychiatrii dziecięcej Uniwersytetu Yale, dyrektor Yale Parenting Center. Jego dokonania w dziedzinie wychowania dzieci były przedstawiane przez główne stacje radiowe i telewizyjne Ameryki, a także BBC. Profesor Kazdin prowadzi wykłady dla rodziców, pedagogów i grup biznesowych zainteresowanych najnowszymi technikami pedagogicznymi.

[Czarna Owca, 2014]