Dodany: 10.11.2014 14:43|Autor: Aula

Cudowna kontynuacja bestsellerowej "Czekolady"

„Brzoskwinie dla księdza proboszcza” autorstwa Joanne Harris to kontynuacja bestsellerowej „Czekolady” i dalsze losy cudownej Vianne Rocher. Vianne od lat mieszka w Paryżu wraz z dwiema córkami i swoim ukochanym Roux. Pewnego dnia w ich poukładane paryskie życie wkracza wraz z podmuchem wiatru, tajemniczy list zza grobu. Armande, dawno już nieżyjąca przyjaciółka, postanawia po raz kolejny wtrącić swoje zdanie (nawet zza światów) i nakłania Vianne do powrotu do Lansquenet, które ponownie potrzebuje jej pomocy.

Niesamowita książka, która już na początku nas zwodzi, bowiem jej tytuł nie zdradza ani nie wyjaśnia nawet namiastki tego, co znajduje się w środku, a zakończenie jest cudownym zwieńczeniem delikatnie zawieszonym w czasoprzestrzeni.

Wbrew pozorom to książka nie tylko lekka i przyjemna, ale jednocześnie przemycające w swej treści bardzo ważne i trudne tematy skłaniające do przemyśleń.

Ponad to ja mam po prostu słabość do tej autorki, bo po pierwsze ma piękne imię, a po drugie uwielbiam książki z pasją i mówiące o czymś. Zatem POLECAM bezwzględnie, gwarantuję pełen wachlarz wrażeń i proponuję przeczytać obie części po kolei.