Dodany: 08.07.2009 20:23|Autor: oh_gosh

Książki i okolice> Książki w szczególe> Egipcjanin Sinuhe (Waltari Mika)

"Egipcjanin Sinuhe" - wielka prośba

Witam, w zeszłe wakacje przeczytałam pierwszy tom "Egipcjanina Sinuhe" i teraz chciałam zabrać się do części drugiej. Jednak po przeczytaniu kilku stron okazało się, że zupełnie nie wiem o czym jest mowa i nie mam pojęcia jak skończyła się pierwsza część. Czy znalazłby się ktoś, kto mógłby krótko streścić mi sam koniec pierwszego tomu? Byłabym baaaardzo wdzięczna! Pozdrawiam.
Użytkownik: aiczka 11.07.2009 21:58 napisał(a):
Odpowiedź na: Witam, w zeszłe wakacje p... | oh_gosh
Pod koniec tomu Sinuhe, Kaptah i Minea przybywają na Kretę i rzucają się w wir ówczesnego życia towarzyskiego (uczty, popisy "tancerzy z bykami"). Minea wypełnia swoje przeznaczenie (choć w ostatniej chwili zaczyna mieć wątpliwości) i udaje się wraz z innymi do labiryntu Minotaura. Sinuhe wykorzystuje podanie, że niektórzy mogą z labiryntu powrócić jako pretekst do pozostania przy nim gdy wszyscy inni zakończą już swoje ucztowanie i zabawy w okolicy. Eksploruje labirynt i odnajduje w nim zbiornik wodny ze zwłokami potwora morskiego (oraz zwłoki ofiar zabitych przez kapłanów).
Sinuhe i Kaptah powracają do Egiptu, gdzie Sinuhe prowadzi praktykę lekarską, spotyka dawnych i nowych znajomych.