Dodany: 01.11.2014 21:50|Autor: asia_

Książki i okolice> Konkursy biblionetkowe

"MOMENTY" w LITERATURZE - KONKURS nr 182

Przedstawiam KONKURS nr 182, który przygotowała Syrenka.

„MOMENTY” w LITERATURZE

- Fajną książkę wczoraj czytałem
- Momenty były?
- Były, były...

Parafrazując słynny monolog radiowy Zaorskiego i Kociniaka, zapraszam do zabawy! Przedstawiam najbardziej znane, ale też te nieco zapomniane – ale zawsze z wypiekami na twarzy czytane, płomienne i zwariowane sceny erotyczne literatury polskiej i światowej. W sam raz na coraz dłuższe i zimniejsze wieczory (ale, ale, kochani! - obym w lipcu nie musiała organizować konkursu o porodach!) .

Do odgadnięcia jest 20 fragmentów. Za każdy można otrzymać 2 punkty: po jednym za autora i tytuł, czyli łącznie 40 punktów. Termin nadsyłania odpowiedzi minie w czwartek 13 listopada o godzinie 23:59.

Konkurs jest bardzo prościutki, bo uznałam, że skoro chodzi o dobrą zabawę, to będę konsekwentna... Odpowiedzi, propozycje odpowiedzi, pytania i wątpliwości proszę przesyłać na adres: [...] . Dyskusje na forum bardzo mile widziane, myślę jednak, że nikt nie powinien mieć problemu z rozszyfrowaniem wszystkich lub prawie wszystkich fragmentów! Zapraszam do zabawy!

Kiedy już zapłonie namiętność w niewieście, niechaj on wszystkich innych odprawi ofiarowawszy im kwiaty, balsamy i betel. I gdy już sami pozostaną, niechaj, jako się rzekło, obłapianiami i różnorodnym działaniem ją uraduje. Wtedy też niechaj rozwiąże węzeł jej szaty i dalej, jako się rzekło wcześniej, postępuje. Oto i początek miłowania.

Boże, bądź ślepy i głuchy -
Idę do ładnej dziewuchy

Komu chciało się wątłego kwiatka i odrobiny francuszczyzny, wybierał Babette. Komu zależało na doświadczeniu i na tym, żeby było tanio, szedł do Starej Billig. Kto lubił igrać z niebezpieczeństwem i nie stronił od brutalności, mógł spróbować z Jolantą. Kto się wstydził samego siebie, mógł popatrzeć ukradkiem na Czarną Ingę. A ten, kto pragnął absolutnego fałszu, szedł do Annie Syreny.
Bo Annie Syrena miała to, co niedźwiedzica S. nazywała „najlepszym udawanym orgazmem w całej branży”.

Najczęściej jednak i najpełniej jej nocne marzenia wypełniał obraz, który ktoś jej przypadkowo podsunął – może doktor, może N., może R.T. O tej ciemnej nocy, gdy wszyscy w wiosce idą do młyna i tam, na sianie S., w mroku, w szmerze przyśpieszonych oddechów, sycą wzajemnie głód swej miłości. Znają się, a przecież ciemność czyni ich nieznajomymi, odgradza od siebie, a zarazem pozwala na zbliżenie. Była pewna, że wśród wielu mężczyzn rozpoznałaby swoimi nozdrzami ciało doktora i jego oddech, a on – może nawet nieświadom z kim to czyni – upokorzyłby ją bez wstydu.

Później, kiedy leżała na plecach z założonymi pod głowę rękami i rozrzuconymi nogami, gdzie płonęła kępka jasnych włosów przylizanych gładko do góry, moje oczy spoczęły na stole. Był na nim bukiet z wiosennych tulipanów i gałązek bazi, i jeszcze parę gałązek świerczyny. I ja, niczym we śnie – nie, nie pod wpływem wspomnienia, ono zjawiło się dopiero potem, dopiero potem przypomniałem sobie powracający motyw – zerwałem gałązki, połamałem na kawałki i obłożyłem nimi jej przyrodzenie. Piękny był jej brzuch usłany dookoła gałązkami świerczyny.

Koński tętent zlewał się w jedno z ruchem ich ciał, kiedy w pełnym galopie odbywali swój pierwszy stosunek w pozycji, bądź co bądź, szalenie niewygodnej.

Nie wiem, nie pamiętam, ile razy w ten pierwszy dzień Karol zaspokajał samotnie swoją żądzę na mnie bez mojego udziału. Za każdym jednak razem ból stawał się coraz bardziej znośny, a przyjemność coraz większa, coraz przenikliwsza i coraz głębiej sięgająca do wnętrza mojego jestestwa.
I wreszcie przyszła ta błogosławiona, najcudowniejsza chwila, kiedy poprzez ciągle jeszcze pojawiający się ból poczułam po raz pierwszy w życiu budzącą się najpierw nieśmiało i jakby z wahaniem – rozkosz, która wraz z ruchami naszych ciał poczęła się we mnie wzmagać, narastać coraz szybciej i szybciej, przenosić się z miejsca, gdzie się zbudziła, na coraz odleglejsze części mojego ciała, aż ogarnęła wszystko we mnie – od czubków palców u nóg po korzonki włosów na głowie – zalała mnie całą, zatopiła w ogniu, wybuchła przejmującym najsłodszym wstrząsem wszystkich mięśni i wyzwoliła się w krzyku. W krzyku już nie bólu, lecz najwyższego szczęścia cielesnego, jakie jest dane przeżyć człowiekowi.

Był krzepki fizycznie, ale robił użytek ze swej siły z rozwagą. Posiadał jednak jeszcze inny rodzaj mocy.
Seks stał się tylko jednym ze sposobów jej wyrażania. Cały czas, który spędziła z R., w jakiś sposób przygotował ją na to, że fizyczny kontakt sprawi jej przyjemność, że załamie się wieczna rutyna zachowań. Ale nie spodziewała się aż takiej intensywności doznań.
Jakby nie tylko jej ciało brał w posiadanie. I to przerażało. Początkowo była całkowicie pewna, że cokolwiek zrobią razem z R.K., jakaś jej część pozostanie na uboczu, część która należy do rodziny i życia w M.C.
Ale on zagarnął wszystko, właściwie bez żadnego wysiłku. Powinna wiedzieć, że tak się stanie, już kiedy pierwszy raz go zobaczyła, jak wysiada z furgonetki i pyta ją o drogę. Już wtedy wyglądał jej na szamana, powinna była zaufać instynktowi.
Kochali się tak przez godzinę, albo i dłużej, a potem on odsuwał się powoli na bok i cały czas patrząc na nią zapalał dla siebie i dla niej papierosa. Albo po prostu leżał obok, cały czas gładząc ją jedną ręką. Potem nagle znowu był w niej, szeptał do ucha słodkie słowa, przerywane pocałunkami. Obejmując ramieniem przyciskał ją do siebie i sam przyciskał się do niej.

- F. widział Cię w nocnej koszuli? - zaczął majaczyć roznamiętniony głos męża. - Nabijesz głowę małemu zdrożnymi myślami. Może dziś w nocy będzie miał swój pierwszy erotyczny sen.
Usłyszała jego podniecony chichot i też się zaśmiała: „Co ty wygadujesz, wariacie?” Jednocześnie, niby to chcąc dać mu klapsa, opuściła lewą rękę na brzuch d. R. Ale dłoń opadła na pulsującą i unoszącą się ludzką włócznię.
- No, no, a cóż to znowu? - zawołała d. L., ściskając ją, ciągnąc, puszczając i ponownie chwytając. - Spójrz no tylko, co za niespodzianka.

10.

Zazdrość moja bezsilnie po łożu się miota:
Kto całował twe piersi, jak ja, po kryjomu?
Czy jest wśród twoich pieszczot choć jedna pieszczota,
Której, prócz mnie, nie dałaś nigdy i nikomu?

Gniewu mego łza twoja wówczas nie ostudzi!
Poniżam dumę ciała i uczuć przepychy,
A ty mi odpowiadasz, żem marny i lichy,
Podobny do tysiąca obrzydłych ci ludzi.

I wymykasz się naga. W przyległym pokoju
We własnym się po chwili zaprzepaszczasz łkaniu,
I wiem, że na skleconym bezładnie posłaniu
Leżysz jak topielica na twardym dnie zdroju.

Biegnę tam. Łkania milkną. Cisza niby w grobie.
Zwinięta, w kształt węża, z bólu i rozpaczy
Nie dajesz znaku życia – jeno konasz raczej,
Aż znienacka za dłoń mę pociągasz ku sobie.

Jakże łzami przemokłą, znużoną po walce
Dźwigam z nurtów pościeli w ramiona obłędne,
A nóg twych rozemknione pieszczotami palce
Jakże drogie mym ustom i jakże niezbędne!

11.

Pogładził jej twarz, delikatnie przesunął kciukiem wzdłuż linii szczęki i pochylił głowę, zatrzymując się tuż przed jej lekko otwartymi ustami. Czuła jego gorący oddech i zadrżała w oczekiwaniu na to, co miało nadejść. Przymknęła oczy i objęła jego kark dłońmi, gładząc go po włosach. Przywarł do niej, jeszcze bardziej, już nieco mocniej gładząc jej plecy i zatrzymując dłoń na granicy pośladków. Przechylił głowę jeszcze mocniej i dotknął gorącymi wargami jej ust, w tak słodko zniewalający sposób, że lekko jęknęła, przywierając do niego całym ciałem. Wtedy wpadł w szaleństwo pożądania i już bez żadnych zahamowań całował ją mocno i głęboko, jedną ręką mocno obejmując jej pośladki, a drugą błądząc pod bluzką w poszukiwaniu kawałka jej nagiej skóry. Oparł ją o pobliskie drzewo i ocierał się o nią swoim twardym, drżącym nieco ciałem, aż poczuła, jak bardzo jest podniecony. Wiedziała, że to wszystko dzieje się zbyt szybko, ale poczuła tak gwałtowne spalające ją pragnienie, że nie mogła myśleć realnie i zatrzymać tej fali, która ich zaczynała ogarniać. Niemal wyszarpnął koszulkę z dżinsów i dotarł dłonią do piersi, którą zaczął delikatnie pieścić przez materiał bielizny. To spowodowało, że wygięła swe ciało i osunęła się lekko w jego ramionach. Przytrzymał ją, oderwał się i szepnął jej w usta:
- Jezu... zwariuję przez ciebie...

12.

(…) A H. kolanami grzebie. To mówię: Jak tak chcesz, to leź na wierzch.
Ja na wierzch?
A co!
Jak?
A odsuń pierzyne, a ja na środku sie ułoże.
Co ty!
Leź, mówie, już mnie napaliło, już widze tamto, co pod lampo było: Nałaź!
Wstydze sie.
Kogo? Dzieci śpio, tato śpio. A tamta nie słyszy. A jak posłyszy, to co? Takie ogierowe koryto!

13.

Rozpoczęty w noc sylwestrową romans Gabrielli i Steve'a został ponownie skonsumowany nazajutrz, zanim wstali z łóżka, i jeszcze kilka razy po południu tego samego dnia. Potem, przez następne dni, Gabriella odnosiła wrażenie, że nie robią nic innego. Na dole, wśród pensjonariuszy pani Boslicki, odnosili się do siebie uprzejmie i powściągliwie, ale przy pierwszej nadarzającej się okazji gnali osobno na górę i zaczynali się kochać. Kochali się wszędzie i w każdy możliwy sposób, a Steve nauczył Gabriellę rzeczy, których nie uważała za możliwe. To nie była czysta niewinna miłość, która łączyła ją z Joem – to było coś zupełnie innego, potężnego i uzależniającego jak narkotyk. Gabriella potrzebowała całej siły woli, aby rankami wstawać do pracy.

14.

N. skuliła się, jakby przejęta nagle dreszczem czułości. Oczy jej zwilgotniały; kurczyła się w przypływie podniecenia zmysłowego. Rozplotła ręce, opuściła je i nerwowo ścisnęła piersi. Rozkoszując się własnym ciałem, pieszczotliwie ocierała policzki o ramiona. Jej żarłoczne usta tchnęły pożądaniem. Wysunęła wargi i w długim pocałunku przytknęła je do ciała, uśmiechając się do drugiej N., która także całowała siebie w lustrze.
M. westchnął głęboko. Drażniła go ta samotnie odczuwana przyjemność. Naraz jakby się w nim wicher zerwał. W porywie brutalności chwycił N. wpół i rzucił ją na dywan.
- Zostaw mnie – krzyknęła. - To boli!

15.

A potem wszystko zmieniło się w to... Zwalili się na siebie jakby z nieskończonej, bezwarunkowej w istocie wysokości obojętnej przestrzeni. To darcie na strzępy ucieleśnionej w miękkich zwałach rozkoszy, to bezwstydne odarcie ze skóry nagiego mięsa palącego się dziką żądzą, to nieludzkie nasycanie wydartego z trzewi prawie metafizycznego bólu... Nasycanie bólu? Tak. Znowu przekonał się, że to jest jednak coś, i w ten sposób rozwiązuje problem natychmiastowego, na poczekaniu, zwariowania, zapadł jeszcze głębiej w nieprzezwyciężone objęcia swych potworów z Krainy Dna. Ryjąc jak wieprz całym sobą w najstraszniejszym świństwie istnienia, wisiał nad całym światem, świdrując wzrokiem wściekłego jastrzębia tonące w bezgranicznej przepaści zła tamte oczy. W ich spotęgowanej rozkoszą ukośności, zdawała się lśnić Tajemnica Bytu. A wszystko to kłamało zawzięcie, z bestialską, idiotyczną furią. Doszedł G. do szczytu: usamotnił się w tej chwili okropnej, zamiast się omamić złączeniem dwóch ciał. Psychicznie dalej w tym kierunku pójść nie można. Bardziej był samotnym teraz niż wtedy z T. w dzieciństwie i nawet niż wtedy w łazience.

16.

Pierwsza zasada w takich przypadkach: za żadne skarby nie dać po sobie poznać, że misiek się podoba! Troszkę zwolnić i tyle. Nie odwracać się, nie gapić! Niech zdobywa. Bo jak się człowiek rzuci mu na szyję, to on pomyśli, że to jakieś stare czuczło, które już bierze wszystko, jak leci, nie przyjrzawszy się nawet. Więc ja główkę wysoko, zwalniam, nie oglądam się, idę. Dupą staram się nie kręcić, wyprostowuję się maksymalnie, profilem odpowiednim (lewy lepszy) do niego się odwracam, brzuch wciągnięty, coś z piasku podniosę, dalej rzucę, puszkę kopnę po męsku. Wyprzedził mnie, ogląda się. Trzydzieści lat, kątem oka widzę... Wysportowany. To ja se cygarety cienkie wyciągam zza kąpielówek, bo tylko w grajdole na golasa jestem, i ostentacyjnie siadam w wydmie. I teraz – zgodnie ze wszystkimi znanymi mi regułami gry – on powinien usiąść też, kilka metrów dalej i się pogapić raz po raz. A co bardziej zboczeni, to walą od razu. Palę, a ręce aż mi drżą na myśl o zdobyczy tak łatwej, tak miłej sercu memu... No i wtedy Fajny popełnia błąd numer osiemnaście!

17.

Młody małżonek, któremu dbająca o swój wygląd żona niechętnie pozwalała na częstsze stosunki, opowiedział mi następującą historię, która szczególnie bawiła i jego, i jego żonę. Po nocy, w czasie której przekroczył ponownie nakaz abstynencji, golił się rano we wspólnej sypialni i użył przy tym – jak czynił to już wielokrotnie z lenistwa – leżącego na nocnym stoliku puszku do pudru (Puderquaste) żony, która jeszcze leżała w łóżku. Troszcząca się szczególnie o swoją cerę kobieta jeszcze raz zakazała mu tego i zawołała podenerwowana: „Du puderst mich ja schon wieder mit deiner Quaste”. Kiedy śmiech małżonka zwrócił jej uwagę na przejęzyczenie (chciała powiedzieć: „Du puderst dich schon wieder mit meiner Quaste” - „Ty znowu pudrujesz się moim puszkiem”, a powiedziała: „Ty znowu pudrujesz mnie twoim puszkiem”), zaczęła się w końcu śmiać sama (pudern jest u wiedeńczyków powszechnie używanym wyrażeniem spółkowania, a puszek jako symbol falliczny nie budzi wątpliwości).

18.

Pociągał go niezwykły kształt ust dziewczyny. Czy takie wargi w ogóle się spotyka? - Lekko dotknął ich czubkiem małego palca. Były suche. Skóra wydała się gruba. Nagle dziewczyna zaczęła lizać wargi – nie przerwała tej czynności, dopóki ich dobrze nie zwilżyła. E. cofnął palce.
- Czy dziewczyna potrafi całować się nawet przez sen? - Starzec pogładził ją lekko po włosach za uchem. Były grube i twarde. Wstał i przebrał się.
- Nawet najzdrowsza może się przeziębić w ten sposób. - E. schował ręce dziewczyny, a koc podciągnął na piersi. Przytulił się do niej. Dziewczyna się odwróciła i z jękiem wyciągnęła ręce. Starzec został zdecydowanie odepchnięty. To go znowu rozbawiło, tym razem nie mógł opanować śmiechu..
- Rzeczywiście, jaka z niej dzielna uczennica!
Dziewczynę uśpiono tak, żeby nie mogła się obudzić, straciła władzę nad swoim ciałem, więc mógł z nią robić, co chciał, ale E. nie miał już sił ani ochoty brać jej siłą. Albo też dawno zapomniał, jak to się robi. Zbliżył się do niej z łagodną zmysłowością, ze spokojną akceptacją. Szedł ku niej wiedziony poczuciem bliskich więzi z kobietą. Chęć przygody, pożądanie przyspieszające oddech już go opuściły. Odrzucony niespodziewanie, śmiał się myśląc o tego rodzaju sprawach.
- Jestem stary – wymamrotał.

19.

Miłość...
F. też zaczynał już z nią się porać, nie dlatego, żeby się w którejś ze znajomych dziewczyn zakochał, bo unikał ich, coraz częściej w ich towarzystwie nieporadnie spłoszony, czując gorzko braki swojej niedomęskości. Ale jak je dopełnić?... Z jakich podręczników czerpać potrzebną wiedzę! Z szafy bibliotecznej gabinetu udało mu się wykraść schowaną przez mamę za szeregiem książek powieść „Kult ciała”, bo słyszał od kolegów, że to jest szalenie podniecające i zakazane, więc ją czytał wieczorami leżąc w łóżku, z „Panem Wołodyjowskim” na kołdrze, aby – w razie nagłego wejścia mamy – na czas chwycić „Wołodyjowskiego”, a „Kult” wsunąć pod kołdrę.
Rzeczywiście, to było niesłychane! Bohaterka lubieżnie się obnażała, pozwalając na szalone pieszczoty bohaterowi, który zachowywał na ciele jedynie długie, czarne pończochy, ale – w ostatniej chwili, gdy chciał ją posiąść, ona odmawiała mu skrytych tajemnic swego ciała i zostawali tacy nie do końca sobą nasyceni: półdziewica z półkochankiem. Straszne i wspaniałe! (…)
Była wiosna, gdy czytał ów „Kult ciała”. Słoneczne majowe rano, drzwi od balkonu otwarte, po jego balustradzie spacerowały gołębie i w głębi pokoju Teofila ładziła pościel, kiedy nagle – w trzepocie skrzydeł – gołąb siadł na gołębicę, a wówczas Teofila, która akurat trzymała rozpostarte prześcieradło F. w dłoniach zaśmiała się:
- Paniczowi też byłby już czas do samiczki!

20.

- Czy nie potrzebuje pani mężczyzny? - zapytałem, przerażony własną śmiałością.
Podniosła szklankę i wypiła łyk herbaty.
- Bardzo, ale nigdy nie spotkałam mężczyzny, z którym chciałabym być. Tak było, zanim poznałam Leslie'ego, i tak jest dotąd. Kiedy go poznałam, sądziłam, że będzie moim kochankiem, ale on powiedział, że chce zaczekać, aż się pobierzemy. Wydało mi się to głupie, ale zaczekaliśmy. Po ślubie wiele razy próbowaliśmy, ale nic nam z tego nie wyszło. Chwilami wyobrażałam sobie, że rabin z Kłębowa nie chce do tego dopuścić, bo Leslie jest chrześcijaninem. Po pewnym czasie nabraliśmy wstrętu do tych spraw.
- Więc oboje jesteście ascetami – powiedziałem.
- No, nie wiem. Ja oddaję się namiętnym romansom w moich rojeniach na jawie. Czytałam Freuda, Junga, Stekla, lecz jestem przekonana, że oni nie mogą mi pomóc. Jestem zdumiona swoją szczerością wobec pana. Nigdy przedtem nie pisałam listów do żadnego autora. Z zasady w ogóle nie piszę listów. Trudno mi nawet zmusić się, żeby napisać do ojca. A tu nagle napisałam do pana, a potem zadzwoniłam. Zupełnie jak gdyby wszedł we mnie jeden z pańskich dybuków. Teraz, kiedy pan otworzył, powiedzmy, jakąś zamkniętą dotychczas sferę, mogę panu powiedzieć coś jeszcze. Odkąd zaczęłam czytać pana książki, stał się pan kochankiem w moich fantazjach i sprawił pan, że wszyscy inni zniknęli.

===========

Dodane 14 listopada 2014:
Tytuły utworów, z których pochodzą konkursowe fragmenty, znajdziesz tutaj:

Rozwiązanie konkursu
Użytkownik: asia_ 01.11.2014 21:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr 1... | asia_
Co trwa dłużej? Książkowe "momenty", czy odgadywanie, z jakich utworów pochodzą? Macie okazję to sprawdzić ;)

Zapraszamy!

Spośród uczestników tego konkursu wylosowany zostanie zdobywca powieści Nerei Riesco Słoń z kości słoniowej. Zasady losowania: tutaj.
Użytkownik: KrzysiekJoy 01.11.2014 22:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr 1... | asia_
Dziwne co się zapamiętuje z książek. Tu mam na myśli pozycję szóstą.;-)
Użytkownik: joanna.syrenka 01.11.2014 22:17 napisał(a):
Odpowiedź na: Dziwne co się zapamiętuje... | KrzysiekJoy
:-) Krótkie, acz charakterystyczne.
Użytkownik: misiak297 02.11.2014 09:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Dziwne co się zapamiętuje... | KrzysiekJoy
A mnie wbiło się w pamięć pewne zdanie z omawianego w liceum "Dekameronu" - "nastąpiło nagłe zmartwychwstanie jego przyrodzenia":D
Użytkownik: benten 01.11.2014 22:17 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr 1... | asia_
A swoją drogą to byłby świetny konkursowy prywatny dowcip, jakby się pojawiły porody.
Użytkownik: joanna.syrenka 01.11.2014 22:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr 1... | asia_
Dla formalności dodam, żeby niespecjalnie sugerować się moimi ocenami - sporo książek, z których pochodzą te - jak to ładnie Joy nazwał: pozycje - nie ma w moich ocenach!
Użytkownik: joanna.syrenka 03.11.2014 21:29 napisał(a):
Moi kochani!
Tak jak przypuszczałam konkurs nie jest dla Was jakimś bardzo trudnym zadaniem, martwi mnie jednak mała ilość chętnych na tą intelektualną orgię...

Do rozpoznania zostały pozycje: 5, 6, 13, 14, 15, 17, 19 i 20.

Dla ułatwienia powiem, że wiele konkursowych książek zostało zekranizowanych, zwłaszcza ze srebrnego ekranu możecie kojarzyć fragmenty 5, 8, 12.
Użytkownik: mafiaOpiekun BiblioNETki 04.11.2014 21:20 napisał(a):
Chyba nic nie znam...
Użytkownik: joanna.syrenka 05.11.2014 17:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Chyba nic nie znam... | mafiaOpiekun BiblioNETki
A miało być takie łatwiutkie!

Nie poddawaj się!
Użytkownik: harrypotter 06.11.2014 11:31 napisał(a):
Odpowiedź na: Chyba nic nie znam... | mafiaOpiekun BiblioNETki
Witaj w klubie, bo ja też. Ale to chyba dobrze o mnie świadczy, że nie czytam tego typu książek.
Użytkownik: hburdon 06.11.2014 12:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Witaj w klubie, bo ja też... | harrypotter
Dziwny komentarz. Jakiego typu książek, i dlaczego miałoby to o tobie dobrze albo źle świadczyć?
Użytkownik: mafiaOpiekun BiblioNETki 06.11.2014 21:38 napisał(a):
Odpowiedź na: Dziwny komentarz. Jakiego... | hburdon
Też się zastanawiam dlaczego. :)
Użytkownik: joanna.syrenka 06.11.2014 08:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr 1... | asia_
Póki co w szóstkę rozpracowujemy kolejne pozycje.

Zalotom opiera się fragment 13, 19 i 20:
13 - najlepiej przez nas oceniana książka tego (niezwykle płodnego, ale to ma związek z książkami, a nie "momentami" :D) rodzica.
19 - rodzic znany nie tylko z działalności literackiej - najbardziej cenili go pewnie miłośnicy muzyki (a dla nie-miłośników muzyki może będzie wskazówką, że z pewnych względów, zwłaszcza w Warszawie, często bywa wspominany 1 listopada).
20 - w sumie we fragmencie jest tyle wskazówek, że nie sposób mieć wątpliwości co do autora...

Dla chętnych będę podpowiadać dalej!
Użytkownik: minutka 06.11.2014 19:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Póki co w szóstkę rozprac... | joanna.syrenka
Fajny temat, ale dusiołki wcale nie takie łatwe do odgadnięcia. Kilka rozszyfrowałam (?), wielu nie kojarzę, są też takie, które chyba kiedyś czytałam. Może ktoś coś powie o poz. 3, 6, 11?
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 06.11.2014 20:44 napisał(a):
Odpowiedź na: Fajny temat, ale dusiołki... | minutka
Z tych to mam jedynie 3 - rozszyfrowałam w mgnieniu oka ze względu na swoje sympatie zoologiczne :-). "Okaz" gatunku jest w tym przypadku bardzo szczególny, ale prawdziwy też tam występuje (oczywiście nie w tym miejscu, gdzie wzmiankowane niewiasty :-). Za to w tytule nie - w odróżnieniu od innego dziecięcia tegoż rodzica.
Użytkownik: minutka 06.11.2014 22:03 napisał(a):
Odpowiedź na: Z tych to mam jedynie 3 -... | dot59Opiekun BiblioNETki
Dziękuję, chyba już wiem. :) Nie czytałam tego, ale pewnie kojarzyło mi się filmowo.
Użytkownik: KrzysiekJoy 06.11.2014 22:32 napisał(a):
Odpowiedź na: Fajny temat, ale dusiołki... | minutka
6. Najpierw mamy menu. Najważniejsza jest jednak miłość do mężczyzny wyrażana niespotykanymi smakami.
11. Nobel blogowy! Sposób opisywania miłosnych scen, zawarty w tym fragmencie jest dość charakterystyczny dla tego rodzica. Jednym się podoba, ale inni dosadnie mówią na to tfu!
Użytkownik: joanna.syrenka 06.11.2014 22:35 napisał(a):
Odpowiedź na: 6. Najpierw mamy menu. Na... | KrzysiekJoy
Powiedzmy otwarcie: pierwsze "tfu!" padło, zdaje się, w BiblioNETce! :)
Użytkownik: hburdon 06.11.2014 22:54 napisał(a):
Odpowiedź na: 6. Najpierw mamy menu. Na... | KrzysiekJoy
A ja nie mogę tej 11 skojarzyć, chociaż jestem przekonana, że ten fragment czytałam, pewnie tu na forum właśnie! Idę szukać.
Użytkownik: hburdon 06.11.2014 23:43 napisał(a):
Odpowiedź na: A ja nie mogę tej 11 skoj... | hburdon
– Ha! - powiedziała Hania z zadowoleniem godzinę później. :D
Użytkownik: joanna.syrenka 06.11.2014 23:47 napisał(a):
Odpowiedź na: – Ha! - powiedziała Hania... | hburdon
:D
Strasznie przepraszam, że tyle musiałaś się męczyć!
Użytkownik: hburdon 07.11.2014 00:34 napisał(a):
Odpowiedź na: :D Strasznie przeprasza... | joanna.syrenka
Nie była to prosta droga, ale takie jest życie. ;)
Użytkownik: minutka 06.11.2014 23:26 napisał(a):
Odpowiedź na: 6. Najpierw mamy menu. Na... | KrzysiekJoy
Dzięki. :) Nad 6. muszę pogłówkować, natomiast w 11. będę strzelać (mam nadzieję, że celnie), przypomniała mi się żywa dyskusja na forum.
Użytkownik: joanna.syrenka 07.11.2014 18:53 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr 1... | asia_
Dzisiaj padł Waszym łupem ostatni erotyczny dusioł - rodzic 20 został rozpoznany, jeszcze tytuł pozostaje, a ten wiele ma wspólnego z przedmiotem tego konkursu.
Jesteście świetni!

Użytkownik: hburdon 10.11.2014 01:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr 1... | asia_
Syrenka mówi, że na pewno skojarzę 12 nawet bez czytania, a ja jakoś w ogóle nie kojarzę, z czym mi trochę głupio. Czy ktoś coś...?
Użytkownik: janmamut 10.11.2014 06:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Syrenka mówi, że na pewno... | hburdon
A, bo możesz kojarzyć z oglądania, choć to jednak całkiem nie to. Najlepiej się nie myj, to się łacno przybliżysz do rozwiązania.
Użytkownik: hburdon 11.11.2014 14:45 napisał(a):
Odpowiedź na: A, bo możesz kojarzyć z o... | janmamut
Chyba za higieniczna jestem, bo nic mi nie świta. To jakaś klasyka?
Użytkownik: janmamut 11.11.2014 18:40 napisał(a):
Odpowiedź na: Chyba za higieniczna jest... | hburdon
No, gdyby pomyśleć o tej, która w filmie grała tę, napędzającą akcję, oj, to by była klasyka! W pewnym sensie. ;-)
Użytkownik: joanna.syrenka 11.11.2014 18:51 napisał(a):
Odpowiedź na: Chyba za higieniczna jest... | hburdon
Powiedzmy, że w akcji "Czas na klasykę" ta książka jest za młoda, ale naprawdę ogólnie znane i lubiane. Przeze mnie nawet bardzo.
Użytkownik: joanna.syrenka 11.11.2014 19:05 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr 1... | asia_
Kochani! W czwartek wielki finał i zakończenie konkursu, więc zachęcam do wysyłania maili!
Wszystkie dusioły rozpracowane, podpowiedzi więc mogą się mnożyć niczym króliczki na wiosnę...
Czekam!
Użytkownik: hburdon 11.11.2014 23:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Kochani! W czwartek wielk... | joanna.syrenka
Mnie się udaje mniej więcej jedno dziennie zgadnąć, mam (o ile się nie mylę, i o ile ostatnie dwa strzały są trafne) 3, 4, 5, 6, 8, 11, 12 i 16. Podpowiedzi do pozostałych przyjmę z wdzięcznością. :)
Użytkownik: KrzysiekJoy 12.11.2014 11:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Mnie się udaje mniej więc... | hburdon
To tak na gorąco trzy pierwsze.

1. Niektóre pozycje przysparzają o zawroty głowy. Gibkość ciała zalecana.

2. Reżyser Foresta tego nie czytał
a nim nas na wstępie przywitał.

7. Literacka klasyka rozpusty (bo nie chcę użyć słowa pornografii).
Użytkownik: hburdon 13.11.2014 00:41 napisał(a):
Odpowiedź na: To tak na gorąco trzy pie... | KrzysiekJoy
Znakomicie podpowiadasz. :) 2 nie jestem pewna, ale 1 i 7 mam!
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 12.11.2014 17:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Mnie się udaje mniej więc... | hburdon
Z tych, których Ci brakuje, mam tylko 9, 10 i 19.
9 - aż się dziwię, że Joy swoich podpowiedzi nie zaczął od tego rodzica :-). Postać z "włócznią" występuje (bez tego atrybutu oczywiście) w tytule innego dzieciątka.
10 - rodzic, choć wykonujący zawód zgoła nieromantyczny i o aparycji zgoła nie przywodzącej na myśl kogoś, kto by mógł wzbudzać erotyczne uniesienia, sporo takich dzieciątek napłodził, niektóre nawet perwersyjne - a to z owocami w roli rekwizytu, a to z istotą niehumanoidalną w roli kochanka...
19 - o rodzicu już powyżej było bardzo ładnie i przejrzyście; F. to nie imię bohatera, tylko zdrobnienie, które się z konkretnym ludzkim imieniem niezupełnie kojarzy
Użytkownik: hburdon 13.11.2014 00:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Z tych, których Ci brakuj... | dot59Opiekun BiblioNETki
Dziękuję! Na razie nic mi to nie mówi, zastanowię się jeszcze jutro. Chociaż trochę mnie martwi niehumanoidalny kochanek...
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 13.11.2014 07:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Dziękuję! Na razie nic mi... | hburdon
To oczywiście nie była SF - raczej horror! Zwłaszcza biorąc pod uwagę finał tego romansu... Prócz tematyki erotycznej, rodzic miał bowiem również wyraźne inklinacje do niesamowitości.
Użytkownik: hburdon 13.11.2014 10:56 napisał(a):
Odpowiedź na: To oczywiście nie była SF... | dot59Opiekun BiblioNETki
I to wszystko tak wierszem?
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 13.11.2014 11:41 napisał(a):
Odpowiedź na: I to wszystko tak wiersze... | hburdon
Tylko i wyłącznie, i jeszcze w dodatku czasem innowacyjnie (słowotwórczo).
Użytkownik: hburdon 13.11.2014 12:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Tylko i wyłącznie, i jesz... | dot59Opiekun BiblioNETki
Już do mnie dotarło, i teraz mi głupio, bo akurat ten dusiołek powinien być oczywisty...

Jeszcze mi brakuje 9, 14, 15, 17, 18 i 19. Długo myślałam o 19, ale bez skutku, pewnie znów będzie mi głupio!
Użytkownik: Akrim 13.11.2014 16:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Już do mnie dotarło, i te... | hburdon
Haniu, najprędzej dotrzesz do 19, tropiąc rodzica. A jego spotkać można było np. w filharmonii lub na Powązkach. Teraz też na nich jest...
Użytkownik: hburdon 13.11.2014 20:48 napisał(a):
Odpowiedź na: Haniu, najprędzej dotrzes... | Akrim
A to ja chyba mam pomysł... Już piszę do Syrenki.
Użytkownik: minutka 13.11.2014 19:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Już do mnie dotarło, i te... | hburdon
Jeśli chodzi o dusiołka nr 9, to bohaterka nie kojarzy się z obiegowymi, negatywnymi odczuciami, obecnymi tak w literaturze, jak i w odbiorze społecznym.
Użytkownik: hburdon 13.11.2014 21:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Jeśli chodzi o dusiołka n... | minutka
Aaa, bo jej nie krytykują? Powinnam była od razu wczytać się w podpowiedź Dot... Dzięki! :)
Użytkownik: minutka 13.11.2014 01:44 napisał(a):
Odpowiedź na: Mnie się udaje mniej więc... | hburdon
10. Hm, mnie rodzica przypomina inny jego dusiołek, gdy chcę się domowymi sposobami uchronić przed skutkami jesiennej pluchy.
Użytkownik: hburdon 13.11.2014 10:59 napisał(a):
Odpowiedź na: 10. Hm, mnie rodzica przy... | minutka
Aaa, chyba mnie olśniło! :D
Użytkownik: minutka 13.11.2014 01:58 napisał(a):
Odpowiedź na: Mnie się udaje mniej więc... | hburdon
Przepraszam, miało być nie inny dusiołek, tylko inne dzieciątko rodzica.
Użytkownik: Akrim 12.11.2014 19:29 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr 1... | asia_
Bardzo proszę o kilka słów na temat 3. :) Czytałam, ale nawet niedźwiedzica nie rozjaśnia mroku. :(
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 13.11.2014 07:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Bardzo proszę o kilka słó... | Akrim
A niedźwiedź na motorze?
Użytkownik: hburdon 13.11.2014 21:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Przedstawiam KONKURS nr 1... | asia_
Brakuje mi jeszcze 14, 15, 17 i 18, ale czasu mało, więc może czas się poddać!

A tak na marginesie. Czytam sobie 17 i myślę, że ten dowcip w tłumaczeniu w ogóle się nie broni. Ale sprawdziłam, co to takiego to Quaste, i z Wikipedii wynika, że jest to nie tyle puszek, co taki chwast czy też chwost, który Prus nazywał "kutasem" (niesamowicie nas to w liceum bawiło, że w "Lalce" jest nieprzyzwoite słowo, normalnie boki zrywać). Ale nie wygląda to w ogóle anatomicznie, więc jak to się stało, że i w Polsce, i w Niemczech czy też Austrii słowo to stało się eufemistycznym określeniem członka? Co prawda autor sugeruje, że Quaste "jako symbol falliczny nie budzi wątpliwości", ale to chyba trochę nieładnie wybrać sobie na falliczny eufemizm bezużyteczną ozdobę, która tylko wisi i się huśta.
Użytkownik: joanna.syrenka 13.11.2014 22:57 napisał(a):
Odpowiedź na: Brakuje mi jeszcze 14, 15... | hburdon
Niestety, ponieważ nie znam niemieckiego nie poprawiałam autora ;) Ale on słynie z pomyłek, przeinaczeń i innych przejęzyczeń...
Użytkownik: Sznajper 14.11.2014 11:22 napisał(a):
Tak w ramach ciekawostki:
Lista nominowanych do Bad Sex in Fiction Award 2014 dla najgorzej opisanej sceny seksu w książce.
Użytkownik: misiak297 14.11.2014 11:31 napisał(a):
Odpowiedź na: Tak w ramach ciekawostki:... | Sznajper
O kurczę! A Cunningham pisał naprawdę rewelacyjne sceny erotyczne!