Dodany: 2014-10-31 16:52|Autor:

Jeśli nie wierzysz w anioły, ...

...powinieneś spędzić trochę czasu na szpitalnej izbie przyjęć. Dowiesz się wtedy, że anioły naprawdę istnieją. Niektóre z nich są pielęgniarkami, garstka jest lekarzami, a wielu to tak zwani "zwykli ludzie".

Czasem trzeba się im bardzo mocno przyjrzeć, żeby dostrzec ich skrzydła, jak w przypadku odzianej w wykrochmalony strój przełożonej pielęgniarek Virginii Granger. Jej serce pełne współczucia kryje się za stalowym spojrzeniem, które w jednej chwili potrafi uciszyć wojowniczo nastawionego pacjenta.

Czasem wywołują na twarzy szeroki uśmiech, tak jak William Purvis - znany też jako "Max Bruiser" - zawodowy zapaśnik, który ląduje na izbie przyjęć po starciu z nieoczekiwanym przeciwnikiem.

Innym razem musimy zasłaniać twarz, by nie oślepił nas bijący od nich blask, jak w zetknięciu z chorującą na astmę Macey Love, której determinacja w okazywaniu miłości dwóm wnuczkom, które ma pod opieką - a przy okazji każdemu innemu, kogo napotka - przejawia się w jej jaśniejącym uśmiechu.

Czytając te prawdziwe historie - z których jedne skłaniają do przemyśleń, inne po prostu są piękne, a inne emocjonujące - będziesz w stanie doświadczyć radości i zmagań ludzi, takich jak my. Wraz z bohaterami tych opowieści możesz zajrzeć w głąb własnego serca, szukając odpowiedzi na to, jak odnaleźć pokój i łaskę w ciemności i jak dobrze żyć w światłości.

Dr Robert Lesslie jest lekarzem z ponad 25-letnim doświadczeniem w pracy i zarządzaniu w środowisku szpitalnej izby przyjęć, gdzie wszystko dzieje się w błyskawicznym tempie. Obecnie jest współwłaścicielem oraz dyrektorem medycznym prywatnego centrum pogotowia ratunkowego. Od ponad dziesięciu lat regularnie pisze artykuły dla gazet i magazynów, a także opisuje historie z życia wzięte. Wraz z żoną Barbarą mieszkają w Karolinie Południowej, USA.

[Dobry Skarbiec, 2014]