Dodany: 28.10.2014 07:26|Autor: Rigel90

Książki i okolice> Pomoc

Podobne do serii "Uczta Wyobraźni"

Moje Drogie Nietoperze,

poszukuję książek, które rozmachem świata przedstawionego podobne są do tych zawartych w tytułowej serii. Ważne, by było dziwnie, fantastycznie (chodzi o gatunek, rzecz jasna), postmodernistycznie (jeśli ktoś jeszcze używa tego słowa) i ogólnie psychodelia wszelaka. Wszystkie hybrydy dozwolone, a nawet upragnione. Książki autorów należących do serii, ale wydane poza nią, obczajone i wciągnięte od dawna na listę, o ile nie przeczytane nawet. Coś nowego i coś absolutnie "wow". Ophie bywa i wybredna i pobłażliwa, ale chce poznać jak najwięcej dziwacznych wytworów ludzkiej wyobraźni z fantastyką w tle.
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 28.10.2014 08:21 napisał(a):
Odpowiedź na: Moje Drogie Nietoperze, ... | Rigel90
Moje polecanki:
- seria Rubieże - Rubieże. W założeniu miała być chyba konkurencyjna do "Uczty" i zbierać podobne książki.
- niekoniecznie mocna fantastyka, ale ta seria bardzo mnie kusi: Kontrapunkty
- Science fiction (antologia; Zbierzchowski Cezary, Kosik Rafał, Majka Paweł i inni) i inne książki z serii Science Fiction z plusem (wg mnie zwłaszcza Vertical (Kosik Rafał) i Holocaust F (Zbierzchowski Cezary) są warte uwagi)
- Dukaj w jednym z wywiadów stwierdził, że obecnie w ciemno kupuje, czy też chce przeczytać tylko książki z serii "Uczty Wyobraźni" oraz te wydane przez Karakter, więc może to też będzie pasować (choć to często nie jest fantastyka): http://www.karakter.pl/ksiazki/filtruj/literatura-piekna - ja polecam Manazuru (Kawakami Hiromi)
- zapewne Gene'a Wolfe'a znasz, ale zawsze warto go polecić: Księga Nowego Słońca
- obiecująco wygląda zapowiadana seria z Maga: http://baza.fantasta.pl/seria.php?id=488
- Wieczny Grunwald: Powieść zza końca czasów (Twardoch Szczepan)
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 28.10.2014 08:32 napisał(a):
Odpowiedź na: Moje polecanki: - seria ... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
Miałem jeszcze jego polecić, ale mi umknęło: Szostak Wit (właśc. Kot Dobrosław). Cykl Smoczogóry to takie nieco filozoficzne fantasy, a Trylogia krakowska to bardziej realizm magiczny, filozofia i zabawa formą - dla mnie idealne połączenie. :-)
Użytkownik: Rigel90 28.10.2014 18:01 napisał(a):
Odpowiedź na: Moje polecanki: - seria ... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
Ooo, dzięki! Widzisz, chyba idealnie trafiłeś, bo z tego wszystkiego czytałam ze dwie książki Wolfe'a, "Wieczny Grunwald", no i oczywiście "451 stopni Fahrenheita", ale to akurat chyba każdy zna, bo klasyk klasyków. Więc dużo nowych rzeczy przede mną. Obecnie jestem na etapie dawkowania sobie "Uczty", bo najchętniej bym ją w miesiąc połknęła, ale boję się o swoją przyszłość:)

PS Widzę, że się szykuje nowe tłumaczenie "Nightwings" Silverberga. Akurat dzisiaj czytałam to opowiadanie, ale żeby wydawać jako osobną pozycję...