Najciekawsze recenzje
Recenzje
Dostępność książki: X
Polecają X

Uwagi do "Poleć mi książki"

BiblioNETka> O BiblioNETce

Autor: tommy0

Data dodania: 2014-10-22 12:17

Witam,
Nie wiem czy było to już poruszane na forum, ale od dawna mnie to irytuje. Otóż przydałaby się możliwość oznaczenia książki jako przeczytanej (bez wystawienia oceny), bądź zaznaczenie opcji, że mnie ona nie interesuje. Znacznie wyklarowałoby to listę polecanych przez stronę książek. W tej chwili lista polecanych książek obejmuje tytuły, które już kiedyś przeczytałem (na tyle dawno, że nie wystawię oceny) lub książki, które wyraźnie mnie nie interesują. Ktoś zaraz zarzuci, że takie rozwiązania są już stosowane na filmwebie, ale moim zdaniem wzorowanie się na dobrych rozwiązaniach innych portali nie jest powodem do wstydu.
Podziel się:

komentarzy: 4 | wyświetleń: 1031

Dodaj komentarz  

Pokaż: [drzewo komentarzy] [komentarze według daty dodania]

Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 2014-10-22 12:38 napisał(a):

Odpowiedź na: Witam, Nie wiem czy było... | tommy0 Pokaż rodzica

Jest już opcja "Nie jestem zainteresowany" - w polecankach jako smutna buźka :-( i do wyboru na liście ocen przy każdej książce.

Linka Odpowiedz

Użytkownik: beatrixCenci 2014-10-22 13:04 napisał(a):

Odpowiedź na: Witam, Nie wiem czy było... | tommy0 Pokaż rodzica

Ja natomiast chętnie zobaczyłabym w Polecankach możliwość odfiltrowania książek, których autorów nie tylko znam, ale też wysoko oceniłam - bo w tej chwili przy wystawieniu wysokiej oceny np. jednej z książek Pratchetta otrzymuje się na szczycie listy praktycznie wszystkie inne książki tego autora. A dla mnie ciekawsze byłyby wskazania autorów mi do tej pory nie znanych.

Linka Odpowiedz

Użytkownik: Jose 2014-10-24 08:17 napisał(a):

Odpowiedź na: Ja natomiast chętnie zoba... | beatrixCenci Pokaż rodzica

Rzeczywiście, to strasznie irytujące. Biblionetka wciąż poleca mi Kinga, którego przestałem czytać kilka lat temu - chociaż nie mam nic przeciwko temu, kiedyś sięgnę po więcej, ale problem robi się przy Waldemarze Łysiaku. Otóż przeczytałem kilka jego powieści, polecane są inne - ok. Ale na szczycie listy pojawiały mi się też książki traktujące o malarstwie, a to zupełnie poza moimi zainteresowaniami.

Aha, no i antologie windowane są bardzo wysoko, jeżeli tylko czytany przez nas autor się tam pojawił. Trzeba się "naodznaczać", żeby lista była klarowna, trudno się z tego korzysta.

Linka Odpowiedz

Użytkownik: janmamut 2014-10-24 10:00 napisał(a):

Odpowiedź na: Rzeczywiście, to straszni... | Jose Pokaż rodzica

A, bo do polecania antologii są ważne powody, jak tu Ciekawy autor ;-)

Linka Odpowiedz