Dodany: 2009-07-03 15:24|Autor: TPP

Uwaga!


Stanowczo odradzam "Braci Karamazow" wydanych przez Polskie Media Amer.com SA. Książka jest niekompletna, swobodnie przeredagowana. Powycinano niektóre fragmenty (!!!). Brakuje m.in. "Wielkiego Inkwizytora". Niestety, można się strasznie naciąć.

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 6103
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 8
Użytkownik: szaraottak 2009-08-06 21:03 napisał(a):
Odpowiedź na: Stanowczo odradzam "Braci... | TPP
Jak to "powycinano fragmenty"?! To tak można?!

Ja czytałam "Braci..." wydanych w Zielonej Sowie - niestety, mnóstwo drobnych błędów, "literówek", itp. Również nie polecam.
Użytkownik: annmarie 2009-09-07 15:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Stanowczo odradzam "Braci... | TPP
Właśnie przeczytałam tę książkę wydaną przez Polskie Media Amer.com SA. Miejscami rzeczywiście wydawało mi się, że czegoś tam brakuje, np. "Wielkiego Inkwizytora", ale myślałam że to tylko takie wrażenie! W ogóle książkę czytało się źle, ponieważ była niedbale zredagowana - czasami pięć akapitów było scalonych w jeden długi. No i jeszcze błędy - nawet ortograficzne (np. shańbić zamiast zhańbić)!
A z wierzchu wygląda na taką porządnie wydaną książkę...
Użytkownik: dot59Opiekun BiblioNETki 2009-09-07 16:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Stanowczo odradzam "Braci... | TPP
Z tego samego wydawnictwa zamówiłam sobie "Nędzników" Hugo. Niestety w witrynie księgarni nie była podana objętość tomu, bo bym się domyśliła, że coś jest nie tak. Otrzymałam książeczkę grubości 1 tomu "Nędzników" w starym wydaniu. Na jakiej zasadzie skracano (i kto w ogóle zezwala na podobne skracanie klasyki?), nie wiem, ale powycinana jest masa tekstu i jestem wściekła okropnie!
Użytkownik: kasia9216 2009-09-07 16:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Z tego samego wydawnictwa... | dot59Opiekun BiblioNETki
Nacięłam się tak samo na "Nędznikach" i jeszcze kilku innych książkach, których tytułów nie pomnę, wiem tylko, że byli wśród nich "Trzej muszkieterowie". Czyżby wydawnictwo chciało zaoszczędzić na papierze, sądząc, że czytelnikowi jest i tak wszystko jedno? Nie wiem, ale zirytowałam się niemożebnie. I przestrzegam innych.
Swoją drogą ciekawe, na jakiej zasadzie odbywa się selekcja materiału...
Użytkownik: joanna.syrenka 2009-09-07 16:44 napisał(a):
Odpowiedź na: Stanowczo odradzam "Braci... | TPP
Dobrze wiedzieć! Dzięki za ostrzeżenie.
Użytkownik: jot.em. 2009-09-24 15:06 napisał(a):
Odpowiedź na: Stanowczo odradzam "Braci... | TPP
A ja własnie wróciłam szczęśliwa z cerrefoura że kupiłam Braci w tak ładnym wydaniu, a do tego tak tanio... zdziwiłam się w sumie że w jedenym tomie i takim cienkim, ale książka była ofoliowana, pomyślałam,że może druk będzie mały... teraz sprawdzam: rzeczywiście polskie media amer.com. ostrzeżona, nawet nie będę czytać by sprawdzić czy wszystko jest. to niesmaczne.
Użytkownik: mniemanologia 2009-09-28 16:26 napisał(a):
Odpowiedź na: Stanowczo odradzam "Braci... | TPP
Niestety kupiłam właśnie tę wersję. I od razu rzuciły mi się w oczy błędy (braki nie rzuciły mi się w oczy, bo pierwszy raz miałam do czynienia z tą powieścią).
W dodatku nie ma w stopce nazwiska tłumacza.
Nie ma nazwiska redaktora.
Nie ma nazwiska korektora.
I wcale się nie dziwię - widać tłumacz nie chciał się podpisać pod tą publikacją, a redaktora i korektora po prostu nie było.
Wydawnictwo oszczędziło kasę i może sobie teraz sprzedawać tę książkę tanio w hipermarkecie.
Coś takiego powinno być karalne!
Użytkownik: piotrek2403 2010-09-09 18:40 napisał(a):
Odpowiedź na: Niestety kupiłam właśnie ... | mniemanologia
To skandal! Przeczytałem już połowę książki i też mi coś nie pasowało. Dialogi były tak poukładane że trudno było się spostrzec kto w danym momencie mówi.. I żeby wycinać fragmenty!? Brak słów. To faktycznie powinno być karalne.. Wydawnictwo Amercom jest na mojej czarnej liście. Pięknym okładkami starają się zakamuflować gówniane wydanie..
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: