Dodany: 20.10.2014 08:42|Autor: Sylwia_

Nie tylko książki: Zmiana czasu i kapelusza

W Krakowie w Kamienicy Hipolitów (Plac Mariacki 3) odbędzie się oryginalna wystawa poświęcona kapeluszom. Poniżej zaproszenie z Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

25 października to dzień, w którym przestawimy zegarki, ale przede wszystkim  przestawiamy się psychicznie na inną porę roku.  Widomym znakiem tej zmiany bywał w dawnych czasach… nowy kapelusz! Kiedyś nieodzowny element  garderoby, bez którego żadna szanująca się niewiasta nie mogła wyjść z domu.

Tego dnia chcemy  przybliżyć  zwiedzającym Kamienicę Hipolitów  - poprzez kolekcję naszych portretów - historię kapelusza.  Zachęcimy  do poszukania ciekawych nakryć głowy na obrazach z naszej kolekcji i opowiemy o modystkach i modniarkach, „magazynach towarów modnych”  i o tym, dlaczego niektórzy kapelusznicy bywali szaleni…

Zobaczymy  multimedialny pokaz zdjęć z naszych zbiorów i wystawę współczesnych kapeluszy z pracowni modniarskiej Kazimiery Krzemińskiej. Miłym akcentem dnia będzie monodram w wykonaniu Ewy van Wees z kapeluszem jako motywem przewodnim.  Akompaniament zapewni  Michał Walkowicz.

Do zabawy zapraszamy również dzieci – każdy wykona własny kapelusz oraz ozdobi go w indywidualny sposób.

Panie będą mogły zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w monidle.

Warsztaty przeznaczone są dla dzieci w wieku 6-12 lat oraz młodszych, którym będą pomagać opiekunowie. Do pracy można się przyłączyć w dowolnym momencie miedzy godz. 11.00-13.00 w gościnnych wnętrzach Cafe Bar Magia.

10.00 – zwiedzanie tematyczne wystawy stałej
11.15 – występ
12.00 – zwiedzanie tematyczne wystawy stałej
13.15 – występ
15.15 – występ

Wstęp wolny, na zwiedzanie tematyczne możliwość rezerwacji udziału telefonicznie lub mailowo, poprzez Centrum Obsługi Zwiedzających, tel. 12 426 50 60, info@mhk.pl.

Źródło: inf. prasowa