Dodany: 15.10.2014 19:09|Autor:

Co wspólnego ma guma do żucia z Urzędem Miasta? Czy tylko dorośli mogą porozmawiać z radnym? I kto to w ogóle jest ten radny? Czy dzieci mogą mieć wpływ na to, jak wygląda ich wieś albo miasto, ulica i podwórko? Czy we wszystkie sprawy, jakie dzieją się w naszym kraju trzeba mieszać Prezydenta RP?

Jeśli znacie odpowiedzi na te pytania, w żadnym wypadku nie sięgajcie po tę książkę! Ale jeśli, podobnie jak Pola i Michał, nie bardzo się w tym wszystkim orientujecie, wybierzcie się razem z nimi na wycieczkę do parlamentu. Przy okazji poznacie trochę nowych dziwnych słów, sprawdzicie, czy w hotelu poselskim można kupić pączki i dowiecie się, do czego służy laska marszałkowska. A może także wpadniecie na jakiś pomysł na nową ustawę? Kto wie... Kiedy zaczynamy poznawać rzeczy, o których wcześniej nie mieliśmy pojęcia, wszystko się może wydarzyć.

Roksana Jędrzejewska-Wróbel
Z wykształcenia jest poważnym doktorem literatury, a z zamiłowania zupełnie niepoważną autorką książek dla dzieci, piosenek, słuchowisk i scenariuszy. Niezbyt interesuje się polityką, ale napisała tę książkę, ponieważ uważa, że nawet o sprawach skomplikowanych i trochę nudnych, tak jak demokracja, warto coś wiedzieć. Zwłaszcza, że te sprawy nas dotyczą, czy to nam się podoba, czy nie. Uwielbia podróże, wycieczki rowerowe, taniec, plażę i w wodę w każdej postaci.

Ewa Poklewska-Koziełło
Ukończyła studia na Wydziale Architektury Politechniki Gdańskiej. Współpracuje z wieloma wydawnictwami, pismami dla dzieci („Miś”, „Świerszczyk”) i z działem dziecięcym portalu „Wirtualna Polska”.
Dwukrotnie nominowana do nagrody przez Polską Sekcję IBBY za ilustracje do książek „Kuba i Buba” (2002) i „Królewna” (2004). Jej prace prezentowane były na licznych wystawach.

[Literatura, 2007]