Dodany: 03.10.2014 12:23|Autor: Szept_

Czytatnik: Myśli wiele

Wyobraź sobie


Wyobraź sobie, że w Święto Zmarłych nie chodzi się na groby bliskich, nie zapala zniczy, że to nie czas odwiedzania cmentarzy. Wyobraź sobie, że to zmarli przychodzą. Wyobraź sobie, że świat się zmienił. Nie tak odległa przyszłość, a jednak inna niż znasz. Tylko Kościół Prawdy stoi na straży porządku, trzymając powstałe, gniewne duchy z dala od ludzkości w podziemnym Mieście. Mieście Duchów. Fakty są prawdą. Wiara zawodzi. Nastał czas magii, duchów, wiedźm, czarowników i tajemniczych rytuałów. Czas walki o władzę wpływowych ludzi i wpływowych grup.
Taki świat opisuje cykl Staci Kane "Dolna Dzielnica", w którego skład wchodzą kolejno: "Nieświęta magia", "Nieświęte duchy", "Miasto duchów". W takim świecie przyszło żyć głównej bohaterce. Chess Putman jest pracownicą Kościoła, czarownicą, demaskatorką. Łowczyni duchów, do jej zadań należy wykrywanie sfingowanych nawiedzeń i banicja duchów, jeżeli nawiedzenie okaże się prawdziwe. Jest też uzależnioną od narkotyków mieszkanką Dolnej Dzielnicy, uwikłaną w ciemne interesy tamtejszych gangów. Kobieta z przejściami, niełatwym dzieciństwem, szukająca zapomnienia i otępienia w narkotycznym upojeniu. Niepewna siebie, pod wieloma względami niedoceniająca siebie, własnej wartości. Zagubiona. Popełniająca błędy. Po prostu człowiek. I nawet jeśli pewnym utartym schematem jest ciężkie dzieciństwo i odpychanie od siebie ludzi, to Chess nie wydaje się postacią schematyczną, standardową.
Tak samo jak świat Dolnej Dzielnicy. Stacii Kane udało się w przekonujący sposób przedstawić bohaterów: realnych, ciekawych, złożonych. Logika i poukładany świat ścierają się z emocjami bohaterów, kierując ich poczynaniami. Ten świat nie jest czarno-biały, pełno tu odcieni szarości. Akcja jest wciągająca, wartka, z zaskakującymi zwrotami i rozwiązaniami.

Nieświęte duchy (Kane Stacia)
Nieświęta magia (Kane Stacia)
Miasto duchów (Kane Stacia)

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 373
Dodaj komentarz
Legenda
  • - książka oceniona przez Ciebie - najedź na ikonę przy książce aby zobaczyć ocenę
  • - do książki dodano opisy lub recenzje
  • - książka dostępna w naszej księgarni
  • - książka dostępna u innych użytkowników (wymiana, kupno)
  • - książka znajduje się w Twoim schowku
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: