Dodany: 29.09.2014 08:45|Autor: UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki

Co nas czeka w tym tygodniu? Przegląd premier

W zeszłym tygodniu pojawiło się sporo interesujących premier. Wygląda na to, że wydawcy nieco się "wyprztykali" i ten tydzień jest znacznie uboższy. Mimo trudności, znalazłem kilka ciekawych tytułów.

Najbardziej czekałem na "Mrożka w odsłonach" - biografię jednego z moich ulubionych polskich twórców. Niestety, Wydawnictwo Literackie przeniosło premierę na 23 października. Szkoda.

Osoby, które mają dzieci może zainteresować "Dołek jest do kopania" (Ruth Krauss, Wydawnictwo Dwie Siostry). Ta niewielka (48 stron), świetnie ilustrowana książka, powstała przy udziale dzieci i zawiera mnóstwo definicji w stylu: "Buzia jest do robienia min", "Świat jest po to, żeby było na czym stać", "Nos jest do smarkania" czy "Naczynia są do zmywania".

Miłośnicy tajemnic nauki chętnie sięgną po "Przyszłość umysłu. Dążenie nauki do zrozumienia i udoskonalenia naszego umysłu" (Wydawnictwo Prószyński), napisaną przez spopularyzowanego przez kanał "Discovery" profesora Kaku Michio.

Trzeba też wspomnieć o kolejnym wydaniu "Kolosa. Ceny amerykańskiego imperium" (Niall Ferguson, Wydawnictwo Literackie) - jednej z najważniejszych książek o roli USA we współczesnym świecie.

To już wszystkie premiery,  które warto wskazać. Miejmy nadzieję, że kolejne tygodnie będą obfitowały w ciekawsze zapowiedzi.

Oprac. PD

Użytkownik: sowa 29.09.2014 23:57 napisał(a):
Odpowiedź na: W zeszłym tygodniu pojaw... | UzytkownikUsuniety04​282023155215Opiekun BiblioNETki
Uuu, ja też czekam na Mrożka... To razem poczekamy; zawszeć w towarzystwie raźniej :-).