Dodany: 27.09.2014 14:45|Autor: Małgorzata_

2 osoby polecają ten tekst.

"Gottland" - film na DVD


7 listopada na ekrany polskich kin, jako debiut dystrybucyjny Wrocławskiej Fundacji Filmowej, wejdzie film „Gottland” na podstawie bestsellerowej książki Mariusza Szczygła pod tym samym tytułem.

Tymczasem na stronie polakpotrafi.pl ruszył projekt, którego celem jest zebranie funduszy na to, by kolekcjonerskie wydane DVD z filmem trafiło do regularnej sprzedaży w nowym roku. 

 

 

 

O filmie:

 

"Gottland" to pełnometrażowy film dokumentalny oraz seria dokumentalnych epizodów oparte na bestsellerowym zbiorze reportaży Mariusza Szczygła pod tym samym tytułem. Zainspirowani książką dokumentaliści, studenci słynnej praskiej szkoły filmowej FAMU, z wnikliwością przyglądają się powojennej Czechosłowacji i Czechom i poszukują narodowych bohaterów– tak zapomnianych, jak i nigdy nieodkrytych oraz tych, których z kart historii brutalnie wymazano. Wychodząc od wydarzeń z okresu Pierwszej Republiki Czechosłowackiej i II wojny światowej,  przez lata 50. i 60., a na okresie normalizacji kończąc, stawiają pytanie o współczesne konsekwencje przełomowych wydarzeń. Czy jednak zawsze trafnie rozpoznajemy, które zdarzenia były kluczowe, a ich echo wybrzmiewa do dziś? Kto w opowieści, którą wydaje nam się, że znamy, tak naprawdę jest bohaterem, a kto zdrajcą? 

 

 

 

 

 

 

Więcej o projekcie i zbiórce funduszy na stronie Polakpotrafi.pl

Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 2
Użytkownik: Ard_ 27.09.2014 16:19 napisał(a):
Odpowiedź na: 7 listopada na ekrany p... | Małgorzata_
„Powieści”?
Użytkownik: Małgorzata_ 27.09.2014 17:30 napisał(a):
Odpowiedź na: „Powieści”? | Ard_
Dziękuję, poprawiłam.
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: