Dodany: 30.09.2011 00:00|Autor: Sylwia_

Wrześniowy

Wspomnienie lata już zbladło. Praca, szkoła, tysiąc spraw do załatwienia. Wrześniowe przyśpieszenie widać także na rynku książki. Po leniwych letnich miesiącach w drukarniach wzrasta ilość zamówień, wydawcy ze zdwojoną siłą szykują książki z myślą o jesiennych zaczytanych wieczorach. Na horyzoncie widać już nadciągające Targi Książki w Krakowie, a wiadomo - na takiej imprezie warto pojawić się z głośnym tytułem. Większość najciekawszych premier miesiąca zaplanowano więc na drugą połowę września.

Przedstawiamy subiektywne Top 10.

10 "Zapomniane słowa"

Słowniczek wyrażeń archaicznych, którym grozi zupełne zapomnienie. Te mało znane, ale często zabawne słowa i zwroty poznajemy przez pryzmat refleksji i anegdot znanych artystów.

Wydawnictwo Czarne

Premiera: 23 września

9 "Odcienie miłości" Alice Munro

Nowy zbiór opowiadań kanadyjskiej noblistki. Jak zwykle zdania podzielone, jednych wzrusza i niepokoi, drugich pozostawia obojętnych.

Wydawnictwo Literackie

Premiera: 10 września

8 "Echopraksja" Petera Wattsa

"Zbliża się XXII wiek. Jest to świat, w którym ci, co odeszli, wysyłają żywym pocztówki z Nieba, wierni wprowadzą się w ekstazę religijną, dokonując rewolucji w nauce; w którym genetycznie zrekonstruowane wampiry rozwiązują problemy nierozwiązywalne dla zwykłych ludzi, a żołnierze mają w głowie przełącznik trybu zombie, odcinający im samoświadomość podczas walki. A wszystko to monitoruje obca inteligencja, która nie zamierza się ujawnić".

Peter Watts znów hipnotyzuje czytelnika.

Wydawnictwo Mag

Premiera: 24 września