Dodany: 23.09.2014 20:12|Autor: Sylwia_

Ekranizacja powieści Marka Krajewskiego? Studencki projekt filmowy "Breslau w Mroku"

Na stronie Polakpotrafi.pl wystartował projekt "Breslau w Mroku". Studenci Wydziału Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach chcą nakręcić film na motywach powieści Marka Krajewskiego. Reżyserii podjął się Maciej Kochajewski.

"Scenariusz etiudy fabularnej powstał w oparciu o fragmenty kryminału retro "Dżuma w Breslau", którego autorem jest Marek Krajewski. Głównym bohaterem filmu jest Hermann Utermöhl, tajny agent, morderca dwóch prostytutek, którego motywem zbrodni jest chęć wkroczenia w kręgi zbrodniczego bractwa Mizantropów. Akcja filmu dzieje się w 1923 roku. Całość zdjęć realizowana będzie w przepięknym Wrocławiu." - czytamy na stronie Polakpotrafi.pl - ""Breslau w Mroku" jest dla nas projektem wyjątkowym ze względu na niekwestionowane walory, a także skalę przedsięwzięcia. Niestety, jako studenci dysponujący bardzo ograniczonym budżetem, nie jesteśmy w stanie własnym sumptem całkowicie sfinalizować produkcji. Chcemy aby nasza produkcja była finansowo niezależna i współtworzona przez Was. Głównym sponsorem filmu będą widzowie, czyli Wy. Chcemy być odpowiedzialni tylko i wyłącznie przed ludźmi którzy nam zaufali. "

Zebrane środki zostaną przeznaczone na:

- trudną i wymagającą scenografię, czyli odtworzenie 1923 roku

- efekty specjalne na planie tj. sztuczny deszcz i mgła

- wynajem obiektów zdjęciowych w plenerze, jak i wnętrzach

- wynajem profesjonalnego sprzętu zdjęciowego: kamery 35 mm, obiektywów anamorficznych oraz techniki oświetleniowej

- wykonanie oraz wynajem kostiumów

- wynajem pojazdów grających

- profesjonalną postprodukcję

Więcej o projekcie i zbiórce funduszy na stronie Polakpotrafi.pl