Dodany: 2014-09-23 13:32|Autor:

Książka: Cud chłopak
Palacio R. J.
Notę wprowadził(a): parilicium

nota wydawcy


Na skutek zaburzeń genetycznych August Pullman urodził się z poważnymi deformacjami twarzy. Pod każdym innym względem jest zwykłym dzieckiem, przy tym inteligentnym, wrażliwym i serdecznym. Mając dziesięć lat, idzie pierwszy raz do szkoły – wcześniej uczy go w domu mama. Właśnie ten rok w piątej klasie nowojorskiej szkoły podstawowej jest opisany w książce, która porusza ważny i trudny temat znęcania się nad rówieśnikami.

[Albatros, 2014]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 667
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 2
Użytkownik: reniferze 2017-12-24 21:08 napisał(a):
Odpowiedź na: Na skutek zaburzeń genety... | parilicium
Nie do końca rozumiem zachwyty nad tą książką. Owszem, tematyka ważna, pomysł na narrację interesujący, ale wykonanie nie powala. Ot, opowiastka z happy endem, w której wszyscy bohaterowie wykazują się prędzej czy później hartem ducha, szlachetnością i optymizmem. Naprawdę nie wiem, skąd te wysokie oceny.
Użytkownik: lafemme 2018-03-15 19:01 napisał(a):
Odpowiedź na: Na skutek zaburzeń genety... | parilicium
Książka bardzo pozytywna! Zachwyca właśnie swoim optymizmem, prostym językiem, ale wcale nie łatwym problemem. Krótka, roczna historia z życia dziesięcioletniego Augusta, o twarzy zdeformowanej przez rozczepienie podniebienia, ukazuje nam odwieczny problem ,iż nie ocenia się człowieka po wyglądzie, bez poznania jego duszy. Przedstawiona historia pokazuje, że bycie szczęśliwym uzależnione jest od innych ludzi. Wytrwałość i odwaga jest ważna,ale miłość,przyjaźń i akceptacja najważniejsza. Oklepane? Większość powie, że tak. Ale czy życie nam nie pokazuje, jak często zapominamy o tym, oceniając innych, raniąc ich tym? I jak często sami jesteśmy zranieni? Dzięki tej książce, można o tym na "świeżo" podyskutować i pomyśleć. Każdy sposób na nową rozmowę o tolerancji jest rewelacyjny! Jednym z nich jest właśnie ta książka. Na zachętę zacytuję "...zawsze bądź ciut lepszy niż trzeba" ze wskazaniem "Czynami wystawisz sobie pomnik"!
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: