Dodany: 17.09.2014 11:24|Autor: Sylwia_

Niezwykłe/niecodzienne/wyjątkowe - "Czesałam ciepłe króliki"

mark
"Chcę panu powiedzieć, że są ludzie – bo obserwuję i słucham – którzy z wojny i z pobytu w obozie wydobywają okropności. Łatwo im to przychodzi. A ja uważałam, że jeżeli jest ciężko – a przecież nie byłam w ekstrawarunkach obozowych, tylko w takich, jak większość – to trzeba się bronić. Odpychać od siebie złe odczucia psychiczne i fizyczne. W każdej sytuacji znajdować moment świadczący o tym, że jest nadzieja, że ludzie nie są tacy źli. "

Alicja Gawlikowska-Świerczyńska,

Czy mimo tragedii można zachować optymizm? A może to kwestia wyboru? "Czesałam ciepłe króliki" to niezwykła rozmowa z lekarką, byłą więźniarką obozu w Ravensbrück.

FRAGMENT KSIĄŻKI: TUTAJ

Alicja Gawlikowska-Świerczyńska urodziła się w 1921 roku w Warszawie. Gdy miała dwanaście lat, umarła jej matka. W wieku szesnastu lat straciła ojca. Podczas wojny na pół roku trafiła do więzienia na Pawiaku, potem na cztery lata do obozu koncentracyjnego w Ravensbrück. Po wojnie została lekarką: pulmonologiem i anestezjologiem.

W najbliższy czwartek odbędzie się spotkanie z Alicją Gawlikowską-Świerczyńską

Kiedy: 18 września, godz. 16.00
Gdzie: Księgarnia Wydawnictwa Czarne, ul. Hoża 42/1 Warszawa

Jeżeli jesteście zainteresowani zakupem tej książki, zapraszamy na strony Ibuk.pl, gdzie do 24 września można skorzystać z cenowej promocji na zakup e-booka (cena 19,53 zł).