Dodany: 29.08.2014 13:42|Autor: agacik120

"Smak miłości"

Iga Adams, autorka "Smaku miłości", sama o sobie pisze, że jest wulkanem, który potrafi tkwić w uśpieniu, ale też wyrzucać kłęby dymu i pluć lawą. Najbardziej ceni sobie literaturę przełomu XIX i XX wieku.

"Smak miłości" to przewrotna opowieść o uczuciu, którego wielu z nas w sobie jeszcze poszukuje, jak również opis przygód Weroniki oraz jej siostry Klary. Mówi o pożądaniu, miłości, pragnieniach, o szczęściu, a także o pechu, który przychodzi w najbardziej nieoczekiwanym momencie, wkraczając z wielkim impetem i burząc dotychczasowe nasze unormowane życie.

Główna bohaterka jest osobą w średnim wieku, mającą za sobą kilka nieudanych wzlotów miłosnych, które odcisnęły piętno na jej dotychczasowym życiu. Poszukując miłości zarówno wpada w tarapaty, jak i dane jest jej przeżyć chwile, które może nazwać - najpiękniejszymi. Przygody, jakie ją spotykają, potrafią czytelnika rozśmieszyć do łez, ale również wzruszyć, a czasem dać do myślenia.

Weronika jest bardzo energiczna, żywiołowa i nieco nadgorliwa. Czy te cechy charakteru pomogą jej w odnalezieniu i dostrzeżeniu prawdziwej miłości? A może uchronią ją przed dokonaniem niewłaściwych wyborów? Tego zapewne dowiedzieć będą się mogli ci, który odważą się sięgnąć po tę książkę.

"Smak miłości" napisany jest językiem lekkim i przyjemnym. Czyta się go niesamowicie szybko, a przygody, jakie autorka pozwala nam wraz z bohaterami przeżyć, potrafią wyrwać nas z rzeczywistości, zabierając w świat pełen niespodziewanych zwrotów akcji, wybuchów namiętności, ale również niepozbawiony problemów, jakie życie często stawia na naszej drodze.

To powieść zawierająca dużą dawką humoru, która zachwyci niejednego czytelnika. Polecam ją zarówno kobietom, jak i mężczyznom, którzy po jej przeczytaniu lepiej będą mogli zrozumieć kobiecą naturę.

Chwile spędzone na lekturze "Smaku miłości" uważam za bardzo udane i z przyjemnością polecę go również moim bliskim. Jest to idealna książka na wakacje oraz na prezent dla bliskiej osoby, której chcemy podarować niezapomniane chwile.

[recenzję opublikowałam wcześniej na swoim blogu]