Dodany: 2014-08-27 06:37|Autor:

Książka: Betonowy pałac
Grzegorzewska Gaja
Notę wprowadził(a): parilicium

nota wydawcy


Intelektualista o patologicznych korzeniach i kobieta, która wolałaby zapomnieć o własnej przeszłości. Nowy "władca"osiedla i seryjny morderca, który postąpił o krok za daleko. Wszyscy uwikłani w śledztwo, które szybko staje się polowaniem, prowadzącym do najbardziej ponurych części Krakowa i najmroczniejszych zakamarków ludzkiej psyche.

"Betonowy pałac" to historia Profesora — erudyty, który dorastał w mrocznej dzielnicy, świadomie przekraczając kolejne granice upodlenia. Równocześnie jest to oczytany intelektualista, zdolny do czynienia dobra, kierujący się własnym kodeksem moralnym. Nie pasuje ani do świata, z którego pochodzi, ani do tego, do którego aspirował. Po dwuletnim wygnaniu powraca do miejsca, w którym się wychował i, choć nie chce wracać do przestępczego świata, mroczna przeszłość wkrótce daje o sobie znać...


Najodważniejsza powieść w dorobku laureatki Nagrody Wielkiego Kalibru, łącząca w sobie elementy kryminału, powieści detektywistycznej i thrillera psychologicznego. Grzegorzewska — najgorętsze nazwisko polskiego kryminału.

[Wydawnictwo Literackie, 2014]

(c)Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie bez zgody autora zabronione.

Wyświetleń: 506
Dodaj komentarz
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: