Dodany: 09.06.2009 21:13|Autor: jul987

BiblioNETka> O BiblioNETce

7 osób poleca ten tekst.

Propozycje


Właściwie mam jeden pomysł i zapytanie czy jest możliwy do zrealizowania. Czy można utworzyć nowy kolor dla książek trzymanych w schowku? Kiedy się przegląda listę odróżnione są przeczytane. Kolor dla "schowkowych" pozwoliłby się zorientować, czy dana książka jest już uznana za wartą przeczytania i zaoszczędziłby wchodzenia na strony kolejnych tytułów dla sprawdzenia, czy są dodane.
Wyświetleń: 111112
Dodaj komentarz
Przeczytaj komentarze
ilość komentarzy: 162
Użytkownik: kemotdoman 09.06.2009 23:07 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Ja też mam pewien pomysł dotyczący funkcjonalności związanej ze schowkiem. Czy dałoby się stworzyć możliwośc masowego dodawania do schowka na podobnej zasadzie, jak to jest zrobione z ocenianiem (kiedy wyświetli się książki danego autora w trybie "moje oceny" to nieocenione jeszcze książki obok tytułu mają od razu opcję oceny, podobnie jest z polecankami). To by znacznie ułatwiło korzystanie ze schowka - chętnie bym użył schowka w trybie "mam" do zdefiniowania rzeczywistego stanu mojej biblioteczki, jednak wchodzenie do każdej książki i dodawanie jej osobno trwa po prostu zbyt długo.
Użytkownik: Vemona 21.06.2009 14:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja też mam pewien pomysł ... | kemotdoman
Chciałabym bardzo poprzeć Twoją propozycję, zarówno dodawanie, jak i wyrzucanie książek ze schowka niejako "hurtem" bardzo by mi ułatwiło korzystanie z niego.
Właśnie zaczęłam wprowadzać swój księgozbiór, ale kilkanaście pozycji jednego autora dodawanych pojedynczo nieco mój zapał ostudziło.
Użytkownik: sirparsifal 10.06.2009 15:48 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Myślę, że fajnie by było, gdyby na stronie polecanek pojawił się przycisk "Uaktualnij polecanki". Dodałem wczoraj sporo książek i moje polecanki są wyraźnie nieaktualne ;)
Użytkownik: Simons 11.06.2009 14:22 napisał(a):
Odpowiedź na: Myślę, że fajnie by było,... | sirparsifal
Polecanki zmieniają się chyba zawsze pierwszego dnia miesiąca - tak to wynikało z jakiejś dyskusji i słów Verdiany, więc na uaktualnienie musisz trochę poczekać.
Użytkownik: verdiana 27.09.2009 10:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Polecanki zmieniają się c... | Simons
Bo tak było, ale niedawno się zmieniło. Mnie je oblicza dość często, niestety długo. Nie bardzo wiem po co, bo przecież raz na miesiąc wystarczyło - nie zmieniają się aż tak, czasami wcale, po przeczytaniu 30 książek. :)
Użytkownik: JoShiMa 27.09.2009 00:23 napisał(a):
Odpowiedź na: Myślę, że fajnie by było,... | sirparsifal
Ich wczytywanie trwa tyle czasu, iż miałam wrażenie, że obliczają się na bieżąco. Czy ktoś zorientowany mógłby to wyjaśnić?
Użytkownik: janmamut 27.09.2009 01:59 napisał(a):
Odpowiedź na: Ich wczytywanie trwa tyle... | JoShiMa
Z moich obserwacji, nie zorientowania, jeśli po raz pierwszy w tym miesiącu zgłaszałaś zapotrzebowanie z danego komputera, były obliczane na bieżąco.
Użytkownik: JoShiMa 27.09.2009 22:07 napisał(a):
Odpowiedź na: Z moich obserwacji, nie z... | janmamut
Nie. Kilka razy w miesiącu z tego samego komputera. Zawsze było długo, choć nie zauważyłam, żeby się coś zmienialo :(
Użytkownik: olvena 12.06.2009 17:30 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Czy jest możliwe aby w wyszukiwarce, skoro jest również opcja znalezienia użytkowników dodać jeszcze jedną - "Tłumacz" zwłaszcza, że obecnie przy wprowadzaniu książki jest mozliwość wpisania jego nazwiska.

W pewnym sensie, byłaby to ocena tłumaczy, bo wiem,że często oryginał książki różni się znacznie od jej przetłumaczonej wersji, a użytkownicy tak po prawdzie to oceniają nie autora ale pracę tłumacza.
Oczywiście dotyczy to książek obcojęzycznych.

Może ocena książki (czyt. tłumacza) będzie miała jakiś wpływ na wydawców, aby właśnie tym dobrym powierzać tłumaczenie książek.
Zdję sobie sprawę, że czasami nawet dobre chęci tłumacza nie pomogą, jeżeli autor napisze kiepską książkę.
Użytkownik: jul987 18.06.2009 15:06 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Zastanawiam się też, czy można dodać opcję obserwowania nowych książek ocenionych przez znajomych. Byłoby miło zobaczyć, co przyjaciele aktualnie czytają :)
Użytkownik: partisano 20.06.2009 15:17 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Myślę, że dobrym rozwiązaniem była by możliwość wysyłania prywatnych wiadomości do innych użytkowników BiblioNETki.
Poza tym uważam, że powinno się zmienić regulamin, w punkcie który zabrania prowadzenia rozmów stricte politycznych i religijnych; wg. mnie jest to bowiem ograniczenie wolności słowa.
Użytkownik: gandalf 20.06.2009 18:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Myślę, że dobrym rozwiąza... | partisano
"uważam, że powinno się zmienić regulamin, w punkcie który zabrania prowadzenia rozmów stricte politycznych i religijnych; wg. mnie jest to bowiem ograniczenie wolności słowa"

Tak, to jest pewne ograniczenie wolności słowa. Tyle tylko, że nigdy nie będzie czegoś takiego jak absolutna wolność słowa. I bardzo dobrze. Te ograniczenia w regulaminie są bowiem środkiem dyscyplinującym przeróżnego rodzaju trolli, spamerów, a nade wszystko światopoglądowych watażków, którzy używają tego forum wyłącznie do tego, aby głosić swoje idee i prowokować innych ludzi. Fakt, trochę cierpią na tym ci, którzy potrafiliby porozmawiać o polityce w sposób cywilizowany, ale obawiam się, że lepszego rozwiązania nie ma. Ale jak tak dłużej poobserwować to, co dzieje się na forum BiblioNETki, to można zauważyć, że redakcja nie wycina wszystkich dyskusji o polityce i religii, a jedynie te, których uczestnicy przestają panować nad sobą i nad tym, co piszą. Jeśli dyskusja jest natomiast prowadzona na rzeczowe argumenty i ma związek, nawet luźny, z jakąś książką (bo bądź co bądź, jest to forum o książkach, a nie stricte polityczne, czy religijne), to Admin nie interweniuje.
Użytkownik: partisano 20.06.2009 18:49 napisał(a):
Odpowiedź na: "uważam, że powinno się z... | gandalf
"Tak, to jest pewne ograniczenie wolności słowa. Tyle tylko, że nigdy nie będzie czegoś takiego jak absolutna wolność słowa. I bardzo dobrze. Te ograniczenia w regulaminie są bowiem środkiem dyscyplinującym przeróżnego rodzaju trolli, spamerów, a nade wszystko światopoglądowych watażków, którzy używają tego forum wyłącznie do tego, aby głosić swoje idee i prowokować innych ludzi. Fakt, trochę cierpią na tym ci, którzy potrafiliby porozmawiać o polityce w sposób cywilizowany, ale obawiam się, że lepszego rozwiązania nie ma. Ale jak tak dłużej poobserwować to, co dzieje się na forum BiblioNETki, to można zauważyć, że redakcja nie wycina wszystkich dyskusji o polityce i religii, a jedynie te, których uczestnicy przestają panować nad sobą i nad tym, co piszą. Jeśli dyskusja jest natomiast prowadzona na rzeczowe argumenty i ma związek, nawet luźny, z jakąś książką (bo bądź co bądź, jest to forum o książkach, a nie stricte polityczne, czy religijne), to Admin nie interweniuje."


Myślę, że bardzo cierpią na tym ci którzy chcą porozmawiać o ideach i polityce - merytorycznie i z szacunkiem dla rozmówcy. Polityka jest istotna, wiąże się z naszym życiem, gospodarką, zdrowiem, oświatą - no i przede wszystkim, co się tyczy tej strony, z książkami. Mnie osobiście nie satysfakcjonuje takie rozwiązanie, w którym Admin łaskawie przymknie oko, de facto wbrew regulaminowi. Myślę, że powinno być tak iż każdy ma prawo mówić/pisać o czym chce. Uważam, że głoszenie idei przez ludzi może innych prowokować wyłącznie do myślenia, w najgorszym razie do śmiechu lub złości. Tak czy inaczej, wymiana myśli jest cenna.

Użytkownik: buczencja360215 20.04.2011 13:40 napisał(a):
Odpowiedź na: "Tak, to jest pewne ogran... | partisano
Mnie te zapisy regulaminu bardzo się podobają.
Dlaczego?
Skoro to miejsce gdzie można znaleźć poszukiwaną książkę i porozmawiać o książkach oraz ich autorach, to jest to tak jak powinno być w czytelni lub w klubie dyskusyjnym.
Ale jak chcę pogadać o polityce i politykach to przykładowo zaglądam na Facebook.
Dodam ze rozmowa o polityce jest możliwa o ile dotyczy KONKRETNEJ Książki o tematyce politycznej.

Natomiast to co piszesz
...
Myślę, że powinno być tak iż każdy ma prawo mówić/pisać o czym chce. Uważam, że głoszenie idei przez ludzi może innych prowokować wyłącznie do myślenia, w najgorszym razie do śmiechu lub złości. Tak czy inaczej, wymiana myśli jest cenna.
...
Dlatego skoro tak sobie cenisz wolność słowa to nie powinieneś /-nnaś akceptować Regulaminu który częściowo
tej wolności Ciebie pozbawia.

W każdej Bibliotece i związanej z nią Czytelni odkąd sięgam pamięcią, był i jest i zapewne w dalszym ciągu będzie REGULAMIN a w nim zakaz zakłócania ciszy.

Piszesz
...
porozmawiać o ideach i polityce - merytorycznie i z szacunkiem dla rozmówcy.
...
wybacz ale w polskich realiach to trąci jakimś nieporozumieniem a może nawet prowokacją a na 100% będzie zakłóceniem porządku i ciszy w Bibliotece.

Dlatego regulaminowy zakaz rozmów o ideach i polityce oraz o religii i to każdej [bo każda idea polityczna tudzież religijna uważa się że jest tą jedyną słuszną] jest jak najbardziej słuszny.
Użytkownik: Gabra 20.06.2009 17:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
A ja bym bardzo chciała aby książki z tej samej serii wydawniczej można było uporządkować według ocen. Na razie można według autora, tytułu i numeru tomu i tylko według ocen brakuje.
Użytkownik: partisano 20.06.2009 19:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Postuluję o kolejną zmianę w regulaminie. Książki specjalistyczne. Myślę, że BiblioNETka była by bogatsza w treść, gdyby przyjął się zwyczaj dodawania książek naukowych. Wielu z nas studiuje, studiowało, bądź po prostu interesuje się nauką. Zakładam, że są też takie osoby, które jakąś książkę naukową: powiedzmy historyczną, psychologiczną, czy o konstrukcji maszyn - uważają za swoją ulubioną.
Użytkownik: verdiana 20.06.2009 19:30 napisał(a):
Odpowiedź na: Postuluję o kolejną zmian... | partisano
A tu się muszę z Tobą zgodzić. :-) Ale w tej materii jestem pesymistką. :((
Użytkownik: partisano 20.06.2009 19:34 napisał(a):
Odpowiedź na: A tu się muszę z Tobą zgo... | verdiana
Verdiana, dlaczego jesteś pesymistką? Czyżby chodziło o to, że admini są nazbyt konserwatywni? ;-) Czy może bardziej o kwestie techniczne, o zbyt dużą ilość danych, a co za tym idzie obciążenie serwera?
Użytkownik: verdiana 20.06.2009 19:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Verdiana, dlaczego jesteś... | partisano
Chodzi mi o "zarządzenie odgórne". ;) Już bywały takie propozycje i nic z tego nie wyszło. Sama nie wiem czemu. Nie lubię segregowania książek, a jeśli już, to na dobrą i złą literaturę. Bo teraz mamy tu specjalistyczne (!!) książki o gotowaniu, o Jezusie, o historii itd. czy Feynmana (dla mnie to szczyt specjalistyczności), a nie ma praktycznie z innych dziedzin. I właściwie nie ma granicy między specjalistycznymi i niespecjalistycznymi, bo gdzie ją przeprowadzić? To, co dla jednego specjalistyczne, dla innego takim nie jest. Rozumiem oczywiście, że nie ma i nie może być w katalogu książek-podręczników w stylu np. językowych (Themen Neu, Blue Print i takie tam). Albo Dziennika Ustaw czy Kodeksu Karnego. Rozumiem też bezcelowość wprowadzania słowników polsko-chińskich, angielsko-polskich itd. Ale... to wszystko, co rozumiem, innych zakazów nie rozumiem. :-)

Może jak będziemy o tym pisać, to się Góra ugnie. ;)
Użytkownik: partisano 20.06.2009 19:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Chodzi mi o "zarządzenie ... | verdiana
Dokładnie, mam to samo na myśli.
Teraz pytanie: kto ma wpływ na Górę ? :-D
Użytkownik: verdiana 20.06.2009 19:56 napisał(a):
Odpowiedź na: Dokładnie, mam to samo na... | partisano
Góra jest niezawisła. :D Ale zawsze można próbować, na nasze wołania często nie pozostaje głucha. ;)
Użytkownik: pawelw 20.06.2009 23:53 napisał(a):
Odpowiedź na: Postuluję o kolejną zmian... | partisano
BiblioNETka z założenia była serwisem do polecania książek. Literatura specjalistyczna najczęściej jest czytana z konieczności, a nie z zamiłowania. I polecanie takiej literatury specjalistycznej nie ma specjalnie sensu. Czy miało by sens polecanie książek typu: Tablica całek, tablice astronomiczne, Słownik polsko-chiński, Sam naprawiam swoją Wołgę, Algorytmy kryptograficzne, Rocznik statystyczny 1956 itd. A nawet samo wystawienie oceny było by często dość problematyczne. Jak ocenić np. słownik szaradzisty, układ okresowy pierwiastków, czy Konstytucję?

A skoro nie ma sensu polecać tego typu książek, to po co mają być w bazie? Ideą BiblioNETki są polecanki, a nie duplikacja Biblioteki Narodowej.
A w wątkach na forum można dyskutować do woli książki o konstrukcji matryc PLD, czy analizie ceramiki wczesnych dynastii egipskich.

Kryterium w BiblioNETce jest w zasadzie takie, że jeśli Biblioteka Narodowa klasyfikuje książkę jako podręcznik akademicki, to nie ma ona miejsca w BiblioNETce. Z drobnymi wyjątkami. Kojarzę w tej chwili Wykłady z Fizyki Feynmana, Wstęp do informatyki Tadeusiewicza i Biologię Villeego. To są owszem podręczniki, ale tak przystępne, klasyczne i lubiane, że można je czytać dla przyjemności. Sam mam zamiar zabrać się kiedyś za Biologię.

Użytkownik: verdiana 21.06.2009 00:06 napisał(a):
Odpowiedź na: BiblioNETka z założenia b... | pawelw
Pawle, przeczytaj mój post poniżej tego, na który odpowiadasz. A mój przedpiśca się ze mną zgodził. Nie chodzi nam zupełnie o takie książki, jak wymieniasz. :-)

Kryterium BN jest niemiarodajne. Poza tym nie widzę powodu, żeby do jednego wora pchać wszystkie podręczniki, bo to dla nich niesprawiedliwe. Taki np. cykl antropologii z serii Wiedza o kulturze to też teoretycznie podręcznik akademicki, a w rzeczywistości cykl dobrych antologii tekstów, których oryginały są w bnetce "luzem". Czy teraz zostaną wyrzucone z katalogu, bo ktoś (jakaś pani w bibliotece?) nazwał je "podręcznikami"? Nie widzę w tym sensu, naprawdę.

Większość popularnonaukowych książek z psychologii (w tym np. Zimbardo, który jest w bnetce w kilku wariantach, czy Aronson) i filozofii, z krytyki literackiej, historii literatury i w ogóle nauk humanistycznych to też teoretycznie podręczniki akademickie. Myślę, że dotyczy to całego mnóstwa popularnonaukowych książek w bnetce.

A swego czasu sama bnetka miała wręcz kategorię "podręczniki". Podręcznik podręcznikowi nierówny.

No i wciąż nie mamy definicji literatury "specjalistycznej". Jak inaczej zdecydować, która książka podpada pod tę kategorię, a która nie? Zwłaszcza jeśli się nie znamy na danej dziedzinie? Będziemy usuwać wszystko, czego nie rozumiemy?

Dodając książki popularnonaukowe do bnetki, sama kieruję się kryterium, czy książki, które dodaję, są "tak przystępne, klasyczne i lubiane, że można je czytać dla przyjemności", a mimo to wiele z nich zostało usuniętych. Mnóstwo jest za to takich, których za przystępne uznać nie można. Aż chyba zacznę je wypisywać, żeby mieć podkładkę w takich dyskusjach jak ta. ;)
Użytkownik: partisano 20.06.2009 20:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
O Wielki Wszechpolski Zjeździe Gór, o Komitecie Centralny, o Wielkie Biuro - błagamy! ;-)
Użytkownik: verdiana 20.06.2009 20:02 napisał(a):
Odpowiedź na: O Wielki Wszechpolski Zje... | partisano
:))

BTW, to specjalnie z tym zjazdem, czy przypadkiem wyszło? :) Spotkanie ogólnopolskie 28-30 sierpnia 2009
Użytkownik: partisano 20.06.2009 20:18 napisał(a):
Odpowiedź na: :)) BTW, to specjalnie... | verdiana
Hehe, raczej przypadek, ale nie mogę wykluczyć tutaj działania jakiś sił nadprzyrodzonych ;-)
Użytkownik: partisano 22.06.2009 11:14 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
A myśleliście kiedyś nad podziałem poetyckich tomików na poszczególne wiersze? Jeśli nie, to co o tym sądzicie ?
Pozdrawiam
Użytkownik: janmamut 22.06.2009 15:40 napisał(a):
Odpowiedź na: A myśleliście kiedyś nad ... | partisano
Żeby było jak z dzidą?

Dzida składa się z przeddzidzia, śróddzidzia i zadzidzia. Przeddzidzie składa się z przeddzidzia przeddzidzia, śróddzidzia przeddzidzia i zadzidzia przeddzidzia. Przeddzidzie przeddzidzia składa się z przeddzidzia przeddzidzia przeddzidzia, śróddzidzia przeddzidzia przeddzidzia i zadzidzia przeddzidzia przeddzidzia. Przeddzidzie przeddzidzia przeddzidzia składa się z przeddzidzia przeddzidzia przeddzidzia przeddzidzia, śróddzidzia przeddzidzia przeddzidzia przeddzidzia i zadzidzia przeddzidzia przeddzidzia przeddzidzia. Przeddzidzie przeddzidzia przeddzidzia przeddzidzia składa się...
Użytkownik: Farary 22.06.2009 14:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
A ja się upominam o wersję do druku w Polecankach. Pisałem już o tym na testowej, dostałem pozytywną odpowiedź, ale tamto skasowane, więc tu jeszcze raz się dopisuję.
Użytkownik: silvercherry 23.06.2009 22:38 napisał(a):
Odpowiedź na: A ja się upominam o wersj... | Farary
Jestem stanowczo za wersją drukowaną polecanek i schowka:)
Użytkownik: ola100pa 05.07.2009 11:09 napisał(a):
Odpowiedź na: Jestem stanowczo za wersj... | silvercherry
Ja też chcę się opowiedzieć za wersją "do druku", szczególnie polecanek. Zdarzało mi się z tego korzystać w starej bnetce.
A poza tym tak od połowy semestru akademickiego myślałam sobie, że jak już będą wakacje to sobie wydrukuję moje lipcowe polecanki i będę odchaczała kolejne przeczytane pozycje. A tu rozczarowanie :(
Użytkownik: silvercherry 23.06.2009 22:37 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Ja chciałabym tylko się zapytać czy musi być widać w książkach ocenianych, że jestem jakąś książką niezainteresowana. Że tak cicho zasugeruję: może po prostu jakąś osobną rubryczkę na to zrobić?
Użytkownik: basmen 04.07.2009 00:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Skoro jest w schowku pole oddam/wymienie może warto by stworzyc podstronę na ktorej będą się pojawiały książki z tej kategorii? Możliwość bezpośredniego spojrzenia co kto dodaje do tej kategorii bez konieczności wpisów na forum by ułatwiło "krążenie" książek z rąk do rąk....
Użytkownik: kornwalia 04.07.2009 20:27 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Ja poproszę o taka małą bzdurkę. Na stronie książki przy każdej recenzji, opisie z okładki itd. niech będzie mała strzałka up (page up). Niby nic, ale jak czasem coś hurtem sprawdzam, to męczy mnie to przesuwanie ciągle strony do góry, żeby dotrzeć znowu do wyszukiwarki. A nie chce mi się odrywać ręki w stronę klawiatury.
Można się teraz śmiać ;) (mi by się takie cuś przydało)

A co do pomysły wydruku polecanki - taki mi się w oczy rzuciło - świetny, będzie z czym pójść do biblioteki :]
Użytkownik: silvercherry 06.07.2009 13:28 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Tak się zaczęłam dziś zastanawiać przeglądając swoje polecanki, po co mi BiblioNETka cały czas poleca coś co oznaczyłam, że jestem tym niezainteresowana??? Strasznie mnie to irytuje...
Użytkownik: wapGO 09.07.2009 23:04 napisał(a):
Odpowiedź na: Tak się zaczęłam dziś zas... | silvercherry
Dwie przydatne według mnie funkcjonalności:

1) dodawanie do schowka kilku książek na raz
2) w schowku kategoria "przeczytane"
Użytkownik: Vemona 10.07.2009 08:37 napisał(a):
Odpowiedź na: Dwie przydatne według mni... | wapGO
Przeczytane masz w swoich ocenach, nie wiem, czy taka kategoria jest niezbędna.
A poza tym, masz przecież możliwość wrzucania do schowka "bez kategorii", i możesz sobie opisać, że książki "bez kategorii" to przeczytane. :-)
Użytkownik: JoShiMa 16.09.2009 21:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Dwie przydatne według mni... | wapGO
W kwestii dodawania kilku książek na raz, to może chociaż na początek można by dodawać całe serie na raz co?
Użytkownik: chester86 08.10.2009 20:48 napisał(a):
Odpowiedź na: Dwie przydatne według mni... | wapGO
Popieram pomysł nr 2, czyli dodanie kategorii "przeczytane", bądź umożliwienie dodawania własnych kategorii w schowku. W ten sposób każdy będzie mógł skonfigurować sobie swój schowek według własnego uznania.
Użytkownik: basmen 10.07.2009 08:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
W schowku proponowałbym jeszcze jedno rozwiązanie: możliwość przesuwania kategorii. Teraz są one alfabetycznie, miło by było gdyby można np przesunąć pozostałe pod w biblioteczce itd. Dałoby to i większą przejrzystość schowka i większą indywidualizacje. I potwierdzam że przydałoby się bardziej rozbudowane narzędzie do dodawania/wyrzucania/przesuwania między kategoriami książek w Schowku. Teraz to zabawa dla cierpliwych...
Użytkownik: gandalf 10.07.2009 09:46 napisał(a):
Odpowiedź na: W schowku proponowałbym j... | basmen
"miło by było gdyby można np przesunąć pozostałe pod w biblioteczce"

Yes! Yes! Ja też się podpisuję.
Użytkownik: emem 10.07.2009 11:42 napisał(a):
Odpowiedź na: "miło by było gdyby można... | gandalf
Oto propozycje, do których się przychylam lub które wysuwam:
- kolor dla książek, które mam w schowku
- dodawanie do schowka autora (chcę zaznaczyć, że chciałabym poznać twórczość danej osoby i w sumie jest mi obojętne, od której książki zacznę. Nie musiałabym się za każdym razem, gdy zechcę przeszukać allegro czy biblioteki pod kątem swoich pragnień czytelniczych głowić „to kogo to ja chciałam przeczytać?”)
- masowe wrzucanie do schowka ze strony listy książek (kwadracik do wstawienia ptaszka, a u dołu/góry strony DODAJ SCHOWKA i ZAZNACZ WSZYSTKO/ ODWRÓĆZAZNACZENIE/ ODZNACZ)
- szybkie dodawanie do schowka z listy polecanek (rozwiązanie jak wyżej lub przy każdej książce np. strzałka w prawo, która oznaczałaby wrzucanie do schowka. Albo np. strzałka/regał z rozwijanym menu, w którym kryłyby się kategorie schowka. Miodzio:))
- znajomi- chyba, że już ta funkcja się pojawiła, a ja tego jeszcze nie odkryłam
- wersja do druku polecanek i schowka- nigdy nie odczuwałam takiej potrzeby i gdyby ktoś to zaproponował jeszcze jakiś czas temu, to uznałabym, że są bardziej priorytetowe priorytety. Ale odkąd zauważyłam, że moje biblioteki mają kilka moich poszukiwanek czy polecanek, to zapragnęłam sobie wydrukować parę tabelek i z nimi przejść się do biblioteki

To na razie tyle:)

I jeszcze pytanie:
Czy nadal polecanki uaktualniają się raz w miesiącu? W lipcu co najmniej 2 razy po naciśnięciu POLEĆ KSIĄŻKI biblionetka powiedziała mi, że szuka dla mnie książek, które mogą mnie zainteresować i że potrwa to parę chwil i zaproponowała korzystanie z biblionetki i powrót za jakiś czas na tę stronę.
Użytkownik: JoShiMa 16.09.2009 21:26 napisał(a):
Odpowiedź na: Oto propozycje, do któryc... | emem
W polecankach można zaznaczyć mordką pozycje, które wzbudziły zainteresowanie. Czemuż nie miałoby się to wyświetlać w schowku jako osobna kategoria? Skoro już informacja jest w bazie. To tylko jedno zapytanie i jedna tabelka więcej :)
Użytkownik: verdiana 16.09.2009 21:28 napisał(a):
Odpowiedź na: W polecankach można zazna... | JoShiMa
Świetny ten pomysł! :D
Użytkownik: basmen 10.07.2009 11:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
I jeszcze jedna propozycja: żeby można było na stale wybrać czy tematy na forum mają wyświetlać się według drzewa odpowiedzi, czy według dat dodania. Osobiście wolę drugą opcję żeby szybciej się połapać kto co dopisał i wygodniej byłoby dla osób o podobnych upodobaniach jak ja móc zdefiniować tą opcję.
Użytkownik: wapGO 10.07.2009 11:59 napisał(a):
Odpowiedź na: I jeszcze jedna propozycj... | basmen
kolejna propozycja która mi się nasunęła:

- w schowku (w ew. kategorii przeczytane) lub przy ocenie możliwość wpisania daty przeczytania i co za tym potem idzie wyświetlanie statystyk - np. ile książek przeczytało się w roku/miesiącu.
Użytkownik: ciech97 19.07.2009 19:48 napisał(a):
Odpowiedź na: kolejna propozycja która ... | wapGO
Mi natomiast brakuje innej funkcji. Mogłaby być możliwość ustawienia, czy chce się dostawać powiadomienia o nowych częściach serii, z której książki były oceniane. Obecnie często boje się, że przy czytaniu wielu serii, mogę nie zauważyć, gdy pojawi kolejny tom.
Użytkownik: basmen 20.07.2009 11:32 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
pada coraz więcej pomysłów, niektórych wydaje się całkiem ciekawych: może warto by stworzyć dział z ankietami co użytkownicy uważają za słuszne co nie. wiadomo, że każdy z postów jest subiektywnym spojrzeniem, moim widzi mi się. Ankiety pozwoliły by stwierdzić czy lud tak chce. Tylko proszę bez ankiety czy mają być ankiety....
Użytkownik: basmen 20.07.2009 23:41 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Pozycja "czytam" w schowku: kiedy klikniemy z niej usuń powoduje to zniknięcie książki z całego schowka. trzeba wchodzić w edycje, ochaczać i zatwierdzać. Zdaje się że wygodniejsze byłoby usuwanie ze z pozycji czytam poprzez przycisk "usuń".
Użytkownik: htmlowiecii 30.07.2009 10:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Ja mam pomysł zupełnie z innej beczki.
Użytkownicy by podawali do jakich bibliotek są zapisani, a biblionetka generowała by listę książek z informacjami o średnim zaufaniu i ilości zainteresowanych.
Myślę, że biblioteki z takich list byłyby w stanie zrobić pożytek.
Użytkownik: verdiana 30.07.2009 12:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja mam pomysł zupełnie z ... | htmlowiecii
To byłoby cudowne!! Tylko nie wiem, czemu wydaje mi się nierealne. :((
Użytkownik: chuda 01.08.2009 23:09 napisał(a):
Odpowiedź na: To byłoby cudowne!! Tylko... | verdiana
Czy byłaby możliwość, aby _tworzyć_własne_kategorie_ w schowku i nazywać je wg własnego uznania?
Dobrym rozwiązaniem byłaby też opcja przesyłania prywatnych wiadomości do innych użytkowników.
Użytkownik: jul987 02.08.2009 11:39 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Zastanawiałam się, czy dałoby się wyodrębnić ze schowka Plany do czytania - obecnie schowek ma tyle kategorii, że chwila schodzi nad znalezieniem właściwej, jeśli plany miałyby oddzielny "dział", można by szybko do niego przejść przez jedno kliknięcie :) Albo może dałoby się to zrobić w schowku? Jeśli można a ja nie umiem, to przepraszam za zawracanie głowy.
Użytkownik: emem 02.08.2009 12:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Zastanawiałam się, czy da... | jul987
Nie wiem, czy dobrze rozumiem pytanie, ale "Planuję przeczytać" jest osobną kategorią. Po wejściu do schowka możemy wybrać książki według ich gatunku lub właśnie wg kategorii w schowku. By wybrać konkretną kategorię książek, np planowane do przeczytania wystarczy tam, ggdzie mamy KATEGORIE:wszystkie rozwinąć listę pod tym "wszystkie" i wybrać odpowiednią kategorię...

O to chodziło?
Użytkownik: jul987 03.08.2009 12:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie wiem, czy dobrze rozu... | emem
Tak, dziękuję bardzo za pomoc, nie wiem czemu wbiłam sobie do głowy, że muszę znaleźć coś, w co należy kliknąć :)
Użytkownik: calcium300mg 05.08.2009 12:28 napisał(a):
Odpowiedź na: Tak, dziękuję bardzo za p... | jul987
Brakuje mi w biblionetce kategorii: biznes/ekonomia - pomogłoby to wybierać wartościowe pozycje, a tak wszystkie trafiają do "literatury popularnonaukowej".
Użytkownik: jul987 11.09.2009 22:19 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Zastanawiałam się ostatnio, że miło by było, gdyby pozycjom dodawanym do schowka można oznaczać priorytet, tj. jak bardzo chce się przeczytać, żeby przy wyborach książki to uwzględnić :)
Użytkownik: k_ret 05.11.2010 13:53 napisał(a):
Odpowiedź na: Zastanawiałam się ostatni... | jul987
Możesz wykorzystać do tego pole na krótką notatkę - zauważ, że da się po niej posortować, więc łatwo ułożysz swoje książki według priorytetów.
Użytkownik: icek 14.09.2009 22:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Mnie brakuje bardzo opcji wyszukiwania wg języka oryginału. Dlaczego można wyszukiwać w ten sposób rekomendacje, ale już w ogólnym katalogu jest to niemożliwe? ;-(
Użytkownik: gosiaw 14.09.2009 23:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Mnie brakuje bardzo opcji... | icek
W wyszukiwarce jest to rzeczywiście niemożliwe. Ale może chwilowo pocieszy Cię możliwość filtrowania sobie książek wyświetlanych alfabetycznie według tytułów. :) Zobacz ten indeks u góry. (Autorzy, Książki, Serie i poszczególne litery alfabetu)
Użytkownik: Kov 18.10.2009 01:07 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Nie wiem czy jest coś takiego ale chodzi mi o informacje o książce:
-możliwość edycji dla każdego użytkownika - przy wielu pozycjach brakuje roku wydania, polskiego wydania. Chyba nie można tego uzupełnić?

-dodawanie okładki książki.
Użytkownik: bogna 18.10.2009 11:40 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie wiem czy jest coś tak... | Kov
Każdy może edytować książki, które sam wprowadził. Wszelkie błędy i uzupełnienia do innych książek zgłaszamy w "zgłoś błąd" na stronie książki, której dotyczy. Jeżeli błąd dotyczy autora, zgłaszamy go na jego stronie :-)
Użytkownik: maramara 07.09.2010 21:13 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie wiem czy jest coś tak... | Kov
A poza tym wciąż usilnie pracujemy nad uzupełnianiem :)
Okładki natomiast wyświetlają się jedynie wtedy, gdy książkę można kupić w naszej księgarni - choć przyznaję, że i to z błędami... Błędy po naszej stronie są usuwane w miarę zgłoszeń i możliwości technicznych, o błędach po stronie księgarni należy informować księgarnię z wykorzystaniem specjalnego formularza - UWAGA!: ODPISUJĄ :)))

Wierz mi, możliwość edycji dla każdego użytkownika byłaby początkiem końca katalogu...
Użytkownik: misiabela 21.10.2009 18:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Czy istnieje taka możliwość, aby w polecankach nie było książek z określonych gatunków literackich? Ja np. chciałabym, aby w moich polecankach nie było literatury dziecięco-młodzieżowej, jak to zrobić?
Użytkownik: moreni 21.10.2009 18:28 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy istnieje taka możliwo... | misiabela
w polecankach masz na gorze napis "książki zaklasyfikowane do". Tam, pod rozwijalną listą opcji, znajdziesz niebieski napis "wybierz ulubione gatunki". Po kliknięciu nań możesz dokonać wyboru tych, które chcesz mieć w polecankach.:)
Użytkownik: misiabela 21.10.2009 21:19 napisał(a):
Odpowiedź na: w polecankach masz na gor... | moreni
O matko, to takie proste, co za wstyd... dzięki moreni :)
Użytkownik: JoShiMa 09.11.2009 23:03 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Wpadłam na szatański pomysł. Właściwie nie wymyśliłam tego, tylko podpatrzyłam na innym serwisie, na którym uskutecznia się wymianę. Skoro w schowku są listy książek które się chce oddać i takie, których się poszukuje, to można by zrobić taką funkcję, żeby jednym kliknięciem można było porównać swój schowek z innym. Wtedy widać by było od razu co na co można zamienić. Czyli co z moich poszukiwanych inny user chce oddać i co z jego poszukiwanych ja mam do oddania.
Użytkownik: jul987 11.11.2009 21:38 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Przyszedł mi jeszcze do głowy pomysł, że miła byłaby możliwość śledzenia recenzji wybranych użytkowników :) Zawsze człowiek jest ciekawy co nowego czytają osoby, których recenzje robią wrażenie.
Użytkownik: zoira 16.11.2009 22:17 napisał(a):
Odpowiedź na: Przyszedł mi jeszcze do g... | jul987
Ja mam jeszcze inny pomysł - żeby polecanki można było sortować wg autorów.

I prośbę - żeby się Góra odezwała, czy nasze pomysły są jakkolwiek realne, brane pod uwagę, w trakcie prac? Bo my tu tak ideami jak z rękawa i nie wiadomo czy w ogóle jest sens się pruć...
Użytkownik: ola100pa 18.11.2009 18:31 napisał(a):
Odpowiedź na: Ja mam jeszcze inny pomys... | zoira
Co do sortowania polecanek to mi się marzy coś grubszego :)
Po pierwsze chciałabym (o czym już sama czytałam i pisałam), żeby wróciły polecanki w wersji do druku. A ostatnio pomyślałam, że najfajniej by było, gdyby tworzony był plik np. excela polecanek z możliwie szczegółowymi danymi na temat książek. Wtedy można by sortować i filtrować po czym się żywnie podoba! Bez ograniczeń i bez podań do Góry z prośbami o dodatkowe funkcje :)
(bo mi np. bardzo by się przydało sortowanie po dacie wydania książki - wiem, trochę dziwaczne, ale prawdziwe)
Użytkownik: zoira 19.11.2009 00:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Co do sortowania polecane... | ola100pa
Ty przecinnek nie głupio kombinujesz. Podoba mi się inżynierskie podejście do kwestii :]
Użytkownik: ola100pa 19.11.2009 07:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Ty przecinnek nie głupio ... | zoira
Oooo! Dziękuję :) Bo ja na upartego to inżynier jestem (choć nie tytularny).
Użytkownik: Izzy 04.01.2010 09:53 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Mnie bardzo brakuje opcji, w którym roku przeczytałam daną książkę. Poza tym byłoby to przydatne we wszelkich podsumowaniach danego roku.

A tak przy okazji, czy nie możnaby przywrócić poprzedniej wersji oglądania ocen danej książki (wersja tekstowa zamiast graficznej)?
Teraz trzeba wiele razy klikać, żeby zobaczyć kto jak ocenił.
Użytkownik: mchpro 04.01.2010 11:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Mnie bardzo brakuje opcji... | Izzy
Odpowiednią notę na temat roku można wpisać np. w schowku. Znam osoby, które tak czynią.
Użytkownik: vinga9 04.01.2010 11:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Odrębny kolor dla książek posiadanych w schowku to fantastyczny pomysł.
Bardzo by to pomogło nie tylko przy przeglądaniu list jakie pojawiają się przy korzystaniu z wyszukiwarki, ale również przy odwiedzaniu wątku "Książkowe wspomnienia z...", który jest chyba najbardziej obfitym źródłem książek wpadających do schowków użytkowników. Do mojego w każdym bądź razie tak! :D
Użytkownik: benten 06.01.2010 13:03 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Ja również chciałabym się podpisać pod prośbą o możliwość własnej edycji/konfiguracji schowka, tak aby można było tworzyć dla siebie nowe kolekcje. Bardzo by mi to ułatwiło sprawę w monitorowaniu moich postępów/zaległości w literaturze. Miałam taką opcję w "nakanapie", ale ogólna niechlujność tego portalu wygrała z moją potrzebą porządków i zlikwidowałam tam konto.
Użytkownik: zoira 27.01.2010 11:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Hmm...
Nie chce narzekać, ale nieco jestem rozczarowana. Administratorzy się nie odzywają, a zamiast potrzebnych funkcji zarządzania schowkiem dostajemy możliwość zamieszczania komentarzy na facebooku... Ja nie mówię, pewnie komuś się to przydaje, ale dla nikogo nie było to na tyle ważne, żeby o tym napisać w propozycjach. Więc po co my się w ogóle produkujemy, skoro sugestie użytkowników nie są brane pod uwagę?
Użytkownik: gosiaw 27.01.2010 11:44 napisał(a):
Odpowiedź na: Hmm... Nie chce narzeka... | zoira
Tak może się wydawać. Ale wyobraź sobie, że zatrudniasz nowego pracownika. Rzucasz go na głęboką wodę, każesz grzebać w kluczowych obszarach firmy, czy raczej dajesz mu jakąś działkę ćwiczebną na początek? Raczej to drugie, prawda? I tak zapewne wyglądało to z nowym programistą-stażystą. Zamiast rewolucji w schowku zrobił coś spoza głównego nurtu serwisu. Jak potrenuje i wdroży się w temat, to może zrobi coś na co wszyscy czekamy. Ja przynajmniej tak to widzę i na to liczę. :)
Użytkownik: zoira 27.01.2010 12:30 napisał(a):
Odpowiedź na: Tak może się wydawać. Ale... | gosiaw
Coż, mam nadzieję, że masz rację. Zresztą gdyby ktoś zostawił ślad, że przyjęli do wiadomości i pracują nad problemem, postu by nie było. Niemniej, postaram się myśleć pozytywnie :]
Użytkownik: Kov 02.02.2010 04:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Mnie by interesowało jeszcze coś takiego:
przyklejony wątek na forum O Biblionetce o tytule "co nowego" (domyślnie, może być inny, nie będę się upierał ;)
byłby to wątek, w którym przedstawiane byłyby na bieżąco wszystkie usprawnienia serwisu, nowo wprowadzane opcje, każde poprawki cokolwiek co zostało zmienione/wprowadzone do serwisu

umożliwiłoby to na bieżąco śledzenie rozwoju strony przez użytkowników i od razu opcję sprawdzenia nowego "cacka"

no chyba, że jest gdzieś na stronie taki kącik, tylko ja jestem za głupi by go znaleźć ;]

pozdrawiam
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 30.03.2010 12:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Jak dla mnie przydałoby się kilka usprawnień ocen "Jestem zainteresowany"/"Nie jestem zainteresowany", czyli:
1) Możliwość dodania oceny "Jestem zainteresowany" na stronie książki - tak samo jak "Nie jestem zainteresowany".

2) Analogicznie powinna być możliwość pokazywania i ukrywania ocen "Jestem zainteresowany" w "Moich ocenach"

3) Książki, które były ocenione buźkami :-) lub :-( a później ta ocena została zmieniona na "Nie czytałem" nie powinny dalej pokazywać tych buziek w polecankach.
Teraz przez przypadek dałem książce buźkę :-( i nie mogę już dać jej :-), mimo że tak właśnie chciałem zrobić.

4) Kolejna rzecz to odseparowanie grup książek w "Moich ocenach" gdy są posortowane według ocen i alfabetycznie. Powinny byc oddzielone mniej wiecej tak, jak to jest teraz w przypadku sortowania po dacie.


To tyle z moich życzeń :)
Użytkownik: wwwojtusOpiekun BiblioNETki 31.03.2010 12:03 napisał(a):
Odpowiedź na: Jak dla mnie przydałoby s... | wwwojtusOpiekun BiblioNETki
Jeszcze jedna rzecz mi się przypomniała.
Przy sortowaniu według autorów w Moich ocenach, fajnie by było, gdyby antologie były zgrupowane razem.
Użytkownik: Habina 30.03.2010 13:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Pozycje ze "Schowka" pt "Planuję przeczytać" mogłyby być też sortowane według ocen. (nie ukrywam, że sugeruję się ocenami bardzo często...)
Użytkownik: Sammy Singer 03.06.2010 01:24 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Nie wiem czy ten temat był już poruszany bo jestem nowym użytkownikiem, ale zastanawiam się nad jedną rzeczą. Jeżeli chodzi o samą konstrukcję strony, to nie mam najmniejszych zastrzeżeń, natomiast czy nie myśleliście by utworzyć standardowe forum, które pozwoliłoby przede wszystkim podzielić dyskusję na strony?

Czyli sam serwis taki jaki jest, a zamiast funkcji dodawania komentarzy na forum normalna forma postów, gdzie czytelnicy mieliby konta z avatarami (możecie uważać to za detal, ale przy rozruszanym forum pomaga to identyfikować i zapamiętywać użytkowników.
Użytkownik: misiabela 03.06.2010 09:01 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie wiem czy ten temat by... | Sammy Singer
O nie, tylko nie to! Tego właśnie nie lubię w innych forach. Ale to tylko moja opinia :-)
Użytkownik: paren 03.06.2010 09:03 napisał(a):
Odpowiedź na: O nie, tylko nie to! Tego... | misiabela
Mnie też się podoba forum takie, jakie jest tu i teraz. :-)
Użytkownik: mafiaOpiekun BiblioNETki 03.06.2010 10:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie wiem czy ten temat by... | Sammy Singer
Ja też lubię takie forum jakie jest. Przyanjmniej jest inne niż wszystkie. No i jak dla mnie avatar nie jest wyznacznikiem tego, czy zapamiętam jakiegoś użytkownika.

A przyznam, że mimo braku avatarów i innych tego typu detali pamiętam całe mnóstwo użytkowników. Inni zapewne też. A zapamiętanie wielu osób od razu chyba tak czy owak jst trudne. ;)
Użytkownik: aleutka 01.10.2010 13:48 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie wiem czy ten temat by... | Sammy Singer
Nie! Tylko nie awatary! Bardzo prosze! Mnie generalnie to bardzo zacheca do Biblionetki, ze malo tu pstrokacizny. Nie wiem czy podzial na strony zlikwidowalby problem "dlugich watkow" w tym sensie, ze szybciej by sie wczytywaly. Osobiscie wole rozwiazanie obecne.
Użytkownik: misiabela 03.06.2010 09:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
I jeszcze jedno. Czy promocje księgarni mogłyby mieć inny układ, tzn. nie taki rozciągnięty na pół strony, tylko np. książeczki obok siebie w dwóch rządkach?
Użytkownik: kornwalia 06.09.2010 17:32 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Byłoby świetnie, gdyby usunąć opcję "pokaż wszystko" jeśli chodzi o oceny użytkowników. Skoro klikam "Pokaż wszystkich oceniających", to rozumie się samo przez się, że chcę zobaczyć wszystko :)
Użytkownik: Izzy 29.09.2010 14:14 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Czy nie możnaby wyszukiwać książek wg literatury danego kraju np. literatura szwedzka? Bardzo by mi się przydala taka funkcja. Czasami chcę zobaczyć co nowego wydano z danego kraju i kto czyta taką literaturę. Teraz trzeba znać tytul konkretnej książki, żeby czegoś się dowiedzieć.
Użytkownik: KasiaFu 01.10.2010 17:03 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy nie możnaby wyszukiwa... | Izzy
Tak! Świetny pomysł. Podpisuję się pod nim obiema rękami.
Użytkownik: mamzelka 27.12.2010 12:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Czy nie możnaby wyszukiwa... | Izzy
Też o tym myślałam, podpisuję się pod tą propozycją!
Użytkownik: iste 01.10.2010 13:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
A wiecie czego mi brakuje? Takiego przycisku/linku "do góry" pod każym postem czy też na dole strony.
Ja wiem, że można na klawiaturze "Crt-Home" i efekt będzie ten sam ale czasami operuje tylko myszka jak czytam forum i wtedy odczuwam brak takiej możliwości :)

Jak się powtarzam to przepraszam ale jakoś nigdzie nie widziałam takiego pomyslu ;)
Użytkownik: iste 06.10.2010 18:39 napisał(a):
Odpowiedź na: A wiecie czego mi brakuje... | iste
Widze, że jestem osamotniona w swojej propozycji :)
Trudno.
Użytkownik: JoShiMa 04.11.2010 20:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Widze, że jestem osamotni... | iste
Nie jesteś:) Też bym lubiła taką opcję.
Użytkownik: Natii 04.11.2010 20:52 napisał(a):
Odpowiedź na: Widze, że jestem osamotni... | iste
Mnie też by ułatwiła życie. :-)
Użytkownik: zagadka 05.10.2010 20:56 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Nie wiem, gdzie powinnam to napisać, więc może tu. Czy dało by się tak zrobić, żeby po kliknięciu na link do innej strony w biblionetce, ta strona otwierała się w nowym oknie, a nie w tym, w którym jest biblionetka? Nie znam się na tym dokładnie, ale wydaje mi się, że to nie jest kwestia ustawień ma moim komputerze, bo na innych stronach nie mam tego problemu, tylko tu.
Użytkownik: Virvien 05.10.2010 21:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie wiem, gdzie powinnam ... | zagadka
Hmmm, u mnie da się to ustawić w opcjach przeglądarki. Może po prostu klikaj prawym przyciskiem myszy na link i zaznaczaj "Otwórz w nowym oknie" lub "...karcie". Ale zależy, jaką masz przeglądarkę (ja mam tak w Mozilli).
Użytkownik: zagadka 06.10.2010 18:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Hmmm, u mnie da się to us... | Virvien
Właśnie chciałabym uniknąć klikania prawym przyciskiem myszy ;) Wszędzie indziej otwiera się w nowym oknie normalnie po kliknięciu lewym i odruchowo robię tak samo w biblionetce i tylko tutaj otwiera się w tej samej karcie. Sprawdziłam ustawienia przeglądarki i tam jest wszystko dobrze, także problem musi w czymś innym tkwić.
Użytkownik: Episodex 06.10.2010 13:26 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie wiem, gdzie powinnam ... | zagadka
Chodzi o to, żeby linki do innych stron niż BiblioNETka otwierały się w nowym oknie? To można zrobić i nawet trzeba :). Ale jeśli chodzi o to, żeby wszystkie linki w serwisie otwierały się w nowym oknie to by była masakra ;). W większości nowych przeglądarek naciśnięcie linka środkowym przyciskiem myszy powoduje jego otwarcie w nowym oknie/zakładce szybko i wygodnie :).
Użytkownik: zagadka 06.10.2010 18:08 napisał(a):
Odpowiedź na: Chodzi o to, żeby linki d... | Episodex
No oczywiście, że chodzi tylko o linki do innych stron ;) A tak przy okazji to czy nie ma funkcji edytowania własnych komentarzy czy ja jej nie widzę?
Przydałaby mi się w tej chwili, bo zupełnie niepotrzebnie odpowiedziałam Makraucheni, nie zauważywszy Twojej wiadomości wcześniej.
Użytkownik: Admin 06.10.2010 18:13 napisał(a):
Odpowiedź na: No oczywiście, że chodzi ... | zagadka
Czasem na portalach jest tak że można jeszcze przez 2 minuty po dodaniu coś z komentarzem zrobić.
Użytkownik: cvn 03.11.2010 12:05 napisał(a):
Odpowiedź na: Czasem na portalach jest ... | Admin
Nie chciałabym dla takiego szczegółu zaczynać nowego tematu, więc wpisuję tu.

Otworzyłam Polecanki, a tam tekst:

"Oto książki, które według systemu mogą Ci się spodobać.

W kolumnie "Zaufanie" znajduje się liczba, która oznacza, na ile system jest pewien swojej rekomendacji. Im ta liczba jest większa, tym lepiej. Jeśli znajdują się tam same małe liczby (np. < 30%), to może to oznaczać, że albo oceniłeś(aś) zbyt mało książek, albo w systemie nie ma żadnych użytkowników, którzy czytają książki podobne do Ciebie.

Aby dowiedzieć się, dlaczego system polecił Ci daną książkę, kliknij na link w kolumnie "zaufanie". Ostatnia kolumna tabeli umożliwia ocenę książki i rekomendacji. Możesz tam wskazać ocenę książki, jeśli już ją czytałeś(aś) [ 1-6 ] lub zaznaczyć, że książka wydaje Ci się interesująca [ :-) ], albo Cię nie interesuje [ :-( ]. Im ta liczba jest większa, tym lepiej. Jeśli znajdują się tam same małe liczby (np. < 30%), to może to oznaczać, że albo oceniłeś(aś) zbyt mało książek, albo w systemie nie ma żadnych użytkowników, którzy czytają książki podobne do Ciebie".

Proszę zwrócić uwagę na końcówki drugiego i trzeciego akapitu - w trzecim akapicie fragment:

"Im ta liczba jest większa, tym lepiej. Jeśli znajdują się tam same małe liczby (np. < 30%), to może to oznaczać, że albo oceniłeś(aś) zbyt mało książek, albo w systemie nie ma żadnych użytkowników, którzy czytają książki podobne do Ciebie"

jest mylnie powtórzony.

Pozdrawiam :-)
Użytkownik: Kov 06.10.2010 15:58 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Mam taką myśl.
Na stronie autora, w opcjach segregowania według średniej ocen, alfabetycznie etc., można by dodać jeszcze jedną możliwość - sortuj według % polecenia.
Duży byłby to kłopot? Bo mniemam, że nie tylko ja bym z tego korzystał ;)
Użytkownik: nutinka 06.10.2010 17:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Mam taką myśl. Na stroni... | Kov
Fakt, mogłoby się przydać.
Mnie się jeszcze marzy, żeby przy sortowaniu wg cykli pokazywała się średnia ocen. Tego mi bardzo brakuje.
Użytkownik: iste 05.11.2010 11:34 napisał(a):
Odpowiedź na: Fakt, mogłoby się przydać... | nutinka
Uważam, że oba pomysły są trafione;) Jestem za !!!
Teraz trzeba kilka razy sortowac książki żeby dostać wszystkie interesujace informacje ...
Użytkownik: JoShiMa 04.11.2010 20:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Polecanki długo się wczytują nawet jeśli nic się nie zmieniło w ocenach usera. Tymczasem jest to jedyna (o ile mi wiadomo) możliwość podejrzenia książek ocenionych "uśmiechniętą buźką). Książki oznaczone przez usera "smutną buźką" są w książkach ocenionych i tam można je podejrzeć. Może by tak zrobić gdzieś zakładkę w której można by oglądać tylko te książki, które oznaczyło się uśmiechniętą buźką. To by znacznie ułatwiało planowanie zakupów oraz zamawianie prezentów gwiazdkowych :)
Użytkownik: tayemna 07.01.2011 15:18 napisał(a):
Odpowiedź na: Polecanki długo się wczyt... | JoShiMa
Witajcie. Czytałam większość wypowiedzi z propozycjami, przyznaję bez bicia, że nie wszystko bo baaardzo dużo ich, więc nie jestem pewna, czy moja sugestia już wcześniej nie padła.
Nie wiem jak Wam, ale mnie bardzo by się przydało coś takiego jak "Ulubieni autorzy" - taka zakładka jak "Moje oceny" na przykład.
Wchodząc w autorów nie musiałabym wpisywać w wyszukiwarce ulubionego autora, kiedy chcę zajrzeć do niego. :)
Mogłoby to być w miejscu, gdzie jest tak zwany "Narzędnik" - są tam opcje "Dodaj książkę tego autora", "Zgłoś błąd" i "Szukaj w Google".
Ponadto bardzo fajna byłaby też możliwość "obserwowania autora" - mam na myśli to, czy doszła jakaś książka do niego, lub temat o jego twórczości, cokolwiek. :)
Pozdrawiam i niech książki będą z Wami! ;)
Użytkownik: jakislogin 12.01.2011 20:40 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
A ja mam pytanie - dlaczego nie można przeglądać w katalogu nagród literackich? (jeżeli można to proszę o wyprowadzenie mnie z błędu)
Np. na takiej samej zasadzie jak serie wydawnicze, albo w jakiejkolwiek innej formie. Oczywiście wszystko można znaleźć na wiki i google, ale wydaje mi się, że dużo wygodniej byłoby mieć podane wszystko na jednej stronie.
Użytkownik: gosiaw 13.01.2011 09:49 napisał(a):
Odpowiedź na: A ja mam pytanie - dlacze... | jakislogin
Masz rację, na razie nie można w BiblioNETce wyszukać nagród, jakie autor zdobył.

Chodzi Ci o to, żeby na stronie autora była lista nagród? Najlepiej wraz z informacją, w którym roku nagroda została przyznana, zapewne. I linkiem do książki, za którą nagrodę otrzymał, ewentualnie.
Częściowo taką informację BiblioNETka posiada - przy wielu książkach czy autorach są w uwagach informacje o nagrodach. Ale faktycznie nie idzie tego wyszukać w prosty sposób.

To jest w zasadzie niezły pomysł, moim zdaniem, ale wymaga pracy od strony programistycznej. Na początek. A potem obsługi ze strony katalogowych korektorów i administratorów. To drugie wchodziłoby chyba w grę, natomiast pierwsze to nie wiem. (Wiele zależy na pewno od ilości biblionetkowych opiekunów. :))
Użytkownik: benten 13.01.2011 11:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Masz rację, na razie nie ... | gosiaw
Pomysł fantastyczny, jestem zwolennikiem jak największej ilości informacji na jeden temat zebranych w jednym miejscu. Ale moim zdaniem, w tej fazie rozwoju biblionetki wprowadzi tylko bałagan:
- zauważyłam, że znacznemu procentowi dodających nie chce się nawet wyszukać takich informacji o książce jak rok wydania czy seria wydawnicza. Czasem nawet nie chce im się dodać książki jako cyklu czy języka oryginału, jeśli jest bardziej orientalny. Przy tym wszystkim wyobraźcie sobie, jaką informację o nagrodzie doda ktoś taki- niepełną, niesprawdzoną, a przy najczęściej nagradzanych autorach, może nawet powtarzającą się (bo nie przyjdzie mu do głowy sprawdzić, czy dziesięć pozycji niżej ta nagroda już się znalazła).

Może zamiast od razu od nagród warto zacząć od czegoś bardziej podstawowego, również żeby użytkownicy przyzwyczaili się do zmian i rozbudowy na stronie autora. Ja bym proponowała zacząć od umieszczenia informacji o latach życia autora i miejscu jego pochodzenia czy obywatelstwo. Wydaje się często oczywiste, ale człowiek może się pomylić. Ostatnio np moja bardzo oczytana koleżanka wyraziła wątpliwości czy Kundera jeszcze żyje, co kilka osób wprowadziło w błąd. Ze wstydem muszę przyznać, że łącznie ze mną, bo sama nie byłam pewna.
A kraj urodzenia to niekoniecznie to samo co oryginalny język, w jakim książka została napisana, więc często po tym też nie można mieć pewności
Użytkownik: mchpro 16.01.2011 14:39 napisał(a):
Odpowiedź na: Pomysł fantastyczny, jest... | benten
Większość informacji wymienionych przez Ciebie zawiera Wikipedia, a linki do hasła w Wikipedii poświęconego autorowi w B-NETce już są.
Użytkownik: benten 23.01.2011 14:07 napisał(a):
Odpowiedź na: Większość informacji wymi... | mchpro
Tak. Mój post nie był tyle propozycją dodania tych rzeczy, co miał na celu wykazanie, że moim zdaniem, dodawanie nagród do autora jest na razie zbędne.
Użytkownik: Legion 23.01.2011 14:02 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Moim zdaniem mogłaby zostać dodana możliwość segregowania książek cyklami i seriami tematycznymi w ramach serii wydawniczej. Wprawdzie niektóre pozycje by się pewnie powtórzyły w więcej niż jednym cyklu, ale i tak funkcjonalność posortowania na przykład serii tematycznej "Forgotten Realms" byłaby jak mi się wydaje w tego typu przypadkach (kiedy nie ma możliwości sortowania według numeru tomu) dość praktyczna.
Użytkownik: puciol 13.02.2011 22:38 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Możliwość dodania w polu 'Twoja ocena' czegoś w stylu 'Przeczytałem(am), nie oceniam'. Po prostu nie chcę oceniać pozycji, a chcę mieć spis przeczytanej literatury.
Użytkownik: Bibliomisiek 18.02.2011 10:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Zastanawiam się, czy edycja książki w schowku ("Ta książka znajduje się w Twoim schowku: [Edytuj [Usuń]")nie powinna wylądować w Narzędniku - tam jest jej dodawanie do schowka, tam też powinna chyba być edycja...
Użytkownik: jakozak 18.02.2011 11:01 napisał(a):
Odpowiedź na: Zastanawiam się, czy edyc... | Bibliomisiek
Czemu nie. Ale - jeśli można prosić - właśnie "Ta książka znajduje się w twoim schowku", a nie na przykład "Sprawdź, czy ta książka znajduje się w Twoim schowku".
Użytkownik: dtldarek 20.02.2011 18:54 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Absurdalnie skrócona fabuła
(pierwszy raz spotkałem się z tym na www.shelfari.com).

Miałoby to być jednozdaniowe (<150 znaków) skrócenie fabuły utworu. Często ciężko jest przekopać się przez ileś recenzji, a wyświetlanie czegoś takiego na samej górze byłoby bardzo pomocne (szczególnie jeżeli ma się dłuuugą listę pozycji do przejrzenia). Oczywiście istnieją książki, które nie poddają się takiemu opisowi, wtedy pole pozostawałoby puste lub miało ustawiane jakąś konkretną, z góry ustaloną wartość.

Możliwe też, że dla książek, które nie mają żadnego opisu, znaleźliby się ludzie, którzy nie mają ochoty napisać całej recenzji, ale chciałoby im się wprowadzić taki właśnie opis.

Streszczenie owo często musiałoby być wielokrotnie poprawiane, gdyż niesłychanie trudno jest w jednym zdaniu zawrzeć istotę książki. Ale między innymi o to chodzi, aby takie podsumowanie, siłą czytelników i redakcji powstawało. Ile razy trafiliście na recenzję (lub wręcz ich cały stos pod pojedynczą książką), która była tak rozwodniona, że mało co faktycznie mówiła o samym dziele?
Użytkownik: jakislogin 23.02.2011 11:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Absurdalnie skrócona fabu... | dtldarek
To już chyba lepsze były by tzw tagi, ale raczej nie pasowałoby to do konwencji serwisu.

A co do:
"Streszczenie owo często musiałoby być wielokrotnie poprawiane, gdyż niesłychanie trudno jest w jednym zdaniu zawrzeć istotę książki."
to przemyśl to jeszcze.
Użytkownik: jakislogin 23.02.2011 11:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Nie wiem czy tego już ktoś nie proponował - priorytety w schowku. Ewentualnie możliwość personalnego dostosowania jego układu (ilość kategorii, nazwy). Powodów nie będę przytaczać, bo są one oczywiste.
Użytkownik: gosiaw 23.02.2011 11:05 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie wiem czy tego już kto... | jakislogin
Chyba ktoś proponował i chyba Kret odpowiadał. Można wykorzystać notę i tam wpisać priorytety. A potem wg noty sortować.
Nie próbowałam z tego korzystać jednak i nie wiem czy to spełni oczekiwania.
Użytkownik: jakislogin 23.02.2011 11:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Chyba ktoś proponował i c... | gosiaw
Dzięki za szybką odpowiedź, to może ja jeszcze zawnioskuję o tuning FAQ.
Użytkownik: norge 25.02.2011 19:23 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie wiem czy tego już kto... | jakislogin
Jeszcze nigdy nie zgłaszałam próśb o nowe funkcje w BN. Teraz bardzo, bardzo proszę o możliwość własnej edycji/konfiguracji schowka, tak aby można było tworzyć dla siebie nowe zbiory i podzbiory książek poszukiwanych. Żeby była możliwość własnego ich nazywania, tak według pojawiających się potrzeb.

Ten podział, który jest obecnie w ogóle mi nie odpowiada. Ja bym chciała miec na przykład zbiór literatury polskiej do przeczytania, zbiór prewersalek, zbiór książek możliwych do wypożyczenia w bibliotece, zbiór książek, które muszę kupić itd. itd.
Użytkownik: jakozak 25.02.2011 21:08 napisał(a):
Odpowiedź na: Jeszcze nigdy nie zgłasza... | norge
Popieram Dianę.
Użytkownik: Jenek 06.04.2011 20:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Nie bardzo mam ochotę czytać wszystko, więc nie wiem czy ktoś to już proponował. Ale do opcji "obserwuję" można by dodać autorów tak aby być poinformowanym o tym gdy pojawi się jakaś nowa książka jednego z naszych ulubionych pisarzy :) Najlepiej z opcją powiadamiania na maila/stronie głównej biblionetki.
Użytkownik: jakozak 12.04.2011 12:21 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie bardzo mam ochotę czy... | Jenek
Była kiedyś propozycja, żeby było w schowku miejsce na obserwowanie autorów, ale padła.
Użytkownik: Kov 12.04.2011 13:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Była kiedyś propozycja, ż... | jakozak
A szkoda, że propozycja ta upadła. Nie pogardziłbym taką możliwością.
Użytkownik: gosiaw 12.04.2011 13:35 napisał(a):
Odpowiedź na: A szkoda, że propozycja t... | Kov
Dlaczego zaraz upadła? Po prostu na razie nie doczekała się realizacji. Też żałuję. :)
Użytkownik: jul987 23.04.2011 21:00 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Nie wiem, czy użytkownicy się ze mną zgodzą, ale może można by potraktować nagrody przyznawane książkom na zasadach serii? Chciałabym pooglądać książki nagrodzone Nike, a nie jestem w stanie sobie ich wyświetlić wszystkich razem.
Użytkownik: paren 23.04.2011 21:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie wiem, czy użytkownicy... | jul987
Książki, które otrzymały nagrodę Nike są zebrane tutaj: Nagroda literacka Nike
Użytkownik: gosiaw 24.04.2011 08:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie wiem, czy użytkownicy... | jul987
Pomysł nawet pojawił się parę postów wyżej. :) Mnie się on dosyć podoba.
Użytkownik: bogna 24.04.2011 09:55 napisał(a):
Odpowiedź na: Pomysł nawet pojawił się ... | gosiaw
Mnie też się podoba. Widziałabym tu dwa okienka... nazwa nagrody i rok przyznania (coś na zasadzie nr tomu w seriach).
Użytkownik: jul987 24.04.2011 10:42 napisał(a):
Odpowiedź na: Mnie też się podoba. Widz... | bogna
Jejku, rzeczywiście, wydawało mi się, że przeglądam temat regularnie, ale nie zauważyłam tego. W takim razie jestem za :)
Użytkownik: paren 24.04.2011 13:49 napisał(a):
Odpowiedź na: Mnie też się podoba. Widz... | bogna
Pomysł uzupełnienia informacji na stronie książki o nazwę nagrody i rok jej przyznania mnie też się podoba. :-)
Użytkownik: Kov 24.04.2011 01:43 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Mnie od jakiegoś już czasu męczy, by zgłosić taką propozycję:
Na stronie książki dodać informację o tym, czy książka jest zekranizowana. Byłaby to wygodna wiadomość, czy książkę po przeczytaniu możemy od razu "obejrzeć" jeśli nie wiemy o filmowej adaptacji. Mogłoby to być w prostej formie jak to:
Ekranizacja: Tak/Nie
lub też w formie linku do filmwebu czy też do imdb. Oczywiście niosłoby to ze sobą masę uzupełniania i zanim by to osiągnęło odpowiedni odsetek minęłoby sporo czasu ale pojawia się pytanie: a właściwie dlaczego nie? Chyba każdy lubi sobie obejrzeć to co przeczytał :)
Użytkownik: janmamut 24.04.2011 02:12 napisał(a):
Odpowiedź na: Mnie od jakiegoś już czas... | Kov
A dlaczego wyróżniać akurat tę formę psucia książki? Sam, choćby w ramach obalania dużego kwantyfikatora, uważałbym za bardziej wartościową statystykę liczby egzemplarzy zalanych kawą, upaćkanych majonezem czy pogryzionych przez psy.

Poza tym, czy np. niemy film Meliesa jest ekranizacją książki Verne'a? Lub łatwiej: czy "Stalker" jest ekranizacją "Pikniku na skraju drogi"? Ja bym w obu przypadkach odpowiedział, że nie.
Użytkownik: Marylek 24.04.2011 07:26 napisał(a):
Odpowiedź na: Mnie od jakiegoś już czas... | Kov
"Chyba każdy lubi sobie obejrzeć to co przeczytał :)"

Nie każdy. Ja nie lubię. A szerzej - nie lubię, nawet bardzo nie lubię, gdy ktoś - na przykład reżyser filmowy - zabiera mi moje wyobrażenie wyglądu bohaterów, wnętrz czy krajobrazów.
Użytkownik: misiak297 24.04.2011 07:39 napisał(a):
Odpowiedź na: Mnie od jakiegoś już czas... | Kov
A przecież każdy może sobie wpisać tytuł na filmwebie, prawda?
Użytkownik: asbb 24.04.2011 09:04 napisał(a):
Odpowiedź na: A przecież każdy może sob... | misiak297
Wpisać można, ale ani ekranizacja nie musi nosić tytułu książki, ani film pod takim samym tytułem nie musi mieć nic wspólnego z książką…
Użytkownik: misiabela 24.04.2011 13:47 napisał(a):
Odpowiedź na: Mnie od jakiegoś już czas... | Kov
Całkiem fajny pomysł. Jeśli ktoś nie lubi filmowych wersji przeczytanych książek, to nie obejrzy, a jeśli ktoś lubi, to w ten sposób się dowie, że takowe istnieją, bo tytuły nie zawsze są zgodne.
Użytkownik: sanya 24.04.2011 22:14 napisał(a):
Odpowiedź na: Całkiem fajny pomysł. Jeś... | misiabela
Jest prostszy sposób - wpisać nazwisko autora w IMDB - będzie wymieniony jako autor podstawy scenariusza (nawet, jeśli film jest bardzo luźną interpretacją).
Użytkownik: misiabela 25.04.2011 10:06 napisał(a):
Odpowiedź na: Jest prostszy sposób - wp... | sanya
Pewnie się wykażę totalną ignorancją, ale co to jest IMDB???
Poza tym, chciałabym móc to sprawdzać tu, w Biblionetce, przy danej książce, a nie wchodzić jeszcze w inne miejsca. No chyba że IMDB jest gdzieś tutaj ;-)
Użytkownik: sanya 25.04.2011 11:20 napisał(a):
Odpowiedź na: Pewnie się wykażę totalną... | misiabela
http://www.imdb.com/ - największa baza filmów w sieci
co do ekranizacji to np. http://www.imdb.com/name/nm0797197/#writer

Wg mnie dodawanie filmów do BiblioNETki to będzie mieszanie przeznaczenia portalu, poza tym to jest skomplikowane. Czy ekranizacja jako serial też będzie wpisana? Co jeśli tylko jeden odcinek serialu a inne są oparte na innych książkach?
Czy chcesz np. przy Sherlocku Holmesie umieszczać taaaaką listę: http://www.imdb.com/name/nm0236279/ ? Co jeśli jest film wykorzystujący postać, ale nie oparty na konkretnej powieści jak wiele "ekranizacji" Arthura Conana Doyle'a?

Uważam, że to niepraktyczne i tylko zaśmieci BiblioNETkę, ale oczywiście zdecyduję użytkownicy i admini.
Użytkownik: misiabela 25.04.2011 13:59 napisał(a):
Odpowiedź na: http://www.imdb.com/ - na... | sanya
Tak, ja też myślałam raczej tylko o tym, co napisał Kov: ekranizacja: tak / nie. I wtedy już można sobie dalej szukać. Ale oczywiście, jak ktoś szuka takich informacji, to i tak je znajdzie :-)
Użytkownik: mchpro 28.04.2011 09:35 napisał(a):
Odpowiedź na: Mnie od jakiegoś już czas... | Kov
A może coś takiego:
Filmowe adaptacje książek
Użytkownik: Cassin89 26.04.2011 19:38 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Przepraszam, że tutaj o to pytam :
przez jaki czas trzeba być już użytkownikiem aby móc założyć nowy temat na forum ?
Użytkownik: gosiaw 27.04.2011 22:15 napisał(a):
Odpowiedź na: Przepraszam, że tutaj o t... | Cassin89
Wydaje mi się, że miesiąc, ale niestety nie mam pewności. :(
Użytkownik: jul987 29.05.2011 20:50 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Wracam z kolejną propozycją :) Od dłuższego czasu przy określaniu kategorii książek brakuje mi możliwości zaznaczenia więcej niż jednej opcji, np. dodawana książka może jednocześnie być popularnonaukowa i geograficzna np., albo należeć do polskiej klasyki i coś jeszcze. W gatunku brakuje mi bardzo literatury podróżniczej. Czy to niemożliwe, żeby go dodać? I często się zastanawiam, co właściwie obejmuje klasyka polska - często widzę, że są tak określane starsze polskie książki, bez względu na treść i na tej podstawie ja też zaczęłam tak wybierać przy dodawaniu książek, ale mnie to niepokoi. Czy mamy się kierować kanonem rozpoznawalności danej książki? I też zastanawiałam się, czytelnicy często szukają więcej książek z danego gatunku, np. literatury przygodowej. Ale nie można przejść kliknięciem do listy, która by pokazywała książki tak zaklasyfikowane, gdyby była możliwa taka opcja, czytelnicy mieliby dużo większą wygodę dla wyszukiwania książek, gdyż na forum nie wszyscy wchodzą. Czy coś z tego byłoby możliwe? :)
Użytkownik: gosiaw 30.05.2011 11:03 napisał(a):
Odpowiedź na: Wracam z kolejną propozyc... | jul987
Przypisywanie książek do więcej niż jednej kategorii jest mocno problematyczne. Tego więc na razie na pewno nie będzie. Ale jest pewna dobra wiadomość. Wkrótce pojawią się tagi (są w fazie końcowych uzgodnień i testów) i przy pomocy tagów spróbujemy nieco złagodzić problem klasyfikacji książek. Zobaczymy jak to się sprawdzi w praktyce.

A jakich jeszcze kategorii brakuje?
Potrzebę stworzenia nowej kategorii na książki podróżnicze sama odczuwam, bo wg mnie umieszczanie ich np. w geografii jest średnio sensowne. Większość pewnie dość dobrze pasuje do biografii/autobiografii/pamiętnika, ale to też jest nie to. Tylko wtedy pewnie trzeba by było podzielić całe Hobby na mniejsze kategorie. Jakie więc są jeszcze propozycje. Nie tylko dotyczące hobby. Nie obiecam, że życzenia zostaną spełnione, zwłaszcza, że ode mnie to średnio zależy, ale może jakieś zmiany będą możliwe. :)
Użytkownik: jul987 31.05.2011 12:30 napisał(a):
Odpowiedź na: Przypisywanie książek do ... | gosiaw
Co mi przychodzi do głowy to lit. podróżnicza, a oprócz niej korespondencja, jakoś ciężko to zaliczyć do biografii lub historii, jeśli np. autorzy rozmawiają na inny temat niż wydarzenia współczesne. Jeszcze zastanawiałam się, czy oprócz biografii itd. można dodać kategorię "wspomnienia"? Biografia skupia się na czyimś życiu, auto- na swoim, pamiętnik też za bardzo nie pasuje, kiedy ktoś opisuje środowisko na zasadzie gawędy, a nie usystematyzowanych zapisków. Tak mi się wydaje :).
Użytkownik: jakislogin 16.06.2011 16:33 napisał(a):
Odpowiedź na: Co mi przychodzi do głowy... | jul987
Też mam z tym problem.
Dla mnie bardzo pomocne jest wyszukiwanie po seriach wydawniczych - np. Terra Incognita. Nie załatwia to sprawy, ale polecam spróbować.
Użytkownik: jakislogin 16.06.2011 16:30 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
A czy dałoby się zmodyfikować zakres tytułów branych pod uwagę podczas polecania? Gust i zainteresowania z czasem się zmieniają, w związku z czym, myślę że wyniki polecanek dla niektórych mogą być przyczyną frustracji.
Jak na razie jedyne co można z tym zrobić to odhaczyć niepożądane książki jako nieprzeczytane. Czy są jakieś szanse na to żeby coś się zmieniło w tym zakresie?
Użytkownik: yarekop 02.07.2011 18:39 napisał(a):
Odpowiedź na: Właściwie mam jeden pomys... | jul987
Dopiero zaczynam zabawe z BiblioNetka, a juz na samym poczatku rzuca sie w oczy brak okładek ksiązek..
Czy da sie cos z tym zrobic? :)
Dodajac ksiazke, kazdy moglby odrazu dodac jej okladke.
A pozniej weryfikacja czy sie zgadza autor i tytul..
Użytkownik: yarekop 02.07.2011 18:41 napisał(a):
Odpowiedź na: Dopiero zaczynam zabawe z... | yarekop
Cóż, może jeszcze możliwość edytowania postów? :)
Cobym nie musiał się wstydzić przez brak ogonków? :)
Użytkownik: mafiaOpiekun BiblioNETki 02.07.2011 18:46 napisał(a):
Odpowiedź na: Dopiero zaczynam zabawe z... | yarekop
Ale czasem jedna książka ma kilka, jak nie kilkanaście wydań i może mieć kilkanaście różnych wydań. Co w tym przypadku, dodać którąś losowo, czy dodawać wszystkie? Tylko ile miejsca na serwerach by to zajęło przy tylu tysiącach dodanych tytułów? Nie jestem informatykiem, więc się nie znam, ale czy nie byłby to problem?

:)
Użytkownik: yarekop 02.07.2011 19:07 napisał(a):
Odpowiedź na: Ale czasem jedna książka ... | mafiaOpiekun BiblioNETki
Hmm, masz rację.
Ale to tak samo jak z filmami. Każdy film ma kilka wersji plakatu reklamowego. Na filmwebie umieszcza się jako główny jeden wybrany (nie wiem na podstawie jakiego kryterium), a resztę wrzuca się w katalog "plakaty"...
Użytkownik: mafiaOpiekun BiblioNETki 02.07.2011 19:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Hmm, masz rację. Ale to ... | yarekop
Nie znam statystyk, ale obawiam się, że okładek może być więcej.:)
Chociaż nie upieram się, że tak jest na pewno.

Chociaż chyba kiedyś o tym już było na forum.
Użytkownik: agatatera 02.07.2011 19:14 napisał(a):
Odpowiedź na: Nie znam statystyk, ale o... | mafiaOpiekun BiblioNETki
Jeżeli mogę dorzucić trzy grosze, to powiem, że do niczego nie jest mi to potrzebne. Jak chcę zerknąć na okładkę, to przecież w wielu wypadkach jest okładka z księgarni, a jeżeli nie, to internet stoi otworem. Ale są to przypadki bardzo rzadkie, bo nie o okładki mi tutaj chodzi. A każdy pierdołek dodawany do karty książki powoduje jej mniejszą czytelność + wolniejsze ładowanie.

No chyba, że większość osób bez tego żyć nie może, to wtedy zaakceptuję głos większości :)
Użytkownik: mafiaOpiekun BiblioNETki 02.07.2011 19:16 napisał(a):
Odpowiedź na: Jeżeli mogę dorzucić trzy... | agatatera
Mi też okładki przy książkach nie są potrzebne. :)
Interesuje mnie książka, a nie okładka. Choć okładka czasem może przyciągnąć uwagę, to się zdarza. Nie raz i nie dwa. :)
Użytkownik: marjory23 02.07.2011 19:26 napisał(a):
Odpowiedź na: Jeżeli mogę dorzucić trzy... | agatatera
Zgadzam się całkowicie z Tobą. Obrazki, okładki itd. są dla mnie zbędne. Jeżeli jednak kiedyś się pojawią, to ja proszę o możliwość ich wyłączenia w ustawieniach profilu. Na razie wystarcza mi autor, tytuł i ciekawa recenzja.
Użytkownik: benten 02.07.2011 21:10 napisał(a):
Odpowiedź na: Zgadzam się całkowicie z ... | marjory23
Też się z Wami zgadzam. Zwłaszcza, że kiedy jeszcze korzystałam z portalu nakanapie była tam opcja dodawania okładek. Większość osób robiła to niedokładnie, albo nie robiła w ogóle. Poza tym mnogość okładek może wprowadzić błąd i wprowadzi się do systemu kilka wersji tej samej książki.
Patronaty Biblionetki
Biblionetka potrzebuje opiekunów
Recenzje

Użytkownicy polecają:

Redakcja poleca: