Dodany: 18.08.2014 21:51|Autor: emik84

Patriotyzm

Mieszkamy w przepięknym kraju ze wspaniałą, choć burzliwą historią oraz bogatymi tradycjami. Tego właśnie powinniśmy uczyć nasze dzieci, tak by od najmłodszych lat były dumne, że są Polakami. Sposobów na to jest kilka. Można np. sięgnąć po znakomitą książkę Marcina Przewoźniaka pt. „Poradnik małego patrioty”. Skierowana jest ona do małych - bo już od szóstego roku życia - dzieci. Informacje, jakie zawiera przybliżą maluchom najważniejsze fakty historyczne oraz typowo geograficzne związane z naszym krajem, istotę patriotyzmu, nasze narodowe symbole, strukturę państwa oraz wiele innych ciekawostek związanych z Polską.

Wachlarz wiadomości, jak widać, bardzo szeroki. Informacje nie są ogólnikowe, wręcz przeciwnie - naprawdę szczegółowe i jest ich dużo. Dzięki temu właśnie książka może towarzyszyć dzieciaczkom przez długie szkolne lata. Jest też pełna map, fotografii czy tabel. Nie brakuje w niej oczywiście wielobarwnych ilustracji uprzyjemniających dzieciom zdobywanie wiedzy. Myślę, że stanowi całość raczej przystępną.

Książka na pewno nie jest monotonna ani nudna. Na jej kartach dzieje się bowiem dużo, aczkolwiek wszystko zostało sprytnie poukładane i ma swoją kolejność. Publikacja jest zatem dla dzieci bardzo atrakcyjna. Temat natomiast, jaki porusza - niezwykle ważny i bliski każdemu z nas.

Zachęcam więc do zwrócenia uwagi na prezentowaną pozycję. Myślę nawet, że taka książka wręcz powinna znaleźć się na półce biblioteczki każdego małego Polaka.

Polecam.

[Recenzja została opublikowana również na moim blogu]