Dodany: 17.08.2014 11:13|Autor:

"Nakręcana dziewczyna"

Zdobywczyni Hugo, Nebula, Locus 2010.

"To najbardziej oczekiwana powieść fantastyczna roku. Bacigalupi czerpie pomysły ze swoich wielokrotnie nagradzanych opowiadań i je rozwija, badając je głębiej i dokładniej niż dotąd. Wyniki są imponujące. Już nigdy nie da się patrzeć na przyszłość tak samo, jak przedtem".

C. C. Finlay, autor serii "Traitor to the Crown"

"Od Czasów «Neuromancera», pioniera cyberpunku i klasyka tego nurtu, żadna powieść nie podekscytowała czytelników fantastyki tak bardzo, jak «Nakręcana dziewczyna» Paolo Bacigalupiego. Uważniejsi rozpoznają w tej znakomitej opowieści wpływy Cordwainera Smitha, J. G. Ballarda, Philipa K. Dicka, Williama Gibsona, China Mieville'a, a nawet, niewykluczone, Margaret Atwood [...] Bacigalupi jest pisarzem, którego przyszłą karierę należy dokładnie śledzić. Ale nie trzeba czekać przyszłości, by rozkoszować się mrocznymi i skomplikowanymi klimatami «Nakręcanej dziewczyny»".

"Publishers Weekly"

"Pompa numer sześć"

"Nie cierpię go. Pojawia się znikąd, pisze jak szalony anioł, zgarnia nagrody i wytrąca nas, starych wyjadaczy, z równowagi opowieściami o czymś, co jeszcze nie przyszło nam do głowy (na przykład ten głupi biopies!). A do tego jest młody i przystojny. Dobrze, że chociaż nazwisko ma nie do wymówienia".

Terry Bisson, autor "Numbers don't lie" i "Greetings"

"Paolo Bacigalupito, najlepszy autor opowiadań, jaki pojawił się w ciągu ostatniego dziesięciolecia. To Ted Chiang nowego milenium. W niezapomniany sposób potrafi połączyć piękny styl, wstrząsające obrazowanie i szokujące pomysły".

Robert J. Sawyer, laureat Hugo za powieś "Hominidzi"

[MAG, 2011]