Dodany: 13.08.2014 21:20|Autor:

Książka: Odmieniec
Gregory Philippa
Notę wprowadził(a): margines

Pierwszy tom nowego cyklu królowej fikcji literackiej.

„Luca nie mógł oderwać oczu od tej dziewczyny, która skryła przed nim twarz, by nie wiedział, jak wygląda. W złotym blasku wschodzącego słońca spojrzał na nią i po raz pierwszy ujrzał ciemnobłękitne oczy pod brązowymi brwiami, prosty, idealnie kształtny nos i ciepłe, kuszące usta.
Brat Piotr podszedł do nich, a Luca zauważył też zakrwawione ręce ksieni i uświadomił sobie, że była potworem, pięknym potworem, najgorszą istotą między niebem a piekłem: upadłym aniołem”.

Koniecznie przeczytaj książki w serii „Poza czasem”.

Philippa Gregory, z wykształcenia historyk, była już znaną pisarką, gdy zaciekawiła się losami Tudorów i napisała książkę „Kochanice króla”, która przyniosła jej międzynarodową sławę. W ekranizacji powieści wystąpiły Natalie Portman i Scarlett Johansson.

Gregory jest też autorką innych bestsellerów, osadzonych w czasach Tudorów, oraz cyklu, który stał się podstawą serialu telewizyjnego „The Cousins' War”.

„Odmieniec” to pierwszy tom serii „Zakon Ciemności”, której akcja rozgrywa się w średniowiecznej Europie.

Jest rok pański 1453 i wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że nadciąga koniec świata.

Siedemnastoletnia Izolda zostaje zamknięta w klasztorze, aby nie mogła dochodzić swoich praw do spadku po zmarłym ojcu.

Kiedy zakonnice, nad którymi sprawuje pieczę jako przełożona, zaczynają lunatykować i zdradzać oznaki obłędu, do opactwa Lucretili przybywa młody nowicjusz Luca Vero, by na polecenie samego papieża wyjaśnić sprawę.

Luca i Izolda, zmuszeni stawić czoło największym lękom świata średniowiecznego – czarnej magii, wilkołakom, szaleństwu – rozpoczynają poszukiwania prawdy, swojego przeznaczenia, a także miłości.

Pierwszy tom najnowszej serii autorki „Kochanic króla”.

[Egmont Polska, 2013]