Dodany: 08.08.2014 22:40|Autor: Kinga_im

Kowboje, piach, wiatr, upał, blacha, rdza, czyli Cejrowskiego raj

Kolejny bestseller mojego ulubionego autora, który zachwyca mnie raz za razem - czy pisze o dzikich plemionach w Amazonii, czy o kowbojach w Arizonie. "Wyspa na prerii" przepełniona jest humorem, zawartym w opowieściach z życia codziennego pewnego właściciela starego rancza, który poznaje obyczaje i tradycje mieszkańców prerii. Oczywiście mowa o autorze, który swoją "Wyspę na prerii" najpierw dostał, potem wygrał, a na końcu kupił.

Jak naprawdę było? Na pewno bardzo zabawnie i nieoczekiwanie, jak to u Cejrowskiego. Czasami wydaje się to aż niemożliwe. Cała seria niezwykłych wydarzeń, które w bardzo przyjemny sposób przybliżają nam, Polakom, obyczaje mieszkańców amerykańskiej prerii. Cejrowski często dosadnie wytyka nasze narodowe wady i porównuje je z mentalnością i tradycjami mieszkańców Arizony.

Dla kogoś innego jego zachwyt nad tamtejszą kulturą może być przesadzony, ale dla mnie lektura tej książki była wspaniałą okazją, aby przenieść się w gorącą krainę piachu, wiatru, a przede wszystkim wesołych, cieszących się życiem ludzi.