Dodany: 05.08.2014 00:25|Autor: LeoniMa

O sile miłości i namiętności

To nie jest pierwsza książka Lwa-Starowicza, wcześniej autor pokusił się o coś na kształt autobiografii. Tym razem profesor odpowiada na pytania młodej dziennikarki Pauliny Reiter. Razem próbują przybliżyć czytelnikom kilka fundamentalnych kwestii dotyczących seksu, pożądania oraz utrzymywania szczęśliwego związku.

Zadanie realizują rzetelnie. Obok rozmów dotyczących konkretnych tematów, pojawiają się autentyczne listy czytelników, wypowiedzi innych specjalistów oraz psychotesty, które umożliwiają zagubionym poznanie swoich problemów i zadanie odpowiednich pytań. Potem już tylko lektura. Nie jest tak, że na wszystkie pytania pada tu odpowiedź, na pewno jednak książka pomaga poukładać sobie kilka spraw, albo zachęca do zdecydowania się na kilka niewielkich zmian, które w znaczący sposób zwiększają nasze szanse na stabilne uczucie.

Najbardziej doceniam jednak fakt, że wymowa książki jest bardzo pozytywna. Lew-Starowicz ma poczucie humoru – to na pewno przydatna cecha, kiedy rozmawia się o seksie – opowiada wiele anegdot i za każdym razem twierdzi, że poukładanie "tych" spraw to naprawdę prosta sprawa. Wystarczy tylko się tego podjąć. Dużo tu nadziei i wiary w człowieka. Wierność wygrywa tu ze zdradą, a miłość z zauroczeniem. Serdecznie polecam.