Dodany: 31.07.2014 11:47|Autor: Admin

Czytatnik: Adminnik

Wakacyjnie i aktualizacyjnie.

Wakacje wakacjami, ale BiblioNETka działa bez urlopu. Poniżej kilka wiadomości na temat tego co aktualnie się dzieje:

- wymóg prawny związany z zarządzeniem serwisem jest taki, że musimy poinofrmować o wszystkich zmianach organizacyjnych, co też uczynimy. Jest to tylko wymóg formalny, nie wymaga odrębnej zgody, ale każdy po zalogowaniu zobaczy okienko z informacją o nowym administratorze danych etc. W skrócie wygląda to tak, że BiblioNETka w ramach grupy PWN wędruje razem z innymi księgarniami/podmiotami do głównej spółki Ravelo Sp. z o.o. (kiedyś Weltbild, jeśli pamiętacie), i taką zmianę należy zaanonsować. Taka konsolidacja jest ważna, bo oznacza mniej księgowości, kosztów etc.

- pisałem poprzednio że na forum Opiekuńczym konsultujemy nowy layout BiblioNETki. Niestety po bliższej wycenie wygląda na to, że na razie nie jesteśmy w stanie go wdrożyć mieszcząc się w założeniach budżetu. BiblioNETka to nie blog, wszystkich stron naliczyłem 152 sztuki, i jest spora szansa, że nie wyrobilibyśmy się przed grudniem jak wcześniej planowałem

- zamiast tego, uruchomimy skórki, by odświeżyć wygląd BiblioNETki. Nie będziemy zmieniać narazie żadnych elementów na stronie, zmienimy tylko kolory oraz font, dodatkowo będzie można używać starego wyglądu BiblioNETki (trzeba będzie sobie przełączyć go w "Moich danych")

- jeszcze jedna zmiana, jest bardziej merytoryczna niż techniczna, będziemy pobierać okładki i linkować do Ravelo, a nie do Liderii jak to było przez ostatnie miesiące. Przyczyna tej zmiany leży w tym, że teraz Ravelo jest główną i największą księgarnią z największym asortymentem. Oczywiście Lideria nadal działa, i jeśli ktoś chce nic nie stoi na przeszkodzie by książkę zakupić sobie tam.

- przy okazji trochę zreoganizowaliśmy katalog, jego reforma już od dłuższego czasu czekała w kolejce do zrobienia

W mojej prywatnej ocenie są to wszystko zmiany "in plus", i choć sam chciałbym więcej, to rozumiem, że musimy pokazać w całej grupie PWN, że w BiblioNETkę warto i należy inwestować. BiblioNETka nie ma charakteru komercyjnego, ale musimy mieć podstawy do tego by samodzielnie się utrzymywać. Dlatego zachęcam do kupowania książek przez Bnetkę i/lub do zostania Opiekunem/Opiekunką, bo wtedy BIblioNETka będzie rosła w siłę. :)

Użytkownik: gosiaw 01.08.2014 14:25 napisał(a):
Odpowiedź na: Wakacje wakacjami, ale ... | Admin
O szczegółach reorganizacji Katalogu BiblioNETki można przeczytać w temacie Reforma Katalogu BiblioNETki. Wszelkie pytania i uwagi dotyczące zmian katalogowych bardzo proszę umieszczać tam, a nie pod czytatką Admina, żeby łatwo było potem to znaleźć. :)