Dodany: 29.05.2009 21:02|Autor: rollo

Książki i okolice> Pomoc

Poszukuję tytułu książki ...

Witam,

Dawno temu zacząłem czytać książkę z tego co pamiętam nie ukończyłem jej, a teraz kiedy chciałem do niej powrócić, to nie pamiętam jej tytułu.

Książka opowiada o społeczności wysłanej z ziemi na nową planetę aby stworzyć, wolną od ziemskich wad, cywilizację. Wyselekcjonowana grupa ludzi zostaje wysłana, wraz z potrzebnym sprzętem na nową planetę, tam po przebudzeniu mają tworzyć nową społeczność. Niestety w tej grupie znajduje się kilku ludzi, którzy przejmują cały sprzęt i dzięki temu zaczynają sprawować władzę nad pozostałymi, którzy muszą wszystko zaczynać od początku. Sami budują sobie domy, muszą uprawiać roślinność dostępnymi na planecie narzędziami.
Po jakimś czasie na planetę zostaje wysłana osoba, która ma sprawdzić jak wygląda rozwój cywilizacyjny, to co zastaje oczywiście ją przeraża.

Mogłem pomieszać pewne fakty, ale mniej więcej tak to w dużym skrócie wygląda. Jeśli komuś powyższy opis coś mówi, bardzo proszę o informację o tytule książki.
Będę bardzo wdzięczny.

Z góry dziękuję.
Użytkownik: wtm 01.06.2009 09:11 napisał(a):
Odpowiedź na: Witam, Dawno temu zacz... | rollo
Do tego opisu pasuje Janusz A. Zajdel: Cała prawda o planecie Ksi (Zajdel Janusz A. (Zajdel Janusz Andrzej)) (niestety Autorowi nie było dane stworzyć drugiej części, jej konspekt i kilka napisanych fragmentów wydano pt. Cała prawda o planecie Ksi; Drugie spojrzenie na planetę Ksi (Zajdel Janusz A. (Zajdel Janusz Andrzej))).
Na podobnym pomyśle opiera się tegoż autora Paradyzja (Zajdel Janusz A. (Zajdel Janusz Andrzej)).

Użytkownik: rollo 06.06.2009 21:34 napisał(a):
Odpowiedź na: Do tego opisu pasuje Janu... | wtm
Dziękuję Ci bardzo za pomoc.

Cała prawda o planecie Ksi to rzeczywiście tytuł, którego poszukiwałem. Nie wiem dlaczego, ale Zajdla wykluczyłem przy poszukiwaniach.

Dzięki i pozdrawiam.