Dodany: 24.07.2014 12:51|Autor: Semm

Polecam

Ten, kto czytał którąkolwiek z książek z serii o Stephanie Plum, wie już, z czym ma do czynienia, wie, jak świetna jest to rozrywka i jak rewelacyjnie można się przy tych powieściach odprężyć. Swój komentarz skieruję zatem do osób, które jeszcze nie miały styczności ze Śliwką. Otóż według mnie wiele tracą – Stephanie Plum to szalona, impulsywna, niesamowicie zabawna kobieta, a towarzyszy jej tłum innych kosmicznie zabawnych postaci, z których każda coś od siebie daje, każda jest wyrazista i każda jedyna w swoim rodzaju. Akcja jest szybka i wciągająca, a dialogi między bohaterami sprawiają, że nie można powstrzymać śmiechu. Nie ma takiej drugiej serii jak ta - rozrywka gwarantowana. A co ważne, nie trzeba wcale czytać książek po kolei; myślę, że nawet zaczynając od środka, wszystko się zrozumie, ponieważ autorka nie szczędzi na samym początku informacji wyjaśniających dla tych, którzy zapomnieli albo po prostu nie mieli kontaktu z poprzednimi tomami.

"Parszywa dwunastka" to powieść, która od razu poprawia humor; czyta się ją błyskawicznie i zawsze z szerokim uśmiechem na twarzy; trudno się od niej oderwać, ponieważ przygody Steph wciągają niezmiernie. Polecam.