Dodany: 22.07.2014 08:29|Autor:

Książka: Audrey Hepburn
Walker Alexander
Notę wprowadził(a): agnesines

Piękna, pełna wdzięku, elegancka i eteryczna Audrey Hepburn była jedną z największych gwiazd filmowych swoich czasów. Niezapomniana, oscarowa rola w "Rzymskich wakacjach" oraz romantyczne kreacje w "Śniadaniu u Tiffany’ego" i obsypanym Oscarami "My Fair Lady" przyniosły jej światową sławę, jednak nie zapewniły szczęścia. W rozszerzonym, ostatecznym wydaniu biografii aktorki Alexander Walker ujawnił nowe, nieznane wcześniej fakty, dotyczące głęboko ukrywanych konfliktów w rodzinie gwiazdy i rodzinnych tajemnic, które nigdy nie miały wyjść na jaw. "Audrey Hepburn" to wierny, intymny portret niezwykłej kobiety, pięknej, pożądanej, nieustannie spragnionej miłości i niepotrafiącej jej odnaleźć.

Alexander Walker – jeden z najbardziej wpływowych krytyków filmowych. Od lat 60. aż do śmierci w 2003 r. pracował dla londyńskiego "Evening Standard". Trzykrotny laureat nagrody Critic of The Year. Opublikował ponad dwadzieścia książek poświęconych kinematografii. Wielokrotnie wznawiana i rozszerzana aż do 2003 r. biografia Audrey Hepburn autorstwa Alexandra Walkera uchodzi na najpełniejszą, ostateczną biografię gwiazdy.

[Prószyński i S-ka, 2014]