Dodany: 22.05.2009 01:15|Autor: Darmozjad

Moje życie jest moim własnym życiem

- Jak żyć?
- Mądrze, odpowiedzialnie.
- Czyli jak?
- Z reflektorem świadomości.

Rick Carson: " W braniu odpowiedzialności za własny reflektor świadomości chodzi o chęć doświadczenia w pełni swojego własnego istnienia, włączając w to niepowtarzalne myśli, emocje i doznawanie świata, nieskażone paplaniną twojego gremlina i bez filtra z góry przyjętych poglądów i wizji innych ludzi. Chodzi o zaufanie do własnych zmysłów w tej właśnie chwili. Chodzi o odwagę uznania, że twoje życie to dar ograniczony czasowo, wręczony bezpośrednio tobie, i chodzi o traktowanie go jako takiego przy każdym wyborze, którego dokonujesz"*.

Ta książka jest przewodnikiem po życiu zdominowanym przez umysł i jego wytwory (myśli) oraz skuteczną metodą, aby nauczyć się zapanować nad dominacją umysłu. Autor uczy, jak włączać i wyłączać umysł, jak zauważać jego chytre sztuczki i jak przepracować jego funkcjonowanie, aby wyostrzyć świadomość. Po lekturze tej pracy jakość mojego życia uległa znaczącej zmianie. Pozostaję w procesie tej przemiany i korzystam z praktycznych rad psychologa i psychoterapeuty, jakim od trzydziestu lat jest Rick Carson.

Czytelnikom, którzy znają książki Antoniego de Mello - Carson wyda się bliski. Uczy nas żyć z dystansem i humorem. Czytelnikom książek i prac Wojciecha Eichelbergera - przypadnie do gustu lekcja wolności odpowiedzialnej. Tym, którzy nad kondycją swego życia pochylą się po raz pierwszy - Carson wskaże drogę do promieniującego miłością spełnienia.

* Rick Carson, "Poskramianie swojego gremlina" , tłum. Julian Brudzewski, wyd. KOS, 2008, s. 47.

Użytkownik: librarian 15.09.2009 03:00 napisał(a):
Odpowiedź na: - Jak żyć? - Mądrze, od... | Darmozjad
Rick Carson rzeczywiście jest świetny, lekko i dowcipnie trafia w samo sedno. Lubię go słuchać: