Dodany: 21.06.2014 13:09|Autor:

Honor i wierność, wytrwałość i żelazna wola. W książkach Roberta M. Wegnera odżywają dawne wartości, a pomiędzy barwnymi pojedynkami, intrygami, bitwami wielkich armii i krwawymi starciami jest miejsce na emocje, które potrafią skruszyć serce największego twardziela. Opowiadania z Północy, Południa, Wschodu i Zachodu składają się na epicką opowieść o egzotycznych światach różnych nacji, języków, wierzeń i magii.

"Opowieści z meekhańskiego pogranicza" to - napisana z rzadko spotykanym w polskiej literaturze rozmachem - mocna proza, w której odnajdujemy nasze marzenia o szlachetności i odwadze.

Robert M. Wegner - mieszka z rodziną i pracuje na Śląsku. Okrzyknięty wschodzącą gwiazdą polskiej fantasy. "Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Północ-Południe" i "Opowieści z meekhańskiego pogranicza. Wschód-Zachód" otrzymały liczne wyróżnienia i nagrody - m.in.:

- Nagroda im. Janusza A. Zajdla dla opowiadania "Wszyscy jesteśmy Meekhańczykami";
- Najlepsza polska książka w plebiscycie "Fantastyka 2009" portalu Katedra;
- Najlepsza polska książka w plebiscycie "Fantastyka 2010" portalu Katedra;
- Nagroda Sfinks 2011 za opowiadanie "Najlepsze, jakie można kupić";
- Nominacja do nagrody im. Janusza A. Zajdla dla opowiadania "Najlepsze, jakie można kupić".

"Gdyby kiedykolwiek w Sèvres chcieli położyć obok wzorca metra i kilograma wzorzec dobrego opowiadania fantasy, powinni sięgnąć po utwory Wegnera".

Wojciech Chmielarz, "Nowa Fantastyka"

[Wydawnictwo Powergraph, 2012]