Dodany: 19.06.2014 23:04|Autor:

Przejmujący osobisty zapis losów i refleksji szwedzkiego aktora komediowego oraz animatora ruchów medytacyjnych - Conny'ego Larssona - którego życie krzyżowało się od lat 60. z drogami takich postaci jak Maharishi Mahesh Yogi (twórca medytacji transcendentalnej, TM), Beatlesi, a w końcu charyzmatyczny przywódca guru Sai Baba.

W latach 80. i 90. autor był liderem organizacji Sai Baby w Szwecji oraz propagował jego ruch w wielu krajach Europy; znany był również w Polsce. Odkrycie pewnych szokujących faktów na temat praktyk guru, tuszowanych przez jego bliskie otoczenie, pozwoliło Larssonowi zrewidować swoją postawę (czytelnicy w Polsce mogą znać jego poprzednią książkę "Mały boży klaun", z okresu, gdy był jeszcze pod urokiem Sai Baby), a także wyjaśnić pewne mroczne wydarzenia ze swojego odległego dzieciństwa.

"Świadectwo Conny'ego Larssona, którego miałem okazję poznać osobiście, odpowiada na pytanie, dlaczego ludzie tak łatwo wikłają się w sekty. Ale Larsson nie poprzestaje na tym. Wskazuje również na problemy związane z próbami odejścia z sekty. W tym, co pisze Autor, można uchwycić wielkie pragnienie NIESKOŃCZONEGO. Mam nadzieję, że dla Czytelnika książka Conny'ego Larssona będzie okazją do odnalezienia w sobie tego właśnie wielkiego, pięknego i wspaniałgo pragnienia, którego byle czym nie można zaspokoić".

o. Cezary Jenta, dominikanin, Ośrodek Informacji o Sektach i Innych Ruchach Religijnych w Szczecinie

[JK, 2008]